Минулої п'ятниці, 26 лютого, близько півтори сотні представників міських професійно-технічних закладів (професійно-технічного училища № 5 та Ковельського професійного ліцею) перекрили автодорогу сполученням "Київ-Ковель-Ягодин".
Попереджувальна акція протесту, як "охрестили" подію самі освітяни, тривала протягом однієї години і була цілком обгрунтованою. Протягом двох місяців їм не виплачували заробітної плати, студентам – стипендії. Крім того, виникли суттєві проблеми із харчуванням учнів усіх соціально незахищених категорій, зростає заборгованість навчальних закладів за використані енергоносії тощо.
Незважаючи на те, що Верховною Радою було прийнято зміни до Закону про Державний бюджет, фінансування професійно-технічної освіти "зависло" у повітрі. Президент так і не підписав прийнятий 4 лютого ц. р. Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти". У зв'язку з цим 22 лютого ц. р. Ковельська міська рада прийняла відповідне Звернення на адресу Президента України Петра Порошенка, в якому попросила пришвидшити підписання цього Закону.
Викладачі вийшли із закликом припинити фактичне знищення професійно-технічної освіти. У руках вони тримали плакати: "Кожен може опинитись на нашому місці", "Живемо по-новому без зарплати?", "Владі байдуже на дітей-сиріт та малозабезпечених".
– Наші працівники доведені до відчаю, тому змушені були йти на такі кроки, – розповів під час розмови із журналістами директор Ковельського професійно-технічного училища № 5 Євген Кобченко. – Ситуація у системі професійно-технічної освіти надзвичайно загострилася. Протягом двох місяців викладачі не отримують заробітної плати, діти залишились без засобів для існування, неодноразово ми отримували попередження про відключення електроенергії. Складається враження, що у високих державних інстанціях зовсім про нас забули.
З приводу порушеної проблеми ми поспілкувались з іншими учасниками акції, які скаржились на те, що їхні права порушуються, київська влада махнула на них рукою, а, як відомо, саме професійно-технічні заклади займаються підготовкою кадрів робітничих професій.
Прокоментували непросту ситуацію, що склалась, голова ініціативної групи Василь Севастьянов та майстер виробничого навчання Олексій Цимбал.
Василь Севастьянов:
– Влада була повідомлена про проведення попереджувальної акції. Це все ми обговорювали під час зустрічі із заступником міського голови.
Повідомлення про акцію було розміщено у багатьох ЗМІ. На жаль, сьогодні нікого ані з облдержадміністрації, ані з обласної ради, від яких найбільше залежить вирішення наших питань, ми не бачимо.
Олексій Цимбал:
– Додам, що заборгованість із заробітної плати становить 523 тис. грн., із стипендій – 260 тис. грн., відповідно борг по харчуванню дітей-сиріт та малозабезпечених складає 72 тис. грн.
Таке враження, що ми нікому не потрібні. Нас кинули напризволяще. Виходить, що наші можновладці абсолютно забули про професійно-технічну освіту? Як же тоді жити далі?
Ми лише відстоюємо свої права і гідність. Поки що це – попереджувальна акція. Якщо до нас не прислухаються, будемо продовжувати боротися доти, доки нас не почують.
Протягом години викладачі вищеназваних закладів перекрили трасу міжнародного значення у сподіванні щось змінити у цій непростій ситуації. Великі затори утворились у цей час, багато транспортних засобів не змогли пересуватись далі.
За порядком і безпекою слідкували правоохоронці. Однак це не зупинило деяких водіїв, які обурювалися, шукали можливі шляхи об'їзду, а були й такі, що рухались у напрямку протестувальників.
Дякувати Богу, все пройшло без серйозних ексцесів. Тепер надія – на реакцію владних "верхів".
Світлана ТРОЦЮК.
НА ЗНІМКУ: викладачі міських профтехучилищ вийшли з плакатами із закликами повернути зарплати і стипендії.
Фото автора.
Залишити коментар