Нещодавно школярі та гості міської гімназії долучилися до фестивалю українських вареників під назвою "Твори перемогу своїми руками". Мета заходу – збір коштів для військовослужбовців, що перебувають у зоні АТО.
Акція проходила під гаслом: "Об'єднаймо зусилля заради перемоги!". Фестиваль був організований О. Комашко та Л. Комашко у рамках тижня української словесності.
До участі в заході долучилися родини Н. Степанюк, Н. Жмуйди, Я. Хомяк, Л. Сільчук, М. Повх, А. Четверикової, Н. Шеремети, А. Рабко, А. Сашко, А. Цюп'яшука, В. Рижко, В. Собчак. На особливу подяку заслуговують В. Калішук та Н. Цюп'яшук, бабусі школярів, котрі наліпили більше сотні вареників. Приємно відзначити, що готували страви не лише дівчата, а й хлопці: А. Цюп'яшук та О. Повх надали можливість покупцям скуштувати вареники, виготовлені чоловічими руками.
Гості фестивалю поласували варениками з картоплею, картоплею з пшоном, грибами, сиром, капустою, вишнями, чорницями, м'ясом; насолодилися справжнім українським узваром; придбали заморожені вареники; зазирнули у майбутнє – скуштували вареники з "передбаченнями".
Дійство супроводжувалось радіопрограмою, ведучим якої був учень 2-Б класу Т. Горькавий. Гімназист розповів цікаві факти з історії вареників, пояснив походження та символіку цієї страви.
Д. Хлопук та О. Саюк розважали гостей фестивалю гуморесками.
На святі лунали українські народні пісні. Атмосферу фестивалю допомагали створити старовинні рушники, глиняний посуд Т. Дарчич та Л. Сільчук.
Завдяки спільним зусиллям гімназистів та гостей закладу організаторам вдалось зібрати 920 гривень.
Естафету фестивалю українських вареників підтримали й інші школи міста.
Оксана КОМАШКО, вчитель української мови та літератури Ковельської міської гімназії.
У день проведення фестивалю українських вареників під назвою "Твори перемогу своїми руками" у вестибюлі гімназії зібралося доволі багато гімназистів і гостей заходу. Учні жваво купували вареники з різними начинками. Можна було посмакувати узваром. Цікаво, що кожен, хто скуштував хоча б один вареник, який, до речі, коштував 1 гривню, позитивно висловлювався і хвалив зусилля організаторів ярмарку.
Залюбки взяла участь в акції Валентина Калішук, бабуся учениці Валерії Рижко.
– Валентино Віталіївно, як Ви дізналися про те, що у нашій школі відбудеться фестиваль? – запитали ми.
– Моя онучка сказала, що у гімназії організовують ярмарок, і попросила допомогти.
– А Ви самі ліпили вареники?
– Сама, ніхто не допомагав. Я взагалі люблю ліпити вареники, аби тільки було кому їсти!
За словами продавців, учні просто "накинулися" на столи, купуючи національні страви. Ніхто з організаторів навіть не очікував, що усі вареники будуть розпродані за лічені хвилини.
Валерія Рижко сказала так: "Це була дуже гарна ідея, адже кожен міг посмакувати різними варениками, дізнатися більше рецептів. Той, хто сам їх ліпив, міг зблизитися з мамою чи бабусею. Свято подарувало відчуття домашнього затишку".
Марія Шайко, відвідавши фестиваль, зазначила: "Це свято допомогло об'єднатися. Адже з'явилась ще одна можливість сісти за стіл разом із бабусею чи мамою і, ліплячи вареники, поговорити про всяку-всячину".
Викладач української мови та літератури Людмила Барановська похвалила Надію Жмуйду, страва якої дуже смакувала, і Наталію Шеремету, котра приготувала вареники із "сюрпризом".
– А чи знаєте Ви, хто подав ідею організувати захід? – цікавимося у Людмили Леонідівни.
– Так. Це – Любов Миколаївна та Оксана Семенівна Комашки. Діти їх підтримали, і я вважаю, що це дуже доречно зараз.
Щоб детальніше дізнатися про вареники, що містять "сюрприз", ми вирушили до Наталки Шеремети.
– Наталко, усі говорять про твої вареники з "передбаченнями". Чи не могла б ти детальніше розповісти про них?
– Кожен з вареників містить певний предмет. Якщо тобі трапиться ґудзик, то це означає, що незабаром здійсниш покупку. Якщо у варенику помітиш копійку – до появи грошей, квасолю – до неочікуваного багатства. Коли знайдеш нитку – чекай на довгу подорож. Помітиш горіх – здобудеш прихильників, знайдеш лавровий лист – чекай на визнання і славу.
Сергій ГАВРИЛЮК, учень 6-Б класу Ковельської міської гімназії.
НА ЗНІМКАХ: під час фестивалю українських вареників в міській гімназії.
Фото з архіву гімназії.
Залишити коментар