Сьогоднішня молодь надзвичайно мотивована, прагне відкривати для себе нові горизонти. Саме такою є учениця 9-А класу КЗ "НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. № 13" м. Ковеля Олександра Москалик.
Старшокласниця добре навчається, є активною учасницею різних конкурсів, олімпіад. Завдяки цілеспрямованій праці, наполегливості учениці кожен навчальний рік приносить їй нові успіхи, здобутки та нагороди.
За високі досягнення у навчанні Олександра неодноразово нагороджена похвальними листами. Вона була учасницею міжнародного математичного конкурсу "Кенгуру" (2009, 2010, 2011, 2012 років). У 2011 р. нагороджена грамотою "Найкращий читач Літа-2011"; у 2012 р. зайняла ІІІ місце у міській олімпіаді зі світової літератури; у 2013 р. здобула І місце на міській олімпіаді зі світової літератури та ІІ — з української мови; у 2014 р. відзначена за високий рівень виконання творчої роботи у конкурсі дитячого малюнка "Великодня веселка"; у 2015 р. виборола І місце у шкільній олімпіаді з англійської та української мов; у 2016 р. стала переможницею міської олімпіади з географії, виборола ІІІ місце в обласному етапі олімпіади з географії. У цьому ж році має ІІ місце у міській олімпіаді з англійської мови.
Навчається у приватній школі з вивчення англійської мови Euro Future в рамках проекту для дітей, чиї батьки постраждали в зоні проведення АТО "Англійська для дітей героїв" https://www.youtube.com/watch?v=ym0DEj6BMkI. У вільний час вивчає ще й польську мову.
Дев'ятикласниця зростає у сім'ї із чіткою патріотичною позицією. Її батько Віталій Москалик у 2014 році одним з перших став на захист незалежності та територіальної цілісності на Сході України.
Нині Олександра Москалик бере участь у конкурсі "Видатні українці Канади" від канадсько-української організації O. W. L. Open World Learning з нагоди 125-річчя перших українських поселень в Канаді та 150-річчя Незалежності Канади. Вона провела грунтовне дослідження стосовно відомої канадки українського походження, громадської діячки Лесі Шимко, самовіддана праця якої відзначена високими державними нагородами України і Канади.
Пропонуємо увазі читачів публікацію Олександри Москалик.
Існує думка, що українська діаспора в Канаді — це наївне вишиванкове співтовариство, яке об'єднує українська мова, танець, пісня, розписування яєць на Великдень. Друга думка: діаспора — це об'єднання мільйонерів, які тільки й думають, як відправити гроші в Україну. І те, й інше — неправда. Українська канадська громада — повноцінне об'єднання справжніх канадців. Вони пишаються і тим, що вони канадці, і тим, що вони українці. Це особистості, що реалізувалися. Серед них — депутати парламенту, міністри, бізнесмени вищого рівня, зірки національного масштабу.
Леся Шимко — відома канадка українського походження, громадська діячка, самовіддана праця якої відзначена високими державними нагородами Канади і України. Її родина приїхала до Канади 1949 року із Зборівського району, що на Тернопільщині. Батько, Юрій Шимко, був членом парламенту Канади та парламенту Онтаріо, президентом Світового конґресу вільних українців, зараз він голова Ради Українських державницьких організацій світу. Серед пращурів пана Шимка — безсмертний Іван Франко. Мама пані Лесі, Стефанія, — голова Комітету українок Канади.
Від батьків доньці передалась любов до України та лідерські якості.
Леся Шимко обрала сферою своєї діяльності політику: отримала ступінь магістра в галузі політології (Masters Degree in political science) за спеціалізацією "канадське конституційне право". Працювала в "Globe and Mail", очолювала медіа сектор громадської організації "Канадське товариство прихильників Руху", яка згодом переросла в "Канадське товариство приятелів України" ("Сanadian Friends of Ukraine"), де вона стала виконавчим директором.
На початку 90-х років була канадським координатором проекту для українських журналістів Міжнародного Фонду "Відродження", заснованого Джорджом Соросом. Активно займається гуманітарною діяльністю, спрямованою на допомогу Україні, та налагодженням і розвитком громадсько-урядових відносин двох держав. Вона ініціювала та очолила (2000 р.) проект зі створення у Києві канадсько-українського парламентського центру, який і сьогодні працює, щонайширше надаючи українським парламентарям інформацію для вивчення і застосовування канадських моделей у всіх державних сферах.
З 2009 року очолила відділи громадських зв'язків та PR найбільшої української фінансової установи в Канаді — кредитної спілки "Будучність". Леся Шимко регулярно готує для канадських політиків детальний аналіз подій в Україні, забезпечує об'єктивне бачення і розуміння ситуації. Вона дорадник і політичний аналітик Канадського інституту стратегічних досліджень (Canadian Institute of strategic studies). Двічі (2008 р., березень 2014 р.) була запрошена до складу делегації уряду Канади, очолювану прем'єр-міністром Стівеном Гарпером, для поїздки в Україну.
Влітку 2014 р. знову побувала в Україні — вже у складі делегації міністра торгівлі Канади Еда Фаста, тому що розглядалося питання підписання торговельного договору між двома країнами.
Після закінчення роботи цієї делегації п. Леся затрималась в Україні: відвідувала у військових госпіталях поранених бійців АТО, яких привозили з-під Слов'янська, і зрозуміла необхідність створення реабі-літаційних центрів. У 2014-му році пані Леся стала членом Ради директорів благодійної фундації "BCU Foundation", цього ж року її обирають головою Ліґи українок Канади, а в липні вона (уже в новій якості) — знову в Україні. Тоді й зрозуміла необхідність розпочинати проект по реабілітації, який назвали "Ангели-хоронителі України". У серпні минулого року міністр оборони Канади Роб Николсон запросив Лесю Шимко до участі у церемонії відправлення першого рейсу канадської військової допомоги в Україну.
У 2009 році п. Леся Шимко отримала українську відзнаку — орден "За заслуги" за діяльність на захист демократії та в справі поширення правди про Голодомор у світі, а у 2012-му — медаль з нагоди діамантового ювілею королеви Єлизавети II.
Для участі в конкурсі з нагоди святкування 125-річчя перших українських поселень у Канаді та 150-річчя Незалежності Канади від канадської громадської організації O.W.L Open World Learning я обрала саме Лесю Шимко. Тому що разом з такими постатями, як пані Леся, у цей надзвичайно тяжкий період для України, ми крок за кроком будемо наближатися до нашої перемоги, до відродження культурних цінностей, поповненням їх новими, насамперед, європейськими, загальнолюдськими. Її вагомий внесок у добробут і розвиток суспільства заслуговує на подяку, викликає захоплення і є прикладом для наслідування. В її душі світло оселилось, і живе вона так, щоб осяяну душу не занапастити.
Умовами конкурсу передбачено також на основі зібраного матеріалу відзняти невелике аматорське відео, переглянути яке наші читачі можуть за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=9Q7aqy FRW5s&feature=youtu.be
Підготувала
Світлана ЛЯШУК.
НА ЗНІМКУ: учениця 9-А класу НВК № 13 Олександра МОСКАЛИК.
Залишити коментар