Час об'єднуватися для більш дієвої та оперативної допомоги
Потреба об'єднати зусилля міської влади, волонтерських організацій та військкомату для надання більш злагодженої і ефективної допомоги військовим та членам їх родин назріла уже давно. Днями міський голова Олег Кіндер запросив до себе громадських активістів та волонтерів, аби домовитись про спільні напрацювання у цьому напрямку.
Олег Олексійович подякував волонтерам і відзначив, що ними робиться багато хороших справ, але допомога учасникам АТО та їх сім'ям була б ефективнішою, якби була узгодженість між волонтерами і владою, взаємна поінформованість про ту чи іншу проблему сприяла б швидшому вирішенню. За словами міського голови, варто створити єдиний центр, координатори якого збиратимуть і систематизуватимуть усю інформацію про мобілізованих, звільнених з полону, поранених, демобілізованих воїнів, сім'ї загиблих учасників АТО. Буде створено єдину базу даних, яка міститиме необхідну інформацію про людину, список нагальних потреб тощо. Тоді набагато легше буде визначити, яка саме допомога їй потрібна, хто її надаватиме і в які терміни.
Узгодженість дій між волонтерами, військовими та владою сприятиме порозумінню, а головне – допоможе швидко і ефективно надати відповідну допомогу.
Цю пропозицію присутні сприйняли досить схвально, адже давно намагалися створити такий центр. Волонтери у Ковелі розпочали свою діяльність одними з перших в Україні і уже другий рік поспіль активно працюють та допомагають мобілізованим ковельчанам і мешканцям Ковельського району, їх родинам.
Серед них – волонтери ДУК "Правий сектор", Ковельського центру допомоги 51-й ОМБР, ГО "Майдан Гідності", ГО "Комітет громадського спротиву", міського осередку ВО "Батьківщина" та багато інших. Завдяки сотням небайдужих людей надаються медична, соціальна, матеріальна допомога, освітні та юридичні послуги тощо.
Секретар міської ради Михайло Гетьман нагадав, що досить активно допомагають нашим бійцям і міська влада та депутатський корпус. Зокрема, ремонтується військова техніка, купується і передається солдатам одяг та інше військове спорядження.
Про організацію лікування поранених як в Україні, так і за кордоном розповів заступник міського голови Ігор Прокопів. Він зауважив, що наразі готуються документи ще трьом військовослужбовцям, пораненим в зоні АТО, яких погодились лікувати в медичних закладах Німеччини. Посприяли у цьому на прохання міської влади представники європейських міст-партнерів Ковеля.
З якими проблемами стикаються мобілізовані, демобілізовані, поранені, а також працівники військкомату розповів в. о. Ковельського військового комісара Сергій Гладун. Тому вони теж зацікавлені в обміні інформацією та у спільних діях в інтересах воїнів.
Поділились своїми думками та напрацюваннями й волонтери: Ігор Пініс, Анна Лисакова, Наталія Боярина, Олександр Мінько, Тетяна Дружинович. Вони також акцентували увагу й на тому, які є проблеми сьогодні, що уже зроблено і що ще необхідно для їх вирішення.
Нинішня зустріч стала логічним продовженням конструктивного діалогу між владою та громадою міста, який було започатковано торік. Присутні зауважили, що не завжди підтримують міську владу в тих чи інших рішеннях, проте є чимало позитивних моментів та результативної співпраці, яку вони усіляко вітають. Активісти погодились, що настав час усім місцевим волонтерським рухам об'єднатися та скоординувати свої зусилля.
Тож результатом нинішньої зустрічі стала домовленість про створення координаційного центру допомоги військовим та їх родинам. Наразі міська влада взяла на себе зобов'язання вирішити питання забезпечення приміщенням, де й розмістяться працівники новоствореного центру. Решту організаційних питань щодо подальшої діяльності узгоджуватимуть в ході роботи спільно.
P.S. Адресу координаційного центру та номер телефону буде повідомлено згодом.
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв'язків з громадськістю виконавчого комітету міської ради.
Залишити коментар