В редакції газети “Вісті Ковельщини” відбулася “гаряча” лінія, яку провів начальник міськвідділу УМВС України у Волинській області Іван ТУСЬ (на знімку). Упродовж години жителі міста і району поставили полковнику міліції чимало різних запитань. На окремі з них Іван Гаврилович відразу надав вичерпні відповіді, деякі вимагали детальнішого вивчення.
Однією з перших до керівника ковельської міліції звернулася ковельчанка Нона Малиновська. Кілька місяців тому вона зверталася на “гарячу” лінію, заявивши, що її ошукали при встановленні металопластикових вікон. «Вікна поставили, я розрахувалася, але робота до кінця завершена не була, пінка так і стирчить», — бідкалася тоді пенсіонерка. «Вісім місяців пройшло, але ніякого результату», — зазначила жінка нещодавно.
Іван Тусь: «Ми розібралися у Вашій ситуації. Як з’ясувалось, робітники, які виконували монтаж вікон, згідно з домовленостями, які були між вами, тільки встановлювали вікна. Ремонтні роботи вони у цьому випадку не робили».
Нона Малиновська: «Вікна у мене вже стоять, я найняла інших людей. Але гроші, 1700 грн., хто мені поверне?». — «Постараємося Вам допомогти».
х х х
Кілька дзвінків пролунало з приводу болючої, актуальної проблеми — несанкціонованих «точок» продажу алкогольних напоїв в селах району та місті Ковелі.
«Іване Гавриловичу, повпливайте на ситуацію. Хай закриються ті “точки”, бо вже немає нам життя. Горілку продають і вдень, і вночі, а в наших сім’ях – біда. Допоможіть!» – просили жінки, які телефонували з с. Черкас, міста Ковеля. Неодноразово б’ють на сполох з цього приводу жителі села Брухович.
Іван Тусь пообіцяв, що звернення громадян не залишаться поза увагою міліції, і разом з тим повідомив читачам газети, що з початку 2015 року до адміністративної відповідальності було притягнуто 208 осіб за статтею 176 «Виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення» Кодексу України про адміністративні правопорушення.
«Нагадуємо, що адміністративна відповідальність встановлена як за виготовлення (зберігання без мети збуту) самогону та інших міцних алкогольних напоїв домашнього виготовлення, так і за їх придбання.
Звертаємось до населення з проханням виконати свій громадянський обов’язок – сповіщати про факти продажу самогону за телефоном «102».
х х х
Ковельчанин Іван Сидорук озвучив таке питання: «На початку червня на Ваше ім’я написав дві заяви протягом тижня і здав їх у канцелярію. Досі я не отримав документа, на який сподівався, коли звертався до керівника першого рівня. Бо у мене таке розуміння: якщо я звертався до Вас, то мав би й відповідь отримати від Вас. Зверніть на це увагу».
х х х
Свою проблему по телефону озвучила жителька селища Голоб: «В моєму будинку робили ремонт. Домовлялися з майстрами по одній ціні, а як дійшло до розрахунку, — мені «заспівали» іншу. Договору ми не укладали. Я заплатила, але ремонт все одно належно не завершили. Куди ж мені тепер звернутися?».
Іван Тусь: «До Вас прийде дільничний інспектор міліції, напишете відповідну заяву, будемо розбиратися».
х х х
Прозвучало під час “гарячої” лінії й питання діяльності міліції щодо мобілізаційних заходів, зокрема, розшуку громадян, які ухиляються від призову, служби в армії.
х х х
Ряд запитань поставили Івану Тусю й журналісти нашої газети, зокрема, з приводу фактів квартирних крадіжок на Ковельщині. Іван Тусь повідомив, що з початку цього року на Ковельщині зафіксовано 86 крадіжок з осель. «З кожним роком професійність «домушників» вдосконалюється, змінюються методи і способи злому, вони майстерно та швидко знаходять найпотаємніші схованки у кожній квартирі, — зазначив начальник міліції.
— Як показує практика, в будинках, де мешканці підтримують добросусідські відносини, крадіжок вчиняється менше. Сусідів, з якими підтримуються стосунки, необхідно попросити звертати увагу на цілісність дверей квартири, залишити контактні телефони, куди можна зателефонувати у випадку необхідності. Реально ж допомогти може тільки встановлення сигналізації».
х х х
— Проведення “гарячих” телефонних ліній — важливий та ефективний формат роботи з громадянами, — зазначив начальник Ковельського міськвідділу внутрішніх справ Іван Тусь у розмові з журналістами. – Передусім, такий діалог з населенням дає можливість мешканцям, які не можуть прийти на особистий прийом, звернутися безпосередньо до керівника міліції, висловити скарги, пропозиції, зауваження. Такі заходи плануємо проводити й надалі.
Підготувала
Світлана ЛЯШУК.
Фото Ольги Стеблевець.
Залишити коментар