Більшість із прогнозів погоди на весну пророкують нам настання теплої погоди на тиждень раніше офіційного початку весни. Вже в кінці лютого температура на території Центральної України становитиме від чотирьох градусів за Цельсієм вище нуля вдень — до п'яти градусів за Цельсієм нижче нуля вночі.
Такі серйозні коливання можуть спричинити погане самопочуття у людей з слабким судинами, тих, кого хвилює тиск. В зоні ризику опиняються люди похилого віку та люди із захворюваннями серцево-судинної системи.
Надалі протягом березня температурний режим прийде в норму, і сильні коливання припиняться. На початку місяця вночі варто очікувати зниження температури вниз до нульової відмітки, тож фактично на дуже теплу погоду не треба розраховувати.
Така ситуація триватиме перші три тижні березня, проте позитивним аспектом є те, що денна температура в цей період буде триматись на рівні між двома та шістьма градусами вище нуля. Сильних заморозків вже не очікується, так само як і наближення неочікуваних холодних повітряних мас, що здатні принести циклони та різку зміну температурних показників.
В другій половині березня температура вночі встановиться на рівні нуля градусів за Цельсієм, і буде стабільно триматись так до кінця місяця. Денна ж може коливатись від шести до одинадцяти градусів вище нуля. На цьому етапі в повітрі вже буде відчуватись, якою буде весна-2017 — достатньо теплою та лагідною, хоч і трохи затяжною.
Квітень не принесе ніяких неочікуваностей в плані погодних умов. Температура буде зростати дуже повільно, без великих стрибків. Майже весь місяць вдень буде від десяти до двадцяти трьох градусів вище нуля, вночі — від плюс чотирьох до плюс одинадцяти градусів. Середня нічна температура становитиме приблизно сім градусів за Цельсієм вище нуля, середня денна — близько сімнадцяти градусів з позначкою "плюс". Доволі значного потепління варто очікувати в останній тиждень квітня.
Травень в плані погоди пройде спокійно. Денна температура досягатиме двадцяти п'яти градусів тепла. Нічні показники зупиняться в інтервалі від плюс дев'яти до плюс тринадцяти градусів за Цельсієм, змінюючись поступово. Циклонів не передбачається, проте в середині місяця можливий сильний вітер. Крім того, весна затягнеться, і буде тривати трохи довше травня.
Народні прикмети також зможуть нам підказати, якою буде наступна пора року. Завдяки своїй спостережливості наші предки помітили, що природа сама "говорить" їм, що і коли вона має намір послати на Землю. Тож навчилися за сьогочасними передвісниками бачити те, що може трапитися завтра.
Відтак, в кожній місцевості люди з року в рік уважно спостерігали за небесними світилами, рослинами, поведінкою та звичками тварин, "передбачаючи" цим самим погоду, врожай та інше.
Так, 15 лютого відзначалося свято Стрітення Господнього. З приводу цього в народі існує багато прикмет. Наприклад: "Яка погода на Стрітення — такою весна буде", "Якщо на Стрітення дорогу перемітає — весна буде пізньою і холодною", "Якщо тепло — весна буде ранньою і теплою", "Якщо цього дня сніжок — весною буде дощик, тобто весна буде затяжною і дощовою".
А ще напророкувати погоду могла і курка: "Якщо нап'ється біля порога води — весна буде теплою і ранньою".
З погодою на дворі — розібрались. Головне ж, як співається в одній пісні, погода — в домі. Бо зневірені люди, в переважній їх більшості, хочуть довгоочікуваного тепла в душі і в серці. Їх не надто втомила цьогорічна сувора зима — більше втомили пустопорожні слова народних обранців.
Звичайно, про себе вони не забувають, отримуючи заробітну плату, яка вимірюється не одним десятком тисяч гривень. Так, наприклад, тільки за понаднормову роботу (враховуючи ще й індексацію), нардепи отримують стільки, як декілька звичайних пенсіонерів, разом взятих.
Напевно, за понадпланові години їм рахують час, коли вони "працюють" на тих пленарних засіданнях, які закривають через низьку явку депутатів. Про що тоді мова?
Можливо, своєю величезною заслугою ті, хто при владі, вважають те, що цього місяця пересічні українці отримали нову підвищену мінімальну заробітну плату. Хоча обіцяних 3200 мало хто отримав. А скільки було мови? Як кажуть, говорили-балакали, сіли — заплакали. І , як вже переконалися, "вдвічі" краще жити ми так і не стали.
Вслід за збільшеними зарплатами почали надходити, так би мовити, "збільшені" платіжні квитанції за тепло, де цифри показували, що люди "нагрілися" на дві сотні більше, ніж за минулий місяць. Солідні суми були і в інших "платіжках" за послуги населенню.
Що ж тоді чекати українцям далі? Хіба — весни, яка, до речі, вже не за горами. А за нею — й літа. Бо тоді буде точно "вдвічі тепліше" — весняні та літні місяці зігріють душу й тіло разом.
Ще трішки — і від зимового сну пробудиться природа: Сонце балуватиме сповна всіх і всюди, а за тепло в квартирах і будинках доведеться платити набагато менше, бо завершиться опалювальний сезон. Проте, як нам обіцяють, зростуть тарифи на інші компослуги. Виходить, мало що зекономимо.
За декілька місяців будемо грітися на теплих берегах річок й озер під палючим промінням небесного світила, бо добре, що хоч воно нас гріє безкоштовно…
Орися ФІЛІПЧУК.
Залишити коментар