Напередодні 24-ої річниці Незалежності України в міському культурно-просвітницькому центрі відкрилась виставка місцевих художників "Триптих".
На огляд присутніх свої роботи представили Оксана Цюп'яшук, Віктор Мельник, Максим Наконечний, Юлія Теличко, Ольга Ярошевич, Віра Журба, Василь Королюк, Світлана Солодун, Лариса Іщук, Тетяна Степанюк та Ольга Комісарик.
Варто зазначити, що тут же ковельчани могли помилуватися і кованими роботами, виставку яких організував ковельський Центр допомоги. Тож усі бажаючі мали змогу долучитися до хорошої справи, пожертвувавши благодійні кошти на підтримку солдатів 51-ої ОМБР.
Голова обласного відділення Фонду культури України Геннадій Сарапін перед початком заходу сказав: "З приємністю можу відзначити, що самодіяльні майстри пензля помітно почали удосконалюватись. Як бачимо, художниця Оксана Цюп'яшук стала змінювати колористику в своїх картинах. Заслуговують уваги і картини Світлани Солодун та інших".
Відкривши виставку, науковий співробітник Ковельського історичного музею Василина Столярчук розповіла про походження назви, яку має виставка, а також привітала ковельчан та їх гостей із Днем Незалежності України.
До присутніх в залі звернулися і самі автори живописних полотен Оксана Цюп'яшук та Світлана Солодун, поділившись своїми авторськими задумами.
Із черговою виставкою ковельських художників привітали Геннадій Сарапін, заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук, які побажали митцям нових цікавих ідей та натхнення в творчій справі.
23 серпня ц. р. чимало ковельчан зібралося у верхньому залі культурно-просвітницького центру, де відбувся вечір української музики з ініціативи ГО "Союз Українок" за підтримки міської ради.
"Щороку вже стало доброю традицією для нас проводити такі заходи. Долучилися до відзначення державного свята ми і цьогоріч", — розповіла викладач Ковельської школи мистецтв Тетяна Дворська.
Цього дня учні і вчителі школи вітали присутніх музичними композиціями. Серед 12 номерів було сольне і ансамблеве виконання, звучали класичні та народні твори. Ведуча, учениця школи Вікторія Міндер, читала поетичні рядки, розповідала про чарівний світ музики.
Присутні щиро аплодували Едуарду Стадніку, Роману Капітулі, Олені Балецькій, Анні Броїло, Ользі Середі, Ірині Тищук, Владиславу Кушніруку, Анастасії Міщанчук, Тетяні Мороз, Івану Лисковцю, Дарії Лотоцькій та концентмейстерам Вікторії Чермашенцевій, Світлані Лисковець та Ользі Ярмольській. Особливого колориту музичному дійству додав виступ ансамблю народної музики "Чардаш" (керівник В. Зіньчук).
Голова Ковельської філії "Союзу Українок" Олена Місюра від імені вдячних слухачів висловила захоплення грою музикантів та співом юних та дорослих виконавців. Вона привітала усіх з Днем Незалежності України, подякувала викладачам школи мистецтв та їх вихованцям за збереження духовних надбань народу, вірність національним традиціям, розвиток української пісні.
В парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки впродовж наступного дня діяли містечко майстрів та виставка-продаж продукції місцевих виробників, працювали заклади торгівлі та громадського харчування.
Тут свої вироби із бісеру демонстрували вихованці ГО "Реабілітаційний центр", народні умільці. Ті, хто цікавився національним одягом, міг придбати для себе вишиванку та інше.
"Попитом користуються тепер сорочки з національною символікою — тризубом. Сьогодні батьки купували їх для діток", — повідомила нам продавчиня.
Поряд з цим "магазинчиком" продавали віночки, синьо-жовті кульки, тож тут теж вистачало покупців.
Сімейство Анатолія та Ірини прийшло на свято із донечкою Богданкою та трохи старшим від сестрички сином Назаром. "Приємно, що організували стільки розваг для малечі. Як-то кажуть, для кожного є заняття", — говорили батьки.
Водночас, і з радістю, і з сумом відзначала День Незалежності старша жіночка — ковельчанка пані Марія, в якої, за її словами, як і в багатьох інших наших співвітчизників, немає спокою на душі, адже на Сході країни точаться криваві жорстокі бої. Вона щиро сподівається, що наступного року це величне свято українці відзначатимуть в мирі, в кожному куточку нашої держави лунатиме дзвінкоголосий дитячий сміх, а небо ніколи не затьмарюватимуть чорні хмари війни.
Вже коли день майже завершувався, я мимоволі стала свідком доволі цікавої, як на мене, і неординарної ситуації, котра викликала подив та водночас гордість за побачене й почуте.
Надворі вже майже сутеніло. Під вікнами багатоповерхівки на дитячому майданчику все ще бавилась дітвора. Мами вже кликали своїх чад додому. Прощаючись із подружками, одна із дівчаток (на вигляд молодшого шкільного віку) гукнула до інших, серед яких були і менші за неї: "А давайте ще Гімн заспіваємо!".
Моєму здивуванню не було меж, коли на її пропозицію всі зреагували миттєво. Взявшись за руки, невеличка компанія почала не по-дитячому серйозно виспівувати перші рядки. Дехто із людей навіть став виглядати із балконів. Мовляв, що там таке діється?
Один хлопчина, очевидно, не знаючи слів, просто ворушив губами, зрідка подаючи якісь звуки, заодно дивлячись на старших. Та все ж намагався триматися гідно, щоб не підвести своїх товаришів.
"Тарасе, голосніше! Щоб всі чули", — зверталися до малого діти.
Тож, як бачимо, великі надії подає і підростаюче покоління, яке виховується у дусі українства, не цурається свого, рідного. Адже йому розбудовувати Україну.
Оксана МОРОЗ.
НА ЗНІМКАХ: під час культурно-мистецьких заходів, приурочених до 24-ої річниці Незалежності України, в Ковелі.
Фото Ольги СТЕБЛЕВЕЦЬ.
Залишити коментар