28 грудня відбулася зустріч голови райдержадміністрації Віктора Козака, голови районної ради Андрія Броїла з представниками засобів масової інформації Ковельщини в рамках проекту "Запитай у влади".
Під час спілкування з журналістами керівники районної влади підсумували діяльність за 2015 рік.
– 2015 рік був досить непростий, – розпочав розмову Віктор Теодосійович. – Три хвилі мобілізації, об'єднання територіальних громад, демобілізація, виділення земельних ділянок учасникам АТО, надання субсидій – районна влада працювала в цих та інших важливих напрямках. Крім цього, в державі відбуваються реформи, тож маємо крокувати "в ногу" з центральними та обласними органами влади. Серед пріоритетів у роботі влади – соціальний захист учасників АТО, демобілізованих та їх сімей.
Віктор Козак поінформував журналістів про прийняття бюджету району на 2016 рік, а також зупинився на результатах виконання районного бюджету у 2015 році, проаналізував шляхи надходження до бюджетів різних рівнів.
– За 11 місяців 2015 року виконані всі місцеві бюджети району. В нас немає жодної сільської ради, яка б не виконала бюджет, – зазначив він.
Віктор Теодосійович звернув увагу на необхідність створення зручних умов для ведення бізнесу, забезпечення інвестиційної привабливості району.
– Ми повинні сприяти нашим підприємцям, поліпшувати середовище для ведення бізнесу, щоб створювались робочі місця, були надходження в бюджет, – наголосив Віктор Козак.
Зазначалося, що у 2015 році в районі втілено ряд інвестиційних проектів – реконструкція покрівлі дошкільного навчального закладу "Калинонька" в смт Люблинці, реконструкція адміністративної будівлі під дитячий садок в с. Мощеній, реконструкція адміністративного приміщення ЦНАПу.
Також проведено поточний ремонт спортивних залів в загальноосвітніх школах с. Дубового та с. Пісочного. Відремонтовано адміністративний будинок районного стадіону "Дружба" в смт Голобах.
Районна влада приділяє значну увагу розвитку дорожньої інфраструктури – з бюджетів різних рівнів в сферу дорожнього господарства вдалося залучити значні кошти.
Для комфорту і зручностей школярів облаштовано внутрішні санвузли в Колодяжненській, Вербській школах.
В Ковельському районі продовжується впровадження енергозберігаючих заходів, зокрема, в 2015 році вони втілювались в бюджетній сфері за власні та інвестиційні кошти. Встановлено твердопаливні котли в ЗОШ І-ІІІ ст. с. Дубового, Голобському дошкільному навчальному закладі. Дві газові котельні були передані в оренду та переведені на альтернативний вид палива – в Зеленській та Люблинецькій ЗОШ І-ІІІ ст.
У переліку конкретних справ – відкриття клубу та оновленого приміщення бібліотеки-філії в с. Вербка; проведення капітального ремонту Будинку культури в с. Майдані по відновленню даху приміщення, пошкодженого внаслідок стихії; завершення капітального ремонту приміщення Будинку культури в с. Новому Мосирі; відкриття оновленого приміщення фельдшерсько-акушерського пункту в селі Жмудчому. Важливою є співпраця медичних закладів району зі Світовим банком в рамках проекту "Поліпшення медичних послуг для населення", яким передбачено реконструкцію приміщення (котелень) під Зеленську амбулаторію загальної практики сімейної медицини та реконструкцію частини адмінприміщення під Старокошарівську амбулаторію загальної практики сімейної медицини.
Віктор Козак також окреслив перспективи Ковельщини на 2016 рік та зазначив, що Ковельська районна державна адміністрація надала пропозиції інвестиційних проектів регіонального розвитку району на 2016 рік, що могли б реалізовуватися з Державного Фонду регіонального розвитку (за умови співфінансування проектів з місцевих бюджетів). Серед об'єктів – завершення будівництва ЗОШ І-ІІІ ст. в с. Білині, капітальний ремонт дитячого садка в с. Колодяжному, реконструкція районного стадіону "Дружба" в смт Голобах, реконструкція селищного водозабору в смт Люблинці.
По обласному Фонду регіонального розвитку по Ковельському району подано вісімнадцять об'єктів. Окремі з них: реконструкція шатрової покрівлі приміщення ЗОШ І-ІІІ ст. в с. Дрозднях, реконструкція шатрової покрівлі корпусу ЗОШ І-ІІІ ст. в смт Люблинці, реконструкція шатрової покрівлі спортивного залу ЗОШ І-ІІІ ст. в с. Любитові, капітальний ремонт дитячого садка в с. Уховецьку та інші. Чи будуть виконані ці роботі в наступному році – залежатиме від бюджету області та можливості їх співфінансування місцевими бюджетами.
– Тому, передусім, нам треба активно працювати над наповненням бюджетів, щоб виконати заплановане, – підкреслив Віктор Козак.
Інформуючи про старт процесу децентралізації на Ковельщині, Віктор Козак розповів журналістам про принципи, мету та особливості роботи об'єднаних територіальних громад, яких на території району утворено дві – Голобська та Велицька.
х х х
Про роботу районної ради поінформував її голова Андрій Броїло. Він нагадав присутнім, що депутатський корпус райради складається з 34 депутатів, у раді представлено шість політичних сил. На даний час вже сформовано усі п'ять постійних комісій, зареєстровано шість депутатських фракцій.
Андрій Петрович розповів про один з інвестиційних проектів, який втілюватиметься на Волині й Ковельщині зокрема – "Створення на Волині мережі екологічних технопарків – плацдарму зворотної міграції населення з мегаполісів у благотворну сільську місцевість". Одне з основних його завдань – створення на відповідних територіях зони виробництва екологічно чистої продукції.
З метою забезпечення фінансування екотехнопарків, громадською організацією "Інститут Європейської Інтеграції" розроблені проекти: "Комплексна реставрація озер Волині" і "Рибницький комплекс Волині", інвестування яких передбачається за рахунок фондів ЄС. Проекти включені до плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Волинської області на 2015–2017 роки.
В рамках реалізації проекту "Екотехнопарки Волині" у Ковельському районі заплановано створення екотехнопарку "Лісова казка" на базі озер Кричевичівської, Скулинської та Уховецької сільських рад, а саме: Ухо, Забілля, Нечимне та Сомин. Ці водойми включені до проекту "Комплексна реставрація озер Волині". На адміністративній території екотехнопарку "Лісова казка" планується розташування, зокрема, рекреаційно-лікувального закладу, рибницького господарства.
Відповідно до проекту планується створення гідрологічного заказника "Сомин" та ландшафтного заказника "Нечимне".
х х х
В ході зустрічі журналісти поставили Віктору Козаку та Андрію Броїлу чимало запитань. Деякі з них стосувалися економічної та енергетичної ефективності альтернативних видів палива, ремонту РАЦСу, завершення реконструкції дитсадочка у Колодяжному, конфліктної ситуації з відновлення магазину у селі Ворона, проведення днів депутата тощо.
Віктор Козак та Андрій Броїло на завершення подякували журналістам за плідну співпрацю, об'єктивне висвітлення життєдіяльності району в засобах масової інформації, а також пообіцяли, що подібні зустрічі районної влади й ЗМІ будуть традиційними.
Світлана ЛЯШУК.
НА ЗНІМКУ: під час зустрічі голови райдержадміністрації Віктора КОЗАКА та голови районної ради Андрія БРОЇЛА з журналістами.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар