Всі ми – родом з дитинства, яке в нашій пам’яті відлунює лише приємними спогадами, що залишаються на все життя. В тих світлих споминах - рідна батьківська хата, знайомі видноколи. Все це зігріває душу й нині, розраджує в хвилини смутку і печалі.
Маленька батьківщина, де народились і виросли, де ступали свої перші в житті кроки, завжди поруч з нами. Бо думками повсякчас линемо до рідного села, найкращого місця в цілому світі!
Часто спішить до наймилішого куточка на Землі і теперішня ковельчанка Ольга Марковська, яка разом з чоловіком Романом приїхали на Великдень навідати матір.
«Мусили затриматись після вихідних, аби не тільки погостювати, а й попрацювати трішки», – додала в розмові жінка.
Зять якраз проводив обрізку дерев, облагороджував садок. А його теща, господиня дому Надія Кравчик, займалася іншими справами в хазяйстві, яких з приходом довгоочікуваного для всіх тепла значно побільшало.
«Якщо погода дозволяє, то гаяти часу не потрібно», – приєдналася до бесіди із журналістами вона.
А ще жінка додала, що на городі теж робота не стоїть. Там екскаватором осушували затоплену територію. Ним вміло керував механізатор Володимир Зінчук, за плечима якого – аж 46 років трудового стажу.
По сусідству мешкає подружжя Олександра та Наталії Сидоруків. Матір чотирьох дітей ми застали вдома.
«А де ще мені бути? Я вже десять років в декретній відпустці», – зауважила та, усміхаючись.
Як ми довідались, пані Наталія – провідниця. В недалекому майбутньому планує йти на роботу, за якою вже дуже занудьгувала.
Старші діти були в школі, а з меншими Тимофійком та Дмитриком турботлива матуся няньчилася вдома. Чоловік працює майстром лісу в ДП «Ковельське лісове господарство».
«Він у мене справжній господар, бо, крім основної роботи, клопотів і по хазяйству вистачає. Але з усім справляється, всьому дає раду», – розповіла говірка дружина.
На подвір’ї біля хліва «припаркувались» трактор, «Волинянка», скутер та велосипед. А з-за відчинених дверей виднівся і гужовий транспорт.
Жінка повела нас до величезного кагата з картоплею, яку їм з хлопцями найближчими днями потрібно було посортувати в мішки. Адже незабаром – відповідальна пора садіння бульби.
Доки ми розмовляли про житейські справи великої скулинської родини, малеча весело бавилась біля великих плетених кошиків з домашніми пухнастими улюбленцями – котами Гарфілдом і Анжелою.
Дивлячись на сім’ю, переконувалися, що це – взірець справжньої української дружньої родини, де панують батьківські любов, турбота й
ласка. Тож діти неодмінно виростуть достойною зміною дорослим.
Яскраве Сонце віддзеркалювалось у ставку, що біля хати, милувало теплом всіх і все. Одним словом, весна дихала на повні груди.
«Добре, що в селі проводять реконструкцію приміщення під дитячий садочок, яке раніше використовувалося в інших цілях. Слід додати, що половину цієї будівлі нещодавно добудували.
А, ми батьки, теж залюбки долучаємось до хорошої справи, аби нашим дітлахам було комфортно та зручно в оновленому закладі», – зауважила на завершення нашої зустрічна привітна й весела місцева жителька.
Як ведуть ремонтні роботи, побачили й ми, а ще пересвідчились в тому, що місцева громада належно дбає про комфорт своїх жителів, і, насамперед, їх дітей. На подвір’ї майбутньої оновленої установи, де вже красувався дитячий майданчик, тієї сонячної днини жваво працювала бригада робітників з Ковеля.
«Погода сприятлива для роботи, тож робимо все, що від нас залежить, аби якнайшвидше завершити об’єкт», – наголосили хлопці.
«Дитячого садочка у нашому чималенькому селі немає вже більше десяти років, тож на його відкриття з нетерпінням чекають всі: і дорослі, і малі», – додав водій пожежного автомобіля Василь Рибачок.
Побажавши успіхів в роботі, ми попрямували далі селом. Зустріли місцевих
листонош Тетяну Кондрась та Ірину Повх, які якраз розносили тутешнім жителям листи, періодику, поцікавились і їхніми справами. Хоч професія ця не з легких, жінки ні на що не нарікають.
Не оминули ми й храму знань – місцевої школи, відвідати яку люб’язно нас запросила бібліотекар Олена Шворак.
«В нас хоч і маленька, але дуже «жива» бібліотека», - з гордістю говорила жінка.
Приємно, як додала згодом в бесіді вона, що до друкованого слова діти привчаються ще з самого малечку, як це і повинно бути. Тож добре, що в числі активних маленьких читачів фігурують першокласники.
До слова, при школі вже багато років поспіль діє шкільне лісництво, учасники якого неодноразово займали призові місця у Всеукраїнських конкурсах.
«Родзинкою» села є сільськогосподарська ферма, де розводять страусів, павичів й цесарок. Про це передплатники «Вістей Ковельщини» також читали на шпальтах газети.
Оксана МОРОЗ.
НА ЗНІМКАХ: Скулин і його люди. Квітень, 2018 рік.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
(Закінчення в наступному номері газети).
Залишити коментар