Адміністративно-територіальна реформа: думки, зауваження, пропозиції
Офіс реформ у Волинській області – це новостворена структура, котра нині проводить роз'яснювальну роботу під час зустрічей із громадами.
Нещодавно проблемні питання, що виникають на шляху реформ, обговорили під час наради, що відбулася у приміщенні центральної районної бібліотеки за участю голови райдержадміністрації Віктора Козака, представників Офісу реформ та селищних, сільських голів, депутатів районної ради, громадськості.
Представники Офісу реформ Олег Герасимюк та Оксана Урбан надали детальну інформацію та роз'яснення щодо порядку об'єднання територіальних громад, консультували учасників наради щодо основних вимог та можливостей об'єднання, повноважень, котрі їм будуть делеговані, ресурсів, які отримають. Наголошувалося, що адмінреформа здатна покращити життя людей, бо тепер важливі питання життєдіяльності громад вирішуватимуть на місцях.
У ході реформ важливо враховувати думку громади, сільські ради самі вирішують, з ким вони будуть об'єднуватися і що вони з того об'єднання матимуть. Люди прагнуть мати громади, котрі будуть здатні самостійно себе забезпечити, хоча в багатьох моментах люди ще не зовсім розуміють, які умови їм пропонує держава.
Голова райдержадміністрації Віктор Козак наголосив, що в області затвердили Перспективний план формування територій громад, на Волині пропонується утворити 74 самодостатні громади, які зможуть розширити свої повноваження після об`єднання і самостійно вирішувати питання, які стосуються їхньої території. Також пояснив, що перспективний план за потреби можна доопрацьовувати. У Ковельському районі планується створити 7 територіальних громад. Голова адміністрації закликав усіх активно долучитися до конструктивного доопрацювання пропозицій до адмінреформи.
Також обговорили механізми та умови формування спроможних територіальних громад, планування фінансових можливостей нових адміністративних одиниць. Експерти Офісу реформ дали відповідь на питання, які виникають у процесі добровільного об'єднання територіальних громад сіл та селищ району.
Зустріч пройшла у формі конструктивного діалогу. В обговоренні взяли участь начальник відділу юридичного забезпечення та з питань запобігання і виявлення корупції апарату райдержадміністрації Мирослава Поляк, керівник апарату райдержадміністрації Степан Топольський, депутати районної ради Микола Гайдучик, Борис Андріюк, редактор громадсько-політичної газети "Вісті Ковельщини" Микола Вельма, Голобський селищний голова Сергій Гарбарук, Сільцівський сільський голова Олег Рибчук, Білинський сільський голова Ольга Лисюк та інші.
В результаті зійшлися на думці: потрібно провести збори селищних, сільських громад на місцях та визначитися остаточно до яких громад вони будуть приєднуватися, та посилити інформаційну складову втілення реформи місцевого самоврядування, щоби досягти бажаного результату.
Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації.
Залишити коментар