“Пряма” телефонна лінія "Запитай у влади"Нещодавно в ході проведення "прямої" телефонної лінії в редакції газети "Вісті Ковельщини" на запитання жителів Ковельщини відповідав голова райдержадміністрації, депутат Волинської обласної ради Віктор КОЗАК. Пропонуємо вашій увазі діалог керівника виконавчої влади району з читачами газети.
– Доброго дня! Вікторе Теодосійовичу, Володимир Кравчук турбує. Мене цікавить Ваше ставлення до напису на меморіальному комплексі Голокосту у роки Другої світової війни, який нещодавно відкрито на території Дубівської сільської ради. До речі, це – приклад, як євреї не на своїй землі вшановують свої жертви. А коли в нас буде таке ж вшанування в Білашеві, де загинули українці від рук Армії Крайової, в Будищі та інших населених пунктах?
– Дякую Вам за Ваші запитання. Дійсно, 30 червня в рамках проекту "Захистимо пам'ять" відбулося відкриття меморіального комплексу Голокосту євреїв у роки Другої світової війни.
Роботи з його облаштування проводились представниками єврейської громади спільно з Дубівською сільською радою. Напис на Меморіалі з районною державною адміністрацією не погоджувався. Він був погоджений рішенням виконавчого комітету Дубівської сільської ради від 22 червня 2015 року, № 6/2-3. Хочу також зазначити, що 12 травня цього року відбулося засідання обласної комісії у справах увічнення пам'яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій (протокол №3), яке пройшло за участю відомих краєзнавців області, кандидатів історичних наук, фахових спеціалістів, де було детально обговорено напис, який зроблено на Меморіалі.
Щодо іншого запитання, то зазначу, що в с. Білашеві проводяться роботи із спорудження пам'ятного знака жертвам Другої світової війни. На ці цілі використано 24 тис. грн. (5 тис. грн. – з районного бюджету, 15 тис. грн. – з благодійного фонду "Патріоти Волині", 4 тис. грн. – благодійні внески).
Володимир Кравчук також порушив питання відновлення символічної могили Т. Г. Шевченка в Скулині, яка, за його словами, була насипана 22 травня 1942 року. А ще зауважив, що в Скулині в часи війни стояв ковельський курінь Української Повстанської армії "Поліська Січ". "Чому б там не зробити меморіальний комплекс?", – запитував В. Кравчук, запропонувавши Віктору Козаку разом виїхати та оглянути згадану місцевість.
– Щодо питання відновлення символічної могили Т. Шевченка в с. Скулині, то у зв'язку з цим я дав доручення відділу культури райдержадміністрації звернутися до Державного архіву Волинської області з метою отримання інформації про місцезнаходження даної могили на цій території. Потім буде запропоновано винести це питання на розгляд сесії Скулинської сільської ради.
З приводу облаштування меморіального комплексу воякам Української Повстанської армії в с. Скулині, то я готовий до співпраці.
– Добрий день. Це вас турбує з Голоб Голубова Зоя Федорівна. Ми уже п'ять років добиваємося, щоб нам зробили трубу, аби облаштувати канаву, бо ж затоплює городи.
– На даний час Голобською селищною радою виготовлена проектно-кошторисна документація на виконання проколу автодороги для відводу паводкових вод з меліоративного каналу. Розглядається можливість фінансування даних робіт за кошти проекту Європейського Союзу "Відновлення меліоративної мережі для сприяння економічного зростання сільських територій Волинської області". Даний проект реалізується з метою підвищення якості життя населення сільських територій шляхом відновлення меліоративної мережі та підвищення рівня ефективності використання осушених земель для агробізнесу.
Заходи проекту здійснюватимуться у 5 селищних та сільських радах: Майданській, Новомосирській, Поповичівській, Голобській і Дубівській.
Зоя Голубова також висловила зауваження на адресу керівництва районної ветеранської організації.
З цього приводу Віктор Козак пояснив, що він зустрінеться з головами селищних, сільських осередків районної ветеранської організації та вивчить ситуацію на місцях.
– Добрий день. Шановний голова райдержадміністрації, дайте відповідь на таке відверте і досить наболіле запитання: скільки ковельських посадовців є призваними через військкомат або добровільно перебувають на війні на Сході України?
– Дякую за запитання. Нині триває шоста хвиля мобілізації, проходять заходи з оповіщення, вручення повісток. Цифри по району не вказую, тому що обсяги і кількісний склад призовного контингенту відноситься до категорії мобілізаційного плану держави, а це – дані з обмеженим доступом.
Щодо державних службовців, то їх теж призивають до лав Збройних Сил України, винятків для них немає.
– З села Мельниці на Сході захищає Україну мій родич, до речі, один-єдиний з Мельницької сільської ради. У нього, Климовця Володимира, немає батьків і немає сім'ї. Чому влада йому нічим не допомогла матеріально? Мобілізований він у серпні минулого року.
– За інформацією Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ковельської райдержадміністрації відповідно до акта обстеження, наданого Мельницькою сільською радою, Климовець Володимир Васильович був мобілізований до лав Збройних Сил України у серпні 2014 року. Климовцю В. В. сільською радою було виділено 40 літрів дизпалива на обробіток земельної ділянки, його було забезпечено безкоштовними дровами. За кошти громади мобілізованому придбано туалетний набір. Школярі місцевої школи допомогли зібрати урожай картоплі.
(Продовження у наступному повідомленні).
Залишити коментар