Голова Ковельської райдержадміністрації Віктор Козак провів позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Як повідомив керівник районної виконавчої влади, напередодні під головуванням голови обласної державної адміністрації Володимира Гунчика відбулася оперативна нарада в Луцьку. У зв'язку із високим рівнем пожежонебезпечності виникла надзвичайна ситуація. Тому, дивлячись на це, невідкладних дієвих заходів відповідно слід вжити на місцях, аби уникнути непередбачуваних наслідків.
"Ще триває жнивний період, тому особливо обережними слід бути на полях, оскільки останнім часом, у зв'язку із погодними умовами, значно почастішали випадки пожеж внаслідок спалювання громадянами сухої трави й стерні", – наголосив Віктор Теодосійович.
Начальник управління агропромислового розвитку РДА Леонід Грицюк повідомив, зокрема, про те, що він особисто в телефонному режимі спілкувався із селищними та сільськими головами, керівниками сільськогосподарських товариств, доніс до них потрібну профілактичну інформацію. Тож ситуація – під контролем.
Керівник філії "Ковельська ДЕД" ДП "Волинський облавтодор" Зіновій Мисюк зазначив, що, оскільки в області утримується високий клас пожежної небезпеки, аби далі не загострювати ситуацію, вирішено тимчасово зменшити обсяги зрізування дерев навколо узбіч та в інших місцях.
Віктор Козак також наголосив, що слід довести до відома мисливців інформацію, яка безпосередньо стосується заборони на полювання пернатої дичини (до настання ІІІ класу пожежної безпеки в області). Згодом, із зменшенням температури повітря, для цього буде відведено додаткові дні.
Як зазначалося в ході обговорення, особливо обережними слід бути пастухам. Адже, як свідчить статистика, при випасанні худоби часто розводять вогнища, які нерідко призводять до плачевних наслідків.
Про ситуацію в районі та про заходи безпеки в разі виникнення пожеж доповів начальник Ковельського міськрайонного відділу УДСНС України у Волинській області Олександр Капець.
Директор ДП "Ковельське лісове господарство" Володимир Данилюк увагу присутніх акцентував на тому, що очікувані місця загорянь – це, в основному, прилеглі сільськогосподарські угідь до лісових масивів.
Як говорив виступаючий, з метою безпеки вживаються різні заходи, аби уникнути вогняної стихії, а також зазначив, що усім необхідним їх лісництва забезпечені.
Слід додати, наголосив Володимир Васильвич, що сільські та селищні голови мали б брати активнішу участь у врегулюванні надзвичайних ситуацій на території їх громад. Бо, як бачимо часто, основні завданні переважно покладаються на МНСників та інші спеціалізовані служби.
Як повідомлялось, в районі вже є випадки загоряння торфу (голобська зона). Робиться все можливе, аби вогняне середовище не поширювалось далі. У зв'язку із значним ризиком виникнення пожеж на військовому полігоні в с. Поворську тимчасово припинені деякі навчальні роботи.
Численні запитання адресувались до представників Ковельського СЛАТ "Тур", міськрайонної організації "Українське товариство мисливців та рибалок", Державної екологічної інспекції у Волинській області та ін.
В ході обговорення керівникам відповідних служб було дано ряд доручень.
Після закінчення оперативної наради її учасники розглянули інші робочі питання.
Оксана МОРОЗ.
Залишити коментар