Першим важко.
Ви ж були найперші,
Із вогню та в полум'я шугали.
Не до подвигів і не до звершень –
Ви ж собою людство заступали.
Чорнобиль… Це слово назавжди закарбувалося у пам'яті мільйонів українців, ставши синонімом небезпеки, скалічених доль, невимовного жалю та довічного болю. І хоч невпинно минають роки та ще довго ми відчуватимемо на собі наслідки цієї трагедії, ще довго чутимемо її дзвони. Їх сумна мелодія лунатиме за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров'ям, життям.
До першої шеренги сміливців вогонь Чорнобиля покликав і чимало наших земляків, котрі безстрашно вступили в самісінький епіцентр вибуху, кинулися на боротьбу з радіоактивним ворогом, аби врятувати людство від неминучої загибелі.
Для багатьох із ліквідаторів отримані дози опромінення виявилися не сумісними із життям. А їм би ще жити й жити… Молодими, красивими вони пішли в інший світ, звідкіля уже ніхто не в силі повернутися, залишивши незахищеними своїх коханих дружин, дітей. Подвиг цих героїв – безсмертний, а пам'ять про них житиме вічно.
Саме цим відважним людям, волинянам, котрі брали безпосередню участь у ліквідації наслідків наймасштабнішої у світовій історії техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС, тим, хто більш як чверть століття тому захищав Україну і планету Земля від жахливого атому, що вийшов з-під контролю людини, присвячується книга "Грані подвигу", де кожного з героїв згадано поіменно. Однак цей перелік є неповним. Тож пропонуємо увазі читачів список волинських ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, імена яких не ввійшли до книги.
ШАВЛАЙ Василь Степанович. Народився 28 жовтня 1964 року в с. Кричевичах Ковельського р-ну Волинської обл. У ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС брав участь в період з 20 травня 1986 р. по 30 вересня 1986 р. Водій. Працював у населеному пункті с. Ст. Рудня Поліського р-ну Київської області.
САЧУК Петро Степанович. Народився 17 червня 1955 року в с. Волошках Ковельського р-ну Волинської обл. У ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС брав участь в період з 24 червня 1986 р. по 10 жовтня 1986 р. Сантехнік мийки машин, що поверталися від реактора.
ДОМЕЦЬ Сергій Адамович. Народився 27 квітня 1951 року в с. Кричевичах Ковельського р-ну Волинської обл. У ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС брав участь з 3 по 15 листопада 1986 року. Водій, працював у відрядженні в с. Ольшанка Поліського р-ну Київської області.
ПАРХОНЮК Анатолій Григорович. Народився 29 листопада 1959 року в с. Кухарах Ковельського р-ну Волинської обл. У ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС брав участь з 29 липня по 3 серпня 1986 року. Водій. Працював в с. Мартиновичі Поліського р-ну Київської області.
ЮЩУК Іван Андрійович. Народився 7 червня 1947 року в с. Комарово Турійського р-ну Волинської обл. У ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС брав участь у період з 4 жовтня 1986 р. по 6 січня 1987 р. Працював в 30-кілометровій зоні.
ПИХТІН Сергій Іванович. Народився 6 лютого 1945 року у м. Ковелі Волинської обл. У ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС брав участь у період з 20 травня по 26 червня і з 25 липня по 25 серпня 1986 р. Бурильник свердловин води.
ЛЯШУК Микола Іванович. Народився 21 листопада 1942 року у с. Будищі Ковельського р-ну Волинської обл. У ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС брав участь з 20 травня по 26 червня і з 25 липня по 25 серпня 1986 р. Бурильник.
ХОЛОНЧУК Віталій Серафимович. Народився 15 грудня 1940 року у м. Ковелі Волинської обл. У ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС брав участь з 21 липня по 23 серпня 1986 р. Водій. Працював в с. Ст. Рудня Поліського р-ну Київської області.
АЛЕКСЄЄНКО Анатолій Васильович. Народився 18 квітня 1958 року в м. Ковелі Волинської обл. У ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС брав участь з 7 липня по 20 вересня 1986 р. Працював в 30-кілометровій зоні ЧАЕС.
ЛАВРОВ Микола Олексійович. Народився 4 листопада 1945 року в с. Топорищево Вологодської обл. У ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС брав участь у період з 7 липня по 27 вересня 1987 р. Працював в 30-кілометровій зоні ЧАЕС.
ОМЕЛЯНЮК Федір Павлович. Народився 15 лютого 1938 року в с. Підсинівці Старовижівського р-ну. У ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС брав участь з 25 травня по 20 червня 1986 р. Працював в 30-кілометровій зоні ЧАЕС.
Підготувала Галина ЦЮРА.
Залишити коментар