"Волинський мед – найкращий, –впевнено каже пасічник Павло Чирук із Велицька. – Колись пробував цей солодкий продукт на Тернопільщині. Там – переважно гречаний квітковий нектар, тож мед виходить набагато темнішим за наш. Та й смак зовсім не той".
Перейняв він любов до пасічництва від діда та батька, які також були на "ти" із медоносними комахами.
"Бджільництвом займаюся вже понад 10 років. Спочатку в господарстві було лише два вулики, які купив у колгоспі. На той час бджолосім'я разом із хатинкою (вуликом) коштували 100 крб. Так все і почалось", – згадує господар.
Теперішнє бджолине хазяйство Павла Чирука із колишнім вже не порівняєш. З того часу в його садку побільшало дерев'яних хатинок, де мешкає не один рій.
Пасічник не приховує, що бували і такі випадки, коли не міг найти "спільної мови" із кусючими комахами, які могли й вжалити свого господаря.
"Та я якось призвичаївся. Шукав до них підхід, читав літературу", – ділиться секретами бджолознавства.
Цього року метушливі трудолюбиві бджілки гарно віддячили господарю, адже зібрав той меду близько 50 літрів. Та це ще не все – літо триває.
Із розведенням медоносних комах батькові допомагає син Петро, який мало-помалу вчиться в нього складної науки. Справжньою медолюбкою в родині підростає і маленька внучка, якій мед припав вельми до смаку.
"Особливо корисний мед в спекотну пору, адже він добре втамовує спрагу, а ще – додає нових сил та гарного настрою", – зауважує Павло Остапович.
Завтра, 19 серпня, в Україні відзначатимуть День Пасічника. Тож, користуючись нагодою, вітаємо пана Павла та всіх бджільників Ковельщини зі святом. Хай щастить у всьому, і, звичайно, успіхів в бджолярській справі!
Оксана МОРОЗ.
НА ЗНІМКАХ: пасічник Павло Чирук з Велицька; бджолині "домівки".
Фото Ольги СТЕБЛЕВЕЦЬ.
Залишити коментар