Втішимося, шановний ковельчанине: почався ювілейний рік для нашого рідного міста. 500 літ тому князь Василь Сангушко отримав Грамоту від короля Сігізмунда І про надання селищу Ковлє статусу міста на основі Магдебурзького права.
Скільки-то води витікло із Турії-ріки за цей час! Скільки грозових хмар пронеслося над містом! Було, і Сонце життєдайне світило та зігрівало. 500 років з Богом у серці жили і трудилися ковельчани.
Чим віддячимо Всевишньому та предкам за те, що маємо квітку Волині в нашій Україні? Що залишимо після себе нащадкам?
Кожен мешканець має подати свою пропозицію і зробити щось корисне. Наприклад, привести своє обійстя до зразкового стану. Посадити дерево в парковій зоні. Доглянути дитячий майданчик. Багатші можуть знак-символ міста збудувати ("Золоту підкову" чи скульптуру коваля).
Влада у своїх можливостях спирається на волю та активність всіх ковельчан і вже розпочала підготовку заходів, приурочених до ювілею.
На нараді, що відбулася нещодавно і яку ініціював заступник міського голови Ігор Прокопів, визначено заходи та практичні дії для відповідних служб виконкому. Слід відзначити, що зібрання зацікавлених проходило у демократичному і творчому форматі.
Коротким штрихом торкнемося низки заходів, до яких мають долучитися активні і небайдужі ковельчани.
До дня міста запрограмовано тематичні конкурси культурного плану, спортивні змагання, виставки, ярмарки та багато іншої цікавини.
Зокрема, заплановано впродовж ювілейного року:
– провести конкурс відеороликів про місто;
– підготувати і видати збірку творів місцевих авторів з кращих поезій та прозових творів про Ковель і ковельчан (вірші – 3 сторінки, проза –до 10). Матеріали подавати відредаговані, в електронній та друкованій формі в історичний музей міста;
– організувати загальноміський конкурс дитячого малюнка і тематичні виставки професійних художників; (до цієї теми, немов квітка до букету, долучається й 80-ліття від дня народження художника Валентина Данилюка);
– провести виставку світлин фотомайстрів.
Серпень позначиться мистецьким фестивалем, в програмі якого: конкурси виконавців пісенного та поетичного жанру, фортепіанної музики, міжнародний пленер художників, і, як вінець, – заключний гала-концерт, присвячений Дню Незалежності.
Одним із найвідповідальніших заходів бачиться проведення Всеукраїнської наукової краєзнавчо-історичної конференції "Ковель і ковельчани в історії Волині та України". Про його умови та участь у важливому заході буде повідомлено додатково.
А ще в загальному переліку дарунків для ковельчан є фестивалі пісень про Ковель, концерти ветеранів, екскурсії по історичних місцях і до історичного музею, тематичні уроки на тему рідного міста в усіх школах Ковеля.
Зустріне ковельчан оновлена літня естрада у парку ім. Лесі Українки. Традиційно зворушить душу фестиваль "Танцююче місто" та костюмований парад – широке поле історичної творчості.
Словом, ювілейний рік стартував! Усвідом, шановний ковельчанине, що відповідальність за ці та інші заходи покладається не тільки на владу. До цього марафону довжиною в рік під назвою: "Ковель – європейське місто, найкраще в світі", кожен має принести свої дари, здобутки і корисні справи. Кожен повинен пам'ятати, що Ковель – місто всіх і для всіх.
П'ятисотлітня квітка – Ковель у Божому вимірі – це лише пуп'янок, який розквітає для тих, хто про нього дбає, на нього працює і прославляє. Те, що ми зробимо, буде нашим внеском у майбутнє. Тож до праці, активні, небайдужі патріоти Ковеля!
Анатолій СЕМЕНЮК.
Залишити коментар