З нагоди Дня Соборності України в центральній районній бібліотеці відбувся районний тематичний захід. Присутні, пов'язавши жовті стрічки, долучились до безстрокової акції "Пов'яжи жовту стрічку". Ініціатори цієї акції обрали жовту стрічку як символ самоідентифікації українських військових у зоні АТО – символ єдності.
Ця акція демонструє, що український народ – єдиний у підтримці своїх співгромадян, які зараз на Сході України виборюють незалежність та унітарність нашої держави. До слова, того дня в рамках цієї акції було зібрано 700 гривень для допомоги нашим військовим.
Рік тому, 22 січня 2014 року під час протистоянь на вулиці Грушевського в Києві загинули 22-річний Сергій Нігоян із Дніпропетровщини і громадянин Білорусі Михайло Жизневський, які стали першими Героями Небесної Сотні. У бібліотеці було представлено виставку "Герої твої, Україно!". Біля стенда – дві живі жовті троянди пломеніли як символ вічної скорботи за полеглими земляками.
Присутні вшанували пам'ять всіх загиблих борців за волю і незалежність України хвилиною мовчання.
Від учасників зібрання покладено квіти до обеліска Слави, пам'ятного знака Борцям за волю України, до пам'ятника Тарасу Шевченку, меморіальної стели "Хрест пам`яті жертв більшовицького терору".
Звертаючись до громади Ковельщини, голова районної ради Ігор Верчук, зокрема, зазначив: "Непросто сьогодні підібрати слова, адже рік тому Україна почала відлік бойових втрат своїх кращих синів та доньок, які віддали життя за те, що ми називаємо воля, незалежність, соборність". Ігор Васильович із вдячністю згадав наших бійців, які сьогодні на Сході України боронять соборність, незалежність, кордони України.
"Тільки в єдності ми незламні, тільки в єдності ми переможемо ворога, тільки в єдності ми збережемо Українську державу", – наголосив керівник апарату райдержадміністрації Степан Топольський.
Щиро та проникливо прозвучали виступи учасника Майдану Гідності, депутата Ковельської районної ради Лідії Козулі, громадського активіста Романа Кінаша. Безсмертні рядки поезії "Розрита могила" Тараса Шевченка декламувала 5-річна ковельчанка Катерина Сорока.
Зібрання з нагоди Дня Соборності України надовго запам'ятається його учасникам й завдяки аматорам сцени району.
Не залишили нікого байдужим виступи аматорів Поповичівського будинку культури, учнів Облапської ЗОШ, учениці Облапської загальноосвітньої школи Ольги Карпук, солістки Тойкутського будинку культури Наталії Ілюшик, солістки будинку культури села Любитова Анни Рудик, учасників дитячого інструментального ансамблю "Дударики" Голобської дитячої музичної школи.
Дружними оплесками відзначили глядачі виступ наймолодших аматорів сцени Сашка Шевчука з Білина та Іванка Вороб'я з Голоб. Юні співаки вразили не лише виконавською майстерністю патріотичної пісні "Сонце встане", а й глибиною особистого сприйняття твору.
Надзвичайно емоційним був виступ народного аматорського хору працівників культури району "Вишиванка". Сльози на очах бриніли у присутніх під час виконання пісні "Прошу тебе, синочку, не стріляй!". Піднесеним, завершальним акордом зібрання став твір "Пісня про Україну" у виконанні цього ж колективу.
Усі учасники художньої самодіяльності отримали щирі оплески та вдячність глядачів. Організатори тематичного заходу, вочевидь, доклали чимало зусиль, вдало продумали концертну програму. Варто відзначити, що працівники культури району перебувають у постійному творчому пошуку, наполегливо працюють над поповненням та оновленням репертуару колективів та окремих виконавців, який відповідає сьогоденню.
Захід ще раз засвідчив силу мистецтва. Нові, актуальні, сповнені патріотизму та незламності духу українців пісні – це також могутня зброя, яка надає сил та впевненості у тому, що Правда переможе.
Світлана ЛЯШУК.
НА ЗНІМКАХ: під час районного зібрання з нагоди Дня Соборності України в центральній районній бібліотеці.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
День Соборності… У ті давні революційні часи, 96 років тому, єднання не склалося. Надія лишилася на папері. Але потім були Крути і довгі роки неволі, війн, репресій.
На щастя, цілюще джерело українського духу має властивість відновлюватись через багатолітню товщу часу. У 1990 році живий ланцюг від Заходу до Сходу, немов весняний потік живої води, яскраво засвідчив, що ми, українці, єдині, що ми – нація і народ, в якого – Правди сила.
Раділи, немов діти, і не зчулися, що підступна змія антиукраїнства стискає горло.
І в кінці 2013-го виплеснуло – нові студентські "Крути". О, як ворог не хоче нашої єдності! У День Соборності в 2014 році пролилася перша кров Майдану. Потому Небесна Сотня Героїв янголами стала.
І чим ближче до сьогодні, то тим більше сичить вогнем лютий російський змій, але разом з тим збільшується віра у європейське благополуччя України.
Тому закономірно, що 22 січня 2015 року до Народного дому "Просвіта" прийшли сотні небайдужих ковельчан. В одному строю – і міська влада.
З вітальним словом до громади звернувся міський голова Олег Кіндер:
– Подія знаменна і знакова. Ще у дев'яностому ланцюг єднання показав, що ми – народ. Нині Україна бореться.
Кілька тисяч українців загинуло, серед них є й ковельчани. І ми розуміємо нашу відповідальність перед сім'ями загиблих і поранених вояків у зоні АТО й докладаємо всіх зусиль, щоб не лишити їх сам на сам з бідою.
В Ковелі діє волонтерський Центр допомоги. У центральній лікарні відкрито реабілітаційне відділення для учасників АТО. Сім'ї загиблого Олександра Абрамчука виділена квартира. Розглядається питання виділення земельних ділянок.
Крім того, прийнято рішення про надання пільг для вищевказаних сімей.
В цей складний час іде пошук нестандартних рішень. Найголовніше у тому, що ми маємо бути єдині, діяти спільно! – наголосив Олег Олексійович.
Присутні на пропозицію міського голови вшанували пам'ять загиблих в зоні АТО і на Євромайдані хвилиною мовчання.
А потому відбувся концерт, присвячений Дню Соборності. Чув застереження, а чи потрібен він під час війни? Скептикам відповім: "Потрібен, і ще й як!".
Розпач, розгубленість, плач, зневіра – це вороги наші. А музика, патріотична пісня і на передовій, і в Ковелі дух піднімають, крила надії на мир і перемогу зміцнюють.
Бо ж пісня нагадує, що "Україна – це я, Україна – це ти, Україна – це ми", і що ми – "одна сім'я, одна родина", а "за Сонце, за небо, за спів солов'я…" треба боротися не тільки автоматом чи гарматою, але й словом, піснею.
Інша річ, що програма концерту мала би бути більш тематично "наближеною" до подій, що відзначалися останнім часом: річниці перших жертв на київському Євромайдані, а також вшануванню пам'яті загиблих в зоні АТО. Доречними тут були б поезії, пісні про мужність і відвагу українців різних поколінь, а не веселі танці – навіть у блискучому виконанні юних артистів.
… Я бачу багатомільйонний Вселенський собор українців зі всього світу, живих і мертвих, патріотів і героїв, які промовляють всепереможну молитву за мир і перемогу. І чує її Богородиця, і ми з Богом, нарешті, перемагаємо злу армію темряви, і над "вольною, новою" і соборною Україною пролітає сяюча жар-птиця щастя.
А ще маємо пам'ятати слова:
Я живу тобою і для тебе,
Вийшов з тебе, в тебе перейду.
Це – Василь Симоненко, вісімдесятиріччя якого ми в цьому році відзначаємо. Бо ж справді: все наше єство перейде рано чи пізно в неї, в милу Україну. То ж, єднаймося!
Анатолій СЕМЕНЮК.
НА ЗНІМКАХ: під час урочистостей з нагоди Дня Соборності України у Народному домі “Просвіта” в Ковелі.
Фото з архіву відділу внутрішньої політики, організаційної роботи та зв’язків
з громадськістю міськвиконкому.
Залишити коментар