8 травня ц. р. в актовому залі Ковельського професійного ліцею відбулась історична година пам'яті на тему "Визволення України – героїзм і трагедія", приурочену до Дня Великої Перемоги.
Кожен рік віддаляє нас від переможної весни 1945 року. Та живою і невмирущою є пам'ять про тих, хто ціною власного життя відстояв мир, свободу і незалежність Батьківщини, врятував світ від фашистської навали. Ціна висока – понад 50 млн. людських жертв. Тож у цей день тих, чиї імена викарбувані на мармурових плитах на Братських могилах, вшанували хвилиною мовчання.
Підготували годину пам'яті завідувач бібліотеки Надія Дятел та класні керівники Наталія Антонюк і Валентина Темрук. До організації заходу долучились директор Ковельського професійного ліцею – Сергій Антонюк та заступник директора з навчально-виховної роботи Юрій Сєрков.
Ведучі Олександр Корніюк та Юлія Луцюк зазначили, що великий тягар у ті складні часи ліг на тендітні жіночі плечі, які часто виконували чоловічу роботу. А скільки матерів, сестер, коханих так і не дочекалися своїх синів, братів, чоловіків!.. Тому й кажуть, що у війни не жіноче обличчя – у неї обличчя вдови.
Дійство супроводжувалося презентацією, в якій вдало були використані кінокадри про Велику Вітчизняну війну, що допомогло глибше зрозуміти усю суть віршів, декламованих студентами.
Усім, хто бажав детальніше дізнатися про те, як ми дійшли до Перемоги, була запропонована тематична книжкова виставка "Земле, 41-й не забудь!!!".
Завдяки учасникам художньої самодіяльності під керівництвом Сергія Кіпеня у залі лунали відомі усім музичні твори про війну. А пісні "Журавлі" у виконанні педагога-вихователя Василя Остапука та "Ветеранам війни" – студентки 22-ої групи Лілії Сущ настільки вразили усіх ліричністю, що після задушевного виконання у глядачів з очей забриніли сльози.
На зустріч були запрошені особливі гості, ті, хто у жахливі воєнні часи провели дитинство та зустрічали свою юність, дивлячись в очі смерті. Дякуючи Богу, вони сьогодні ще живі.
Усміхнені, увінчані орденами і медалями, та все ж зі сльозами на очах історію своєї нелегкої долі присутнім розповіли Марія Батраченко, що має статус «дитини війни», та Василь Косих, мічман Північного флоту, ветеран радянської армії. У кожного – своя історія, але біль та втрати, горе й сльози, мрії про мирне небо у всіх спільні.
Окрасою будь-якого свята є мелодії духових інструментів. Отож, на закінчення для ветеранів та гостей свята виступив духовий оркестр під керівництвом Федора Гайдамашука.
Аліна РОМАНЮК.
НА ЗНІМКАХ: під час години Пам’яті у Ковельському професійному ліцеї.
Фото автора.
Залишити коментар