Йому б виховувати своїх синів, турбуватись про дружину, маму, облаштовувати родинне обійстя. Але 21 липня Ковельська громада провела в останню земну дорогу Олександра Леонідовича Ризванюка.
Він у перші дні повномасштабного вторгнення полишив роботу за кордоном і добровільно став до лав Збройних Сил України. Наш земляк воював у сьомому прикордонному загоні. Він захищав свою сім’ю, країну, нас із вами. А 18 липня на Донеччині його життя обірвала війна. Тепер йому назавжди 40.
Олександр жив у Ковелі. Виховувався у родині залізничників, де довгий час працював його тато, нині – брат. Коли створив власну сім’ю, то згодом почав зводити будинок у сусідньому селі Вербка. Для того, щоб мати кошти, поїхав працювати у Бельгію. Після 24 лютого повернувся, хоча мав повне право як батько трьох дітей не йти на фронт.
У юності Саша здобув спеціальність електрика у місцевому професійно-технічному училищі. Втім, був майстром на всі руки. А ще Олександр любив природу, рідну землю, засівати поля.
“Сьогодні ще одна нива залишиться без господаря, без господаря залишився його дім, який він не встиг добудувати. Мама не обніме сина, дружина — чоловіка, а діти не відчують батьківської теплоти. Схиляємо низько голови перед Героєм. Дякуємо за все, що він зробив для країни та кожного з нас”, – сказав під час громадянської панахиди міський голова Ігор Чайка.
Співчуття рідним, друзям, усім, хто знав Олександра, від імені побратимів висловив Володимир Прокопчук: “Важко говорити. Спасибі батькам за такого сина. Шкода, дуже шкода, що його уже нема. Він був дуже хорошим другом, людиною. Його усім не вистачатиме Спочивай з миром, друже, брате”.
Поховали Олександра Ризванюка на кладовищі села Вербка, поруч із батьком.
Вічна пам’ять і незгасима слава Герою!
Слава Україні!
Саша Філон. 17 липня, йому було б 26. У день народження Сашка відбувся вечір пам'яті. У "Правильний простір – "Ватра", який він створив, прийшли рідні, друзі, знайомі, наставники, вихованці, аби згадати, розповісти про Героя, вшанувати.
Саша Філон – справжній воїн, чоловік, націоналіст, командир взводу підрозділу "Вовча зграя" третьої окремої штурмової бригади Збройних Сил України. Клята війна відібрала у нього життя. Тепер він назавжди у наших серцях.
Секретар міської ради Оксана Багнова пригадала останню зустріч з Олександром у міській раді, яка відбулась на початку травня, коли він і його побратими були у відпустці.
"Досі не можу повірити, що його більше немає з нами. Завжди пам'ятатиму ті милі ямочки на щоках. Щиру усмішку і ясні очі. Назавжди вірний Україні і Ковелю Саша Філон. Нам усім, хто любив і пам'ятає Сашу, треба кріпитися, рости, молитися і робити все можливе, щоб його жертва і жертви усіх воїнів були недаремними".
Він умів запалювати, організовувати, об'єднувати, надихати, мотивувати. У свої 23 уже здійснив свою мрію – відкрив у Ковелі зал для занять рукопашем гопак, навчав діток цьому бойовому мистецтву. Був головою Молодіжної ради нашого міста. Він міг зробити й змінити дуже багато. У нього вірили, йому довіряли. Він був лідером.
Його наставник Дмитро Ткачук каже, що уже в одинадцять років, коли Саша вперше був на таборуванні у "Волинській Січі", помітили, що він дуже цілеспрямований, спортивний, наполегливий. Хлопець не просто любив Україну, він змінював її. Як тільки почалась війна, залишив мирні справи і став на захист своєї країни.
Саша встиг створити сім'ю. Його дружина Аня принесла особисті речі Сашка, попросила, аби всі його запам'ятали усміхненим, таким, яким він йшов життям.
– Він говорив, що буде найдобрішим командиром. Він був таким – найкращим, добрим, особливим. Його називали "Вірний", бо був вірним до загину – державі, сім'ї, друзям.
Саша на своїй сторінці у Фейсбук підписував фото дуже оптимістично: "Живіть життя", "Посміхайтесь".
Усі, хто прийшов на вечір пам'яті, довго не розходились. Говорили про Сашка, згадували різні історії. У кожного залишився якийсь свій штрих до його портрета.
Сашко найкращим був на
ділі, не в словах,
І Україну, як ніхто, умів
любити.
Життя своє, що
загартоване в боях,
Він не жалів, коли
Її потрібно боронити.
Ще зовсім юного
підрозділ бойовий,
Славний "Азов" прийняв
в свої терени.
Завжди усміхнений,
усюди щирий, свій –
Саме такі несуть попереду
знамена.
Багато мрій та планів,
сподівань,
І своє місто, і сім'ю
розбудувати.
Та коли ворог прийшов,
він без вагань,
Пішов зі зброєю Вкраїну
захищати.
Його підрозділ участь
брав в страшних боях,
То ж недаремне – "Вовча
зграя" називались.
Герої Ковеля такими
будуть у віках,
І нам безстрашними вони
запам'ятались.
Не стало "Вірного",
та прийняла земля,
Його хоробре тіло в вирві
бою,
Коли приїхав навічно
звідтіля,
Заплакав Ковель весь
суцільною сльозою.
Плакав спортзал для
Бойового гопака,
Де він дітей навчав
молитвам й перемогам.
Де намагався з кожного
зробити козака,
Вже не ходитиме Сашко
по тих дорогах.
Державний прапор
в скорботі майорить,
В сльозах героя
до могили знов несемо.
Цінуйте, люди, шануйте
кожну мить,
Бо завдяки, таким, як Він
ми ще живемо!
Протоієрей Анатолій Яцків.
Залишити коментар