Серед багатьох державних свят День Перемоги, без усякого перебільшення, для українців, як, зрештою, і для інших народів колишнього СРСР, – найдорожчий. Адже немає такої сім’ї в країні, яку б не зачепив смертоносний вогонь воєнного лихоліття. І величезним щастям було для дружини, дітей, батьків, коли з фронту живим повертався їх годувальник.
Тільки з Ковельського району на ту смертоносну війну пішло понад 11 тисяч чоловік. Майже 4 тисячі з них полягло на полі бою. Нині ж на Ковельщині в живих залишилося тільки 95 фронтовиків. Інші пішли у Вічність. Але подвиг їх не забутий сучасними поколіннями. Це яскраво продемонструвала урочистість, яка 8 травня відбулась в районному будинку культури у Голобах.
В святково прикрашеному залі – представники влади, державних установ і організацій, духовенство, депутати рад різних рівнів. Але найбільше – ветеранів війни і праці, вдів, «дітей війни», на долю яких випали важкі випробування. На грудях кожного золотом виблискують ордени і медалі, яких ці люди удостоєні за бойові й трудові подвиги.
Організатори дійства постаралися докласти максимум зусиль для того, щоб захід пройшов емоційно, хвилююче, піднесено, не залишив байдужим жодну людину – чи то старшу за віком, чи то молодих хлопців і дівчат.
У той день в їх серця постукала сама Пам’ять, яка музикою, піснею, поезією нагадала про великий подвиг великого народу, дорогу ціну, яку було заплачено за Перемогу. Ця ціна вимірюється мільйонами життів людей багатьох країн світу, а передусім – Радянського Союзу, в тому числі України.
Важко словами передати почуття, які охоплювали присутніх у залі, коли вони слухали проникливі слова ведучих Світлани Рябчук і Василя Шевчука, задушевні пісні хору ветеранів «Червона калина» та інших аматорів сцени, переглядали слайди, що нагадували про минулу війну.
По-синівськи тепло і зворушливо звернулися до ветеранів голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Іван Смітюх, голова Ковельської районної ради Петро Якубук. Проникливо звучали слова голови районної ветеранської організації Валентини Січкар, учасника війни з Мельниці Володимира Ковальчука.
Всю душу вклали у виступи на сцені учні Голобської загальноосвітньої школи, вокальне тріо Дубівського будинку культури, народний аматорський вокально-інструментальний ансамбль «Пластилін», учасники молодшої і старшої груп танцювального ансамблю «Сонечко», ансамбль бандуристів музичної школи села Поворська, хорова група народного аматорського хору «Вишиванка» районного будинку культури.
Свій вірш «Ветерани» прочитала Галина Халепа, а Ірина Вакулюк з Любитівського будинку культури продекламувала поезію «Україно» Василя Гея. Щиро аплодували глядачі солістам Ірині Корнелюк, Світлані Музичук, Богдані Шевчук та іншим. На завершення урочистості весь зал підхопив слова пісні «День Перемоги» у виконанні зведеного хору й солістів Андрія Мигулі та Василя Шевчука.
Хвилиною мовчання учасники районного святково-урочистого зібрання вшанували пам’ять загиблих у роки війни. Від їх імені квіти і гірлянда були покладені до Братської могили воїнів і обеліска Слави. А потім організатори дійства запросили ветеранів на традиційний солдатський куліш і бойових «сто грамів».
Всі, хто взяв участь у відзначенні Дня Перемоги у Голобах, висловлюють щиру вдячність організаційному комітету, районній і селищній владі, культпрацівникам району, районній ветеранській організації, спонсорам свята, яке надовго залишиться у пам’яті вдячних ветеранів.
Наш кор.
8 травня, напередодні Дня Перемоги, у Ковелі на кладовищі по вул. Незалежності біля Братської могили відбувся мітинг пам’яті.
Урочистою ходою від центральної площі міста до міського кладовища під музичний супровід муніципального духового оркестру вирушили ветерани Великої Вітчизняної війни, представники органів виконавчої влади, духовенства, учнівська молодь, громадськість, аби вшанувати пам’ять тих, хто знайшов там спочинок у Братській могилі.
Вступним словом мітинг відкрив заступник міського голови Ігор Прокопів, котрий подякував ветеранам за їхній героїзм у роки війни.
Прозвучав Державний гімн України. Хвилиною мовчання учасники урочистого зібрання вшанували світлу пам’ять тих, хто не повернувся з поля бою.
Вітальну промову перед присутніми виголосив міський голова Олег Кіндер, котрий, зокрема, сказав про велич народного подвигу, невмирущу славу воїнів, які віддали життя за наше сьогодення, привітав зі святом ветеранів та усіх присутніх на мітингу.
Зі словами безмежної вдячності звернулись до присутніх на зустрічі фронтовиків голова міської ради ветеранів війни і праці Віталій Подолянчук, голова Ковельської організації Товариства Червоного Хреста України Людмила Стахорська. Від імені молодого покоління подякував сивочолим ветеранам учень 10 класу ЗОШ № 1 Олександр Долінко.
Панахиду за загиблими відслужили представники духовенства міста. До підніжжя обеліска на Братській могилі були покладені квіти.
9 Травня у Ковелі урочисто відзначили 67-у річницю Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
Святковою колоною, під акорди муніципального естрадно-духового оркестру ветерани війни і праці, представники міської та районної влади, офіцери, духовенство, громадськість центральною вулицею вирушили до меморіалу Слави, де відбувся мітинг.
Розпочали мітинг його ведучі Наталія Гончар та Леонід Никитюк.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, кого навічно забрала війна.
З вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Олег Кіндер. Він зазначив, що щороку цей день викликає сльози смутку і радості водночас. Смутку, бо в роки війни втрачено близьких друзів, побратимів, рідних і дорогих людей. Сльози радості, бо мільйони людей все ж зустріли Велику Перемогу, якою мають пишатися усі покоління.
Голова Ковельської райдержадміністрації, депутат обласної ради Іван Смітюх з великою повагою і вдячністю згадав подвиг воїнів-визволителів, який назавжди залишиться в пам’яті людей, від щирого серця подякував ветеранам, які перемогли у великій битві за наше мирне сьогодення.
«День Перемоги – одне із найближчих і найдорожчих свят для всіх нас», – сказав у своєму виступі учасник бойових дій, ветеран Великої Вітчизняної війни, Почесний громадянин міста Ковеля Микола Корпачов. Давно відгриміли останні постріли війни, але пам’ять ветерана й до сьогодні міцно тримає деталі тих страшних подій. Тож привітання від Миколи Івановича прозвучали особливо зворушливо.
Слово мали й військовий комісар підполковник Василь Сущ, ветеран Збройних Сил, депутат міської ради Володимир Матвєєв.
Глибоко шанують подвиг своїх предків юні ковельчани. Святковий настрій присутнім створили учасники клубу спортивного танцю «Модерн», подарувавши весняний вальс. Знайшла відгук у серцях слухачів пісня «9 Травня» у виконанні студентки Ковельського промислово-економічного коледжу ЛНТУ Вікторії Степанюк.
Школярі міста та студенти промислово-економічного коледжу вручили сивочолим ветеранам квіти.
Волонтери Ковельської організації Товариства Червоного Хреста України – студенти медичного коледжу, були готові у випадку необхідності надати допомогу ветеранам, які взяли участь в урочистості.
На завершення мітингу на знак пам’яті про тих, хто ціною власного життя відстояв мирне сьогодення, до підніжжя меморіалу Слави під залпи салюту лягли квіти.
Світлана ЛЯШУК.
День Перемоги ковельчани зустріли з піднесеним настроєм, адже 9 травня на центральній площі міста панувало багатолюддя. Впродовж всього дня у парку культури та відпочинку імені Лесі Українки було організовано виїзну торгівлю, працювали атракціони.
На літній естраді з концертною програмою «Незабутні пісні Перемоги» виступили учасники хору ветеранів війни і праці (худ. керівник Софія Берднікова, керівник ансамблю Олександр Бердніков), у виконанні якого прозвучали пісні воєнних років.
Зі святом привітали ветеранів міський голова Олег Кіндер, його заступник Ігор Прокопів, котрі вручили учасникам колективу та його керівнику Софії Бердніковій подяки та цінні подарунки.
Щирими оплесками зустрічали глядачі виступи учасників муніципального духового оркестру (кер. Василь Марценковський), артистів обласної філармонії.
Ветерани мали можливість почастуватися солдатським кулішем на «польовій кухні», організованій за сприяння міської ради працівниками райвідділу УМНС України у Волинській області.
Тим часом в історичному музеї проходила фотовиставка «Ковельщина у вогні». Відвідувачі музею мали нагоду переглянути унікальні фотографії Ковеля і його околиць періоду Великої Вітчизняної війни, які візуально відтворюють страшну картину цієї трагічної сторінки нашої історії. Зокрема, на знімках, більша частина яких належить німецьким архівам, зображено бойову техніку, окупаційні німецькі війська, солдатів в окопах, охоплені вогнем будівлі.
Чимало юних ковельчан взяли участь у VII міжнародному легкоатлетичному вуличному пробігу. Перед його початком відбувся парад учасників, серед яких — діти різних років народження, діти-інваліди, дорослі. Позмагатися на бігових доріжках виявили бажання понад півтори тисячі любителів бігу.
Побажали вдалих стартів та фінішів учасникам пробігу й незабутніх вражень глядачам, привітали присутніх зі святом Перемоги під час урочистого відкриття змагань президент «Спортивного клубу «Ковель» Юрій Семенюк, міський голова Олег Кіндер, голова міської ради ветеранів війни і праці Віталій Подолянчук, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Галина Карнаухова, директор осередку спорту і рекреації м. Замостя Богдан Лізут.
Напередодні у Ковелі відбулась ще одна непересічна спортивна подія - перший у світі міжнародний естафетний пробіг партнерства з футбольним м’ячем Євро-2012 і Олімпійським вогнем.
У ньому взяли участь 17 спортсменів з Польщі та України, котрі подолали відстань від Дорогуська до Ковеля, перетнувши державний кордон із символічним футбольним м’ячем.
Міжнародний пробіг присвячений спортивним подіям нинішнього року — чемпіонату Європи з футболу і XXX Олімпійським іграм. Його мета — привернути увагу до здорового способу життя.
Серед учасників пробігу — ковельчани Олександр Головницький, Ігор Федорук, Сергій Панасюк, Сергій Марчук, Андрій Михайлюк, Віталій Бабіч, Богдан Тищук, Олександр Мазурик, Юрій Сухаревський, Ігор Бівінець, Андрій Мельник, Віталій та Світлана Миронці, а також найстарший учасник пробігу 70-річний Олександр Майданський, співвласник студії гарного настрою «Мія» Галина Пашковська, котра створила з кульок символічні футбольні м’ячі України та Польщі.
Організатор естафети — голова «СК «Ковель» Сергій Панасюк. Щира вдячність за підтримку та допомогу в організації пробігу — голові облдержадміністрації Борису Клімчуку, а також президенту «СК «Ковель» Юрію Семенюку.
На центральній площі міста легкоатлетів зустріли представники влади, громадськість міста. Привітав і вручив їм пам’ятні дипломи начальник відділу спорту та фізичної культури міськвиконкому Віталій Волосюк.
Учасники естафети взяли участь у VII міжнародному вуличному пробігу, про підсумки якого ми розповімо в одному з наступних номерів газети.
Вікторія ТАРАСЮК.
НА ЗНІМКУ: під час урочистостей з нагоди Дня Перемоги у Ковелі.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар