22 лютого відбулася дев'ятнадцята сесія Ковельської районної ради, яку провів її голова Андрій Броїло.
На початку сесії Андрій Броїло поінформував про кадрові зміни, які відбулися на Ковельщині, а також привітав депутатів, які у міжсесійний період відзначили дні народження.
Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам'ять про колишнього Дубівського сільського голову Павла Безеку, який відійшов у Вічність.
Традиційно на початку своєї роботи депутати виступили із запитами та запитаннями, озвучити які зголосилося чимало обранців громади.
Депутат Анатолій Корнійчук звернувся із запитом до голів Ковельської районної ради А. Броїла та Ковельської РДА В. Козака, запропонувавши розробити макет та визначити відповідальних осіб та джерела фінансування для виготовлення і встановлення межових знаків "Ковельський район".
В іншому запиті Анатолій Корнійчук за зверненням виборців Білинської сільської ради і результатами огляду приміщення Білинської ЗОШ І-ІІІ ступенів просив надати вичерпну інформацію: хто формував вихідні дані на проектування об'єкта будівлі? Хто проводив експертизу проекту? Хто вів контроль будівництва від районної виконавчої влади?
Володимир Андросюк у зв'язку з реорганізацією "Укравтодору" просив вивчити питання передачі філії "Ковельрайавтодор" в комунальне підприємство "Ковельрайкомунсервіс". Для цього депутат запропонував створити тимчасову комісію і очолити її голові районної ради.
Депутат В'ячеслав Шворак виступив із запитом, у якому просив навести порядок в обслуговуванні мешканців району автоперевізниками на приміських маршрутах, адже до депутата неодноразово зверталися мешканці району з наріканнями на неякісне обслуговування на приміських автобусних маршрутах.
З метою наведення порядку в обслуговуванні мешканців району автоперевізниками приміських маршрутів він запропонував на рівні районної ради та райдержадміністрації заслухати перевізників у комісіях Ковельської районної ради та обговорити дану проблему на сесії райради, прийнявши відповідне рішення.
Депутат Віктор Сидорчук виступив із зверненням від батьків дітей сіл Гредьки та Городище, які просять вирішити питання доїзду їхніх дітей до школи у село Облапи, адже з нового року Дубівська сільська рада не компенсує кошти за проїзд дітей до цієї школи.
Іван Сорока за зверненням жителів сіл Білин, Колодниця просив допомогти вирішити питання із реконструкцією приміщення дитячого садка.
Георгій Корнієвський озвучив звернення жителів села Любитова, які потерпають через проблему із залізничним переїздом. Біля залізничної станції "Любитів" його закривають на тривалий час, жителі села та інших сільських рад вимушені простоювати перед зачиненим переїздом більше години, а "швидка допомога" не може вчасно потрапити на виклик.
Ольга Чепенюк виступила із запитом з приводу звернення жителів сіл Битень, Радошин, Байківці, Мар'янівка, а також приватного підприємця-перевізника щодо ремонту, облаштування асфальтобетонного покриття на відрізку автомобільної дороги Мар'янівка-Радошин, Радошин-Байківці від вказівника села Битень до закінчення села Байківці.
На вказаній ділянці автомобільних доріг сьогодні просто неможливо пересуватися. "У відповідь на мій попередній запит було зазначено про неможливість виконання даних робіт у зв'язку з відсутністю для співфінансування коштів в Радошинській сільській раді. Оскільки на даний час вищезазначена сільська рада входить до складу Голобської об'єднаної територіальної громади прошу повторно розглянути вищезазначене питання", – зазначила Ольга Іванівна.
Микола Чуль на продовження теми говорив про необхідність виділення коштів на ремонт дороги "Зелене-Білашів".
Далі депутати приступили до розгляду питань порядку денного. Першим було розглянуто питання "Звіт голови Ковельської райдержадміністрації про роботу Ковельської районної державної адміністрації, виконання делегованих Ковельською районною радою повноважень у 2017 році". Виступ голови РДА Віктора Козака супроводжувався інформаційними слайдами.
Оскільки звіт було детально розглянуто під час засідань постійних комісій районної ради, громадської ради, опубліковано в газеті "Вісті Ковельщини" (у номері від 15 лютого ц. р.) запитань до доповідача у депутатів не було. На завершення виступу Віктор Козак подякував депутатам, структурним підрозділам райдержадміністрації за плідну співпрацю. В обговоренні виступив депутат Анатолій Корнійчук, після чого звіт було взято до відома.
В ході сесії також взято до відома "Звіт про виконання районного бюджету за 2017 рік", з яким виступила начальник управління фінансів Ковельської райдержадміністрації Світлана Карпюк.
З інформацією "Про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності Ковельської місцевої прокуратури на території Ковельського району за 2017 рік" виступив перший заступник керівника Ковельської місцевої прокуратури Ігор Філімонюк. Депутати звернулися до представника прокуратури із рядом запитань. Зокрема, Микола Чуль вкотре порушив питання повернення приміщення і майна магазину села Ворона громаді села.
Андрій Броїло, Володимир Андросюк просили поінформувати про результати розслідування по справі вивезення тваринних решток із ковельського ветсанзаводу на територію Ковельського району.
Ігор Філімонюк з цього приводу повідомив, що в травні минулого року було розпочато досудове розслідування по кримінальному провадженні за частиною 1 ст. 239 Кримінального кодексу України за колективною заявою жителів Поворської територіальної громади. Були проведені експертизи, позапланова перевірка державної екологічної інспекції, встановлено площу забруднення (360 м2) і збитки в сумі орієнтовно 3500 грн. Крім того, було проведено ветеринарно-санітарне обстеження земельної ділянки в червні минулого року, встановлено, що проведено дезінфекцію земельної ділянки, її санітарний стан задовільний. З урахуванням таких висновків у серпні минулого року було прийнято рішення про закриття кримінального провадження за даним фактом і скерування матеріалів для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності.
До представника прокуратури прозвучали й інші запитання, на які він дав вичерпні відповіді. Інформацію депутати взяли до відома.
Наступне питання, яке розглянули депутати, – "Про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності Ковельського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області на території району за 2017 рік". Інформував начальник Ковельського відділу поліції Іван Тусь. Депутати працювали у форматі "запитання-відповіді".
Зокрема, Микола Чуль знову звернувся до Івана Гавриловича з приводу повернення приміщення і майна магазину у Вороні громаді села.
– У своєму виступі на одній із попередніх сесій я подавав пропозицію: сільський голова вашої громади має право звернутися до суду з цивільним позовом до особи, яка знищила чи зіпсувала це майно. Коли буде рішення суду, де буде зазначено, щоб зобов'язати певну особу повернути в попередній стан магазин, в якому він був на певний період часу, тоді ця особа буде зобов'язана виконати рішення суду, – зазначив Іван Тусь.
Депутат Олександр Титомир, серед іншого, просив поліцію звернути увагу на проблему пияцтва у селі.
Іван Тусь в ході діалогу з депутатами зазначив, що з моменту створення у Ковелі патрульної поліції працівникам відділу поліції буде більше можливості працювати в районі. Незабаром в районі будуть створені три поліцейські станції, які будуть дислокуватися на території Голобської, Люблинецької, Дубівської ОТГ та реагувати на всі заяви й повідомлення громадян.
Заслухали депутати й "Звіт про виконання Комплексної програми протидії корупційним та терористичним проявам у Ковельському районі на 2016-2017 роки", з яким з сесійної трибуни виступив начальник Ковельського міжрайонного відділу СБУ у Волинській області Ігор Мовшук.
В ході сесії депутати внесли зміни до рішення районної ради від 15 грудня 2017 року, № 18/7 "Про районний бюджет на 2018 рік".
Депутати ухвалили рішення "Про використання революційного прапора ОУН на території Ковельського району". Цим рішенням обранці громади вирішили рекомендувати підняття біля адміністративного будинку Ковельської районної ради, а також на будівлях, у яких розміщуються органи місцевого самоврядування, державні підприємства, установи та організації революційного прапора ОУН у певні дати, пов'язані із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам'яті Героїв.
Було розглянуто й ухвалено низку інших питань порядку денного, прийнято ряд звернень.
Світлана ЛЯШУК.
Залишити коментар