Фінська Асоціація фелінологів (котознавців, – авт.) вперше в історії дала звання героя п'ятьом котам, які мешкають у Фінляндії.
Фінська Асоціація фелінологів (котознавців, – авт.) вперше в історії дала звання героя п'ятьом котам, які мешкають у Фінляндії.
Звання присвоюються за порятунок людського життя, вчинки, які допомагають уникнути серйозних нападів хвороби або за "інші значущі вчинки". Відтепер за порятунок людського життя та здоров'я героїчних котів будуть нагороджувати щороку.
Кішкою-героєм можуть стати – як безпородні тварини, так і ті, що мають хороші родоводи. Так, четверо з п'яти тварин нагороджених цього року – звичайні безпородні коти.
Зокрема, котик Сімба (на знімку) врятував життя свого господаря, який страждає від діабету. Одного ранку пухнастий улюбленець, який завжди був добрим і ласкавим, стрибнув до господаря у ліжко, почав нявкати і активно будити його. Чоловік, відчуваючи слабкість, намагався відігнати кота, але той не відставав. Він дряпав господаря і навіть боляче вчепився йому зубами у вухо, але все-таки змусив прокинутися. Чоловік відчув, як йому погано, виміряв рівень цукру в крові та зрозумів, що якби кіт його не розбудив, він втратив би свідомість і міг померти.
До речі, собак за героїчні вчинки у Фінляндії вже нагороджують давно.
7 травня 1887 року американець Томас Стівенс завершив першу навколосвітню подорож на велосипеді. Він проїхав 13500 миль і був у дорозі більше трьох років.
11 травня 1811 року у Сіамі (Таїланд) народилися зрощені близнюки Чанґ і Енґ Бункери, через які з'явився термін "сіамські близнюки".
14 травня 1853 року у США запатентували згущене молоко. Ідея отримання молока, яке загущено, була запропонована у 1810 році французом Ніколя Аппером. Цей паризький кондитер виявив, що якщо прокип'ятити банку з соком, її вміст довго не псується. А після довгих досліджень він з'ясував, що молоко краще зберігається в запаяних бляшаних банках, які до того ж не лопають при кип'ятінні у водяній бані.
У мудреця запитали:
– Скільки видів друзів існує?
– Чотири, – подумавши, відповів він.
Є друзі, як їжа – щодень ти потребуєш їх.
Є друзі, як ліки – шукаєш їх, коли тобі погано.
Є друзі, як хвороба – вони самі шукають тебе.
Але є друзі, як повітря – їх не видно, але вони завжди поруч.
Мовчання іноді говорить більше, ніж слово.
Володимир Винниченко,
український політик і письменник.
Щедрість полягає не стільки в тому, щоб давати багато, скільки в тому, щоб давати вчасно.
Жан де Лабрюйер,
французький письменник.
Вважають, що успіх приходить до тих, хто рано встає. Ні: успіх приходить до тих, хто встає в хорошому настрої.
Марсель Ашар,
французький сценарист і драматург.
Французький письменник Вольтер одночасно писав по кілька творів. Сідаючи за робочий стіл, він, залежно від настрою, брав певний рукопис і продовжував над ним працювати.
Добре відомий як художник, скульптор, архітектор та інженер італієць Леонардо да Вінчі був першим, хто пов'язав число кілець на зрізі дерева з його віком. Також він зазначив, що відстань між кільцями показує, наскільки дощовим було літо.
У ранні роки свого життя у Парижі іспанський художник Пабло Пікассо був настільки бідним, що іноді замість дров був змушений розпалювати піч своїми картинами.
Англійський письменник Чарльз Діккенс завжди спав обличчям на північ. Письменник був переконаний у тому, що саме завдяки цьому його талант не гасне та стає ще кращим.
грифель простого олівця виготовляють із спресованого під дуже високим тиском графітового порошку, змішаного з глиною у певній пропорції. Графіт – це твердий природний мінерал чорного кольору з металевим блиском. Чим більше глини, тим твердіший олівець, більше графіту – м’якший грифель.
Сам же олівець (грифель у дерев’яній «сорочці») було винайдено у 1795 році. Це зробили незалежно один від одного француз Ніколя-Жак Конте й австрієць Йозеф Хардмут. Їхній винахід мав величезний успіх, адже такий олівець перестав бруднити руки, водночас його було легко заточувати, а написане ним – просто стирати.
Сьогодні виготовляється понад 300 видів олівців для різних видів діяльності. Існують олівці для нанесення написів на склі, тканині, целофані, пластмасі і кіноплівці.
– Кохана, що у нас на обід?
– Перець.
– Фарширований?
– Мелений.
– Я, здається, досяг фінансової стабільності.
– І в чому це виражається?
– У тому, що грошей не було, немає, і, схоже, не буде.
Рубрику веде Зоряна ВОЛИНЕЦЬ.
Залишити коментар