Особливою ця осінь стала для аматорського народного хору "Вишиванка", який, окрім професійного свята, святкує свій 10-літній ювілей. Дякуючи творчому неспокою керівників та учасників колективу, здобутками хору пишається Ковельщина.
Тож сьогодні про секрети успіху та розвиток співочої "Вишиванки" нам розповідає керівник хору Олег Корнелюк.
– Розкажіть, з чого почалася історія Вашого колективу.
– Народний аматорський хор працівників культури Ковельського району "Вишиванка" був заснований у 2006 році з ініціативи тодішнього начальника відділу культури і туризму РДА Андрія Мигулі. На посаду художнього керівника запросили Ольгу Корнелюк, а хормейстером та акомпаніатором мене.
Ще до створення хору на всі урочисті заходи запрошували вже діючий і всім знаний хор Палацу культури ім. Т. Г. Шевченка "Поліський дивоцвіт", яким я на той час керував.
– Колектив від початку був великим. Де проводили репетиції?
– Скажу відверто: від початку створення колективу нам було скрутно. Не мали постійного місця для репетицій. Перша репетиція проходила в Палаці учнівської молоді ім. І. Франка, а кількість учасників перевищувала 50 чоловік. Гарно звучав зведений хор працівників культури району і "Поліського дивоцвіту" у супроводі оркестру народних інструментів.
Завдяки тому, що я працював в Палаці культури, хор мав можливість одягатись в сценічні костюми. Це вже пізніше, десь через два роки, нам пошили новий гарний одяг. Цим ми завдячуємо тодішньому голові райдержадміністрації Івану Смітюху.
Тож перші 5 років ми займалися в Палаці учнівської молоді. Але, коли там почали демонструвати кінофільми, перейшли в Народний дім "Просвіта", де й сьогодні готуємось до виступів. За це, за доброту, безкорисливість й розуміння щиро дякуємо прекрасним керівникам і колегам Тетяні Середюк та Михайлу Пірожику.
– З плином часу Ваш хор залишився багаточисельним. Як вдається знайти підхід до кожного?
– Так, нині кількісний склад нараховує 32 учасники. Це – працівники з сільських клубів та будинків культури, методисти РБК, бібліотекарі, акомпаніатори, художні керівники та талановиті аматори й любителі хорового співу з міста.
Нам комфортно разом, бо тут зібралися справжні любителі співу, віддані творчій роботі, які дбають про відродження української культури і доносять до кожного слухача частинку своєї душі.
Завдяки натхненній роботі кожного учасника хору в червні 2010 року колектив отримав почесне звання аматорського народного хору та назву "Вишиванка".
– Скажіть, склад учасників за ці 10 років змінювався часто?
– Той “кістяк”, що був від початку заснування хору, залишився й до сьогодні. Звичайно, дехто покинув колектив через хворобу, пішов на пенсію або, на жаль, відійшов у Вічність. Цих людей ми шануємо і часто згадуємо. Це – ведуча наших концертів й директор Любитівського БК Світлана Тарасюк, скрипалька оркестру, викладач школи мистецтв Тетяна Коцюба та інші колеги, з якими часто розділяли сцену.
Але життя йде невпинно, і нам потрібно жити і творити. Тож, звісно, оновлення складу відбувається. До нас приходять нові й молоді виконавці. Нині вік учасників нашого хору – від 23 до 60 років. В нашому репертуарі понад 50 нових пісень. За 10 років ми дали більше 450 концертів.
– Чимало творчих людей виростила Ковельщина. У чому Ваша відмінність від інших колективів, чи маєте якусь "родзинку"?
– Вагомою перевагою нашого колективу є те, що усі виконавці – музиканти. Вони самі керують своїми аматорськими колективами на місцях, адже це – працівники клубів, художні керівники. Вони мене розуміють з півслова. Буває, я ще не встиг сказати, а вони уже знають, що треба робити. У нас не колектив, а "лабораторія" співу. Акомпанує хору, але не на всіх концертах, оркестровий гурт, до складу якого входять: скрипка, кларнет, барабани, контрабас, баян. Буває, виступаємо й без супроводу оркестру, щоб передати слухачу саме чисте звучання хорового співу.
В репертуар беремо пісні волинських композиторів, невідомих авторів, класичні твори, а також авторські пісні.
Є у репертуарі й вокально-хореографічні композиції. Оскільки ми не маємо власного хореографа, то допомагає нам їх створювати керівник танцювального колективу "Барвінок" Любов Ризванюк.
– Знаємо, що Вашу творчість цінують і люблять наші земляки. А чи знають Вас за межами Ковельщини?
– Дякую, це приємно чути, адже трудимося ми саме для них, і гучні оплески після виступів – це найбільша віддяка. Так, ми часто беремо участь в районних, міжрайонних культурно-масових заходах. Щодо іншого, то виступали на концертних майданчиках, імпровізованих вуличних сценах, на міськрайонних заходах не лише в Ковелі, а й у Луцьку, Володимирі-Волинському, Горохові, Ратному, Маневичах.
У минулому році ми їздили із благодійним концертом у луцький військовий госпіталь, організувати котрий допоміг Віктор Козак, голова РДА, та Ігор Верчук, волонтер і громадський діяч. Цей концерт нам дуже запам'ятався. Ми бачили сльози на очах поранених, деякі з них на милицях, деяким допомагали під руки прийти на наш виступ…
– Ви з колективом вже десятиліття разом. Часто це не просто об'єднує людей спільним заняттям, а й дуже зближує духовно. Чи відчули це на собі?
– Наша команда – це люди великої душі, які люблять плідно працювати. Ми не просто колеги на сцені, ми одна велика родина – "Вишиванка", ми опора один для одного і на сцені, і за кулісами, адже любимо разом не лише виступати, а й відпочивати.
– Що побажаєте своєму колективу, іншим колегам та аматорам сцени з нагоди професійного свята?
– Кожен у цій сфері – безперечно, людина обдарована, це професіонали сцени від природи, тож бажаю усім творчого натхнення, нових успіхів та можливостей для розвитку.
А ще запрошуємо усіх бажаючих ковельчан та гостей міста відвідати ювілейний концерт з нагоди 10-річчя аматорського народного хору "Вишиванка", який відбудеться 8 листопада ц. р. об 11.00 год. в Народному домі "Просвіта".
Розмову вела
Аліна РОМАНЮК.
Залишити коментар