Трибуна депутата
Так, так, саме кілька слів, тому, що повний звіт про роботу комісії буде підготовлений і "зачитаний" з "Трибуни депутата" перед Вами, шановні читачі, (звичайно, з Вашого дозволу) в квітні ц. р.
Тимчасова контрольна комісія (надалі – ТКК) з врегулювання конфліктної ситуації щодо видачі майнових паїв її власникам – жителям Велицької сільської ради – колишнім членам КСП "Зоря", була створена на позачерговій сесії районної ради в грудні 2014 року за пропозицією нашої депутатської фракції "ВО "Батьківщина" на багаточисельні прохання прихильників цієї політичної сили вищезгаданого села. Головою комісії доручили бути мені.
Те, що "тимчасова" – зрозуміло: працює до 1 квітня ц. р.; те, що "контрольна" – не зовсім зрозуміло, бо не було що контролювати. Потрібно лишень дві цифри: скільки пайовиків хочуть взяти своє майно, на яку суму і, звичайно, проконтролювати, щоб майно було видане в натуральній формі (можлива і грошова за домовленістю сторін). Отож, слід було займатись організацією і координацією всіх і всього, щоб зрозуміти, що ТКК, врешті-решт, має контролювати.
Правовою базою для виходу селян із своїми майновими паями був Указ Президента України "Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки" від 3 грудня 1999 р. за № 1529/99. Цитую: "забезпечення всім членам КСП права вільного виходу з цих підприємств із земельними частками (паями) і майновими паями…".
Заради справедливості цитую далі: "… збереження, по можливості, цілісності господарського використання приватними формуваннями землі та майна колишніх КСП…".
В нашому районі є багато прикладів збереження цілісного майнового комплексу крупнотоварних господарств. Їхні засновники пішли іншим, зрозумілим для своїх односельчан-пайовиків шляхом – шляхом викупу їх майнових сертифікатів (надалі – МС). А диктаторсько-кріпосницькі слогани типу: "Не пущать!"; "Ніззя!" – давно не сумісні з реаліями нашого сьогодення.
Результативним було перше виїзне засідання ТКК у с. Велицьку 24 грудня 2014 р. Через відсутність кворуму (один член комісії був на "лікарняному", другий – на з'їзді фермерів у м. Києві, а третій член комісії за півгодини до від’їзду машини на село почав просити перенести засідання комісії на наступні дні (?!), змушені були працювати у форматі робочої групи (надалі – РГ).
Хочу подякувати члену нашої комісії, депутату районної ради Б. М. Андріюку за підтримання ним робочої обстановки. Принцип роботи нашої ТКК: "Один говорить – всі слухають" – час від часу порушувався через взаємні образи, претензії сторін.
Було вислухано обидві сторони: як власників паїв, так і керівника СТзОВ "Зоря" В. Ю. Потапчука. Після обговорення була підтримана моя пропозиція: майно видавати частинами – так, як записано в структурі Пайового Фонду: будівлі, техніка, худоба. Але в першу чергу – худоба. На те багато причин. Одна з них – це високоліквідне майно, яке власник майнового паю після відгодівлі може швидко реалізувати і за виручені гроші придбати всі матеріально-технічні ресурси для весняно-польових робіт 2015 року.
Після довгих міркувань, зважень, аналізу фінансових справ, господарського стану керівник місцевого сільгосптовариства пообіцяв до 15 лютого "закрити" цю проблему, за основу взявши живу вагу, а не гроші 2000 року.
На перший погляд, все ніби добре. Якби не було кількох "але". Сьогодні мова не про ці "але". Стало зрозуміло, що пустити ситуацію на самоплив не мав права – досить висока чиновницька інертність та інші фактори могли спричинити протидію видачі селянам худоби. В той же час в мене не було ані інструкції, ані пояснень-роз'яснень, як розв'язати цю "задачу" у випадку порушення домовленостей.
Я чітко розумів, що потрібно знайти такий інструмент, а точніше – "ключик" (як в прямому, так і переносному розумінні цього слова), щоб селяни після 15 лютого (коли власник СТзОВ "Зоря" добровільно не віддасть поголів'я) могли відкрити колишнє колгоспне приміщення і забрати свою худобу. І при цьому, ані сторожа місцевого господарства, ані міліція не могли перешкодити вільному переходу корівчини в стайню свого справжнього господаря.
Таким "ключиком" для членів нашої комісії я запропонував "Графік видачі майна (худоби) власникам паїв в спілці "Зоря" Ковельського району в січні-лютому 2015 року", який подається нижче. Цей "Графік" "кооптує" в собі чотири реєстри: 1-ий (графи (1-8) – список власників майнових паїв і вартість його; 2-ий (графа 9) – погодження керівника "Зорі" про дату видачі худоби; 3-ій (графи 10-11) – ознайомлення пайовика з датою видачі; 4-ий (12-13) – про отримання худоби. І цей графік після заповнення всіх граф (точніше – його копія) буде додатком до звіту нашої ТКК на сесії районної ради.
23 січня о 10-ій годині в приміщенні сільської ради Велицька відбудеться чергове засідання нашої ТКК. Буду просити її членів, щоб знову працювати у форматі РГ – адже на ньому пайовики – наші виборці – вільно зможуть висловити свої болі і проблеми. І ми, члени комісії, обов'язково їх вислухаємо, проконтролювавши тим самим виконання вищезгаданого "Графіка". Скільки потрібно часу працювати, стільки і будемо. На те ми й депутати, щоб захищати Ваші інтереси не на словах, а на ділі. Отож, до роботи, до співпраці!
Микола РИБАК, депутат Ковельської районної ради, депутатська фракція "ВО "Батьківщина", голова Тимчасової контрольної комісії.
Залишити коментар