До Дня звільнення України від фашистських загарбників в дев'ятих класах ЗОШ № 1 був проведений урок пам'яті "Слава визволителям України".
Із вступним словом до школярів звернулася автор цих рядків, зупинилася, зокрема, на історичних подіях 1941–1945 років.
Група учнів 9-А класу підготувала розповіді про величний подвиг України в роки Великої Вітчизняної війни. Зокрема, Владислав Свідерський говорив про подвиг прикордонників на заставах нашої області. Яна Стаднік ознайомила присутніх з яскравими сторінками бойової слави міст-героїв Києва, Одеси, Севастополя.
– Як можна забути ті жахи, що їх творили фашистські нелюди в окупованій Україні? – емоційну розповідь про це підготувала Саша Горєва. Фашистські окупанти створили на території України понад 230 концтаборів і гето. Сотні тисяч військовополонених, жінок, дітей, старих, інвалідів стали в'язнями. За час окупації України 1941–1944 років гітлерівці знищили понад 5 млн. чоловік.
Едуард Кубський присвятив свою розповідь великим фронтовим операціям, в яких брали участь Українські фронти під командуванням генералів М. Ватутіна, І. Конєва, Р. Малиновського, Ф. Толбухіна. Зазначалося, що внесок українського народу у Перемогу – неоціненний. Більше 2,5 млн. українців нагороджені орденами і медалями, понад 2,5 млн. наших співвітчизників удостоєні звання Героя Радянського Союзу. З них тричі удостоєний цього звання І. М. Кожедуб, а 32 українці удостоєні двічі звання Героїв.
Понад 25 тисяч воїнів Червоної Армії (серед них 27 Героїв Радянського Союзу) віддали своє життя за визволення нашої області. Десятки тисяч волинян у лавах Червоної Армії брали участь в остаточному визволенні рідної землі і країн Європи від фашистської чуми. Тисячі з них за подвиги і героїзм, виявлені в боях, були нагороджені орденами та медалями.
А Йосип Бєлих з села Комарово Турійського, Іван Сокол з Старого Чарторийська Маневицького, Василь Петрук із Секуня Старовижівського, Василь Киричук з Словатич Ківерцівського районів удостоєні високого звання Героїв Радянського Союзу.
Учні вшанували пам'ять полеглих хвилиною мовчання.
В уроці пам'яті взяв участь запрошений ветеран Великої Вітчизняної війни, учасник бойових дій Григорій Макарчук. Він поділився спогадами, доповнив розповіді учнів цікавими фактами. Григорій Сильвестрович, зокрема, зупинився на подвигах медиків-фронтовиків, розповів, як малолітнім хлопцем брав участь в боях на підступах до Ковеля у 1944 році. А після звільнення Ковельщини від німецько-фашистських загарбників в рядах Радянської Армії брав участь в бойових діях. Пізніше був санінструктором, надавав допомогу солдатам. Потім професію медика обрав на все життя.
На закінчення виступу ветеран побажав учням наполегливо вчитися й досягати здійснення всіх мрій.
Лідія ЄНДАКОВА,
керівник шкільного музею бойової Слави.
Залишити коментар