Цьогоріч Україна започатковує нову традицію відзначення 8 та 9 травня – в європейському дусі пам'яті та примирення. Це сприятиме консолідації суспільства, налагодженню громадянського взаєморозуміння і примиренню у питаннях національної історії, об'єднає країну та покоління.
8 травня – це день пам'яті про тих, хто не повернувся живими з війни 1939–1945 років, день пам'яті за кожним, хто боровся із нацизмом. 9 травня – це день вшанування живих: тих, хто пройшов палаючі стежки Другої світової війни, тих, хто в умовах радянського тоталітаризму, маючи в серці національну ідею, зумів довести, що українці – сильна нація, яка вистоїть перед будь-якими випробуваннями, тих, хто нині боронить нашу свободу та незалежність.
Україна долучається до загальноєвропейської традиції вшанування жертв війни з використанням символу – червоних маків. Як кривавий слід від кулі, багряна квітка символізує героїзм та є свідченням невмирущої пам'яті про мільйони загиблих.
Дорогі волиняни! Давайте у ці скорботні дні вкотре покажемо: Україна — сильна, вільна та єдина держава. Приколовши до одягу червоні маківки, прийдемо та схилимо голови перед могилами полеглих у боях, віддамо шану живим, охопивши їх всебічною увагою та турботою. Запаливши свічку, долучимось до "Першої хвилини миру", яка розпочнеться 8 травня о 23.00 та символічно закінчиться о 23.01 год. – коли за Актом про беззастережну капітуляцію збройних сил нацистської Німеччини було проголошено припинення вогню.
Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців обернулася Друга світова війна. Пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднаних націй. Пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. І це робить нас сильнішими.
Пам'ятаємо! Перемагаємо!
Слава Україні! Героям слава!
З повагою –
Володимир Гунчик, голова облдержадміністрації.
Вітаю Вас з 70-ю річницею Перемоги над нацизмом у Європі і Днем пам'яті та примирення.
Дорогою ціною дісталась нашому народу Перемога. Кожен сьомий українець не повернувся додому. Немає в Україні родини, яка не зазнала непоправних втрат, яку обминуло чорне крило війни. Багато дітей залишились сиротами, молоді жінки – вдовами, юнаки – інвалідами.
Стрімкий плин часу дедалі більше віддаляє нас від тих років. Приходять у світ все нові й нові покоління, але ніколи не зітреться в людській пам'яті безсмертний подвиг солдата-воїна.
На превеликий жаль, з кожним роком все менше серед нас живих учасників тієї жорстокої війни. Не вистачить ніяких слів для того, щоб від щирого серця, від усієї душі достойно подякувати Вам, дорогі наші ветерани, за все світле і добре, що ми маємо в житті.
Перемога – одна на всіх. Її здобували довгих чотири роки ветерани різних армій, народів, її кували в тилу.
Минуло сім десятиліть і знову перед нами завдання – повернути мир і спокій на нашу землю, знайти шляхи порозуміння і примирення із сусіднім народом.
Об'єднавшись проти фашизму, світ переміг зло. Сьогодні мають об'єднатись Схід та Захід, Південь та Північ заради України, заради збереження миру і незалежності, заради наших дітей та онуків. Це – наш обов'язок перед Вами, дорогі ветерани, тими, хто віддав у різні роки життя за Батьківщину.
Напередодні світлого Дня Перемоги дозвольте побажати Вам, шановні учасники війни, доброго здоров'я, родинного затишку, душевної теплоти і довгих років життя.
Всім ковельчанам щиро зичу миру і благополуччя. Закликаю в думках і справах завжди шанувати тих, кому ми зобов'язані нашою славною історією і нашим життям.
Зі святом Вас!
Пам'ятаємо! Перемагаємо!
Слава Україні! Героям слава!
З повагою –
Олег Кіндер, міський голова.
8 травня, у День пам'яті та примирення, ми, разом із усіма європейськими народами, пом'янемо жертв величезної трагедії, а 9 травня віддамо данину шани кожному, хто боровся з нацизмом, бо народ, який пам'ятає звитяги своїх предків, – незборимий. Наш народ своїм героїзмом, патріотизмом, своєю жертовністю у боротьбі за визволення Європи зробив неоціненний внесок в перемогу над нацизмом у 1939-1945 роках.
Внесок українців, споконвічне бажання яких було жити в мирі, бути господарями у власному домі, на своїй землі, у спільну перемогу у Другій світовій війні – беззаперечний. Цьогоріч вперше на офіційних заходах буде вжито європейську символіку пам'яті полеглих у війні – червоний мак.
І нині, вшановуючи ветеранів війни, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертви нацистських переслідувань та нинішніх захисників Вітчизни, неодмінно поруч стоятимуть прадіди і правнуки, засвідчуючи єдність поколінь та поглядів.
Пам'ятаймо, що наш священний обов'язок – зробити усе, аби подвиг захисників Україна не забула. Нехай ці дні гуртують українську націю, змушують кожного з нас згадати нашу історію і замислитися над майбутнім.
Протягом 70-ти років кордони нашої держави були незламними, доки до нас знову не прийшла війна зі Сходу. Ваші діти, онуки, правнуки стали на її захист. Ковельщина не дочекалась десять найкращих своїх синів, воїнів і патріотів. Війна за українську Перемогу триває, і вона завершиться лише після цілковитого звільнення української території від російських окупантів.
Шановні земляки! Ми звертаємося до кожного з Вас – давайте разом збережемо кожну пам'ятку про ту страшну війну, схилимо голови і помолимося за вічний спокій усіх, хто загинув та долучимось до "Першої хвилини миру". Це – наш обов'язок перед "мертвими, живими і ненародженими".
Пам'ятаймо і шануймо ветеранів, які нині серед нас. Їхня мужність і любов до Батьківщини завжди слугуватимуть прикладом для нас.
Дорогі ветерани! Всі ми в неоплатному боргу перед полеглими у справедливій боротьбі за свободу і гідність людини.
Ми вклоняємося світлій пам'яті Ваших полеглих побратимів, усіх співвітчизників, які не пережили ту велику війну. Вдячні ветеранам Другої світової війни за мужність у боях і важку працю у повоєнні часи.
Засвідчуємо свою повагу та висловлюємо глибоку шану кожному, хто у минулому захищав рідну землю, кожному, хто боронить її нині від бойовиків та інтервентів.
Міцного Вам здоров'я та щастя на довгі роки. Нехай з Вами завжди будуть любов, пошана та турбота всієї громади Ковельщини.
Збережімо мир та суспільну злагоду в незалежній Україні!
Слава Україні! Героям слава!
З повагою –
Залишити коментар