Минулого вівторка біля пам’ятника Тарасу Шевченку в Ковелі відбулися урочистості з нагоди 151-ї річниці перепоховання праху поета. У вшануванні пам’яті Великого Кобзаря взяли участь представники міської і районної влади, політичних і громадських організацій, прихильники його літературної спадщини, жителі міста і району.
Ще до початку заходу біля пам’ятника звучали вірші на слова Тараса Шевченка.
Перед присутніми виступив міський голова Олег Кіндер. Він зазначив, що правдиве і безсмертне слово Тараса Шевченка завжди пробуджуватиме у нас прагнення відбудовувати нашу державу, буде вселяти віру в майбутнє.
Минув 151-й рік з того часу, як прах поета прийняла рідна земля, про яку він мріяв, перебуваючи на чужині. Він був сприйнятий в народі як Апостол правди.
На мітингу, що відбувся біля пам’ятника Тарасу Шевченку, звучали його вірші, а у виступах йшла мова про те, що поет через усе своє життя проніс любов до рідного краю, завжди хотів жити і творити на землі, де народився.
Громадська діячка, член «Союзу Українок» Марія Хотинська говорила про геніального поета, який своїм словом закликав відстоювати українську мову, берегти і захищати коріння нації.
Перед учасниками мітингу виступив Ярослав Шевчук, який наголосив, що до пам’ятника поету потрібно приходити не тільки у свята, а і в будні.
Викладач Ковельської школи мистецтв Ольга Середа у музичному виконанні відтворила один з творів поета.
Того ж дня біля пам’ятника Тарасу Шевченку настоятель Свято-Благовіщенського собору УПЦ КП отець Василь з духовенством відслужили панахиду.
Міський голова Олег Кіндер та голова райдержадміністрації Іван Смітюх поклали до пам’ятника поету вінки шани.
Того ж дня мітинг, приурочений до 151-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка, відбувся біля символічної могили, що в Колодниці. Аби віддати шану поету, з’їхалися із сусідніх сіл, міста Ковеля шанувальники його літературної спадщини, представники політичних і громадських організацій.
Участь у заході взяли голова райдержадміністрації Іван Смітюх, голова районної ради Петро Якубук.
На символічній могилі – великий портрет Тараса Шевченка, обрамлений вишитим рушником. Поруч у почесній варті стоять юнаки, що тримають синьо-жовті прапори. У кожного в руках – «Кобзар».
Вступним словом розпочала мітинг методист районної центральної бібліотеки Ольга Бичковська.
Після цього біля символічної могили поета відслужив панахиду отець Василь. У проповіді він наголосив, що Великий Кобзар як пророк правди словом відстоював національну гордість нашого народу.
Голова райдержадміністрації Іван Смітюх, який виступив перед присутніми, сказав, що сьогодні люди зібралися біля символічної могили поета, щоб висловити свою любов до Тараса Шевченка.
Про те, що значить для українців творчість поета, говорив у своєму виступі голова районної ради Петро Якубук. Він також зазначив, що не все ще ми зробили для втілення у життя мрій і бажань Тараса Шевченка.
На мітингу біля символічної могили також виступили від УНП Володимир Кравчук, від «Союзу Українок» – Наталія Грицюк та інші.
Під час урочистого заходу також звучали народні пісні, які виконали Тетяна Відник, Меланія Мигуля та інші.
Перед тим, як представити учнів Білинської ЗОШ, котрі прийшли до символічної могили, педагог Марія Хилюк нагадала про видатну роль Тараса Шевченка в становленні і розвитку української мови. Потім школярі декламували вірші поета.
Дует юних бандуристок у складі Анни Броїло та Ірини Солоненко подарував присутнім мелодії українських народних пісень. Піднесено, урочисто прозвучав «Заповіт» Тараса Шевченка у виконанні хору Білинського будинку культури «Родина».
Степан СКОКЛЮК.
НА ЗНІМКАХ: під час відзначення 151-ї річниці від дня перепоховання поета у м. Ковелі та в селі Колодниці.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар