У п'ятницю, 8 травня ц. р., в День пам'яті та примирення, який вперше відзначався в Україні на державному рівні, у читальному залі центральної районної бібліотеки відбулася Година пам'яті “1939-1945 рр. Пам'ятаємо. Перемагаємо".
Участь в заході взяли учасники бойових дій, ветерани Другої світової війни, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, депутати, сільські та селищні голови, керівники окремих установ та організацій району, представники духовенства УПЦ КП і УПЦ та інші.
Усі, хто цього дня прийшов сюди, отримали символічні червоні маки.
Хвилиною мовчання на початку урочистого зібрання ковельчани вшанували світлу пам'ять Героїв, які віддали своє життя в боях за рідну землю. Це – воїни Другої світової війни, учасники національно-визвольного руху і АТО.
Квіти від учасників заходу були покладені до меморіалу Слави, пам'ятних знаків "Борцям за волю України" та Героїв Небесної сотні.
До присутніх звернувся голова Ковельської райдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Козак, який наголосив, що великою ціною у мільйони життів заплатила Україна за свою участь у Другій світовій війні.
Віктор Теодосійович висловив слова щирої подяки сивочолим ветеранам, які в роки війни боронили рідну землю від ворога, побажав перемоги тим, хто захищає її тепер.
Слово мав голова районної ради Ігор Верчук. "В цей нелегкий час ми повинні виховувати у молоді честь та гідність, переконання справжніх патріотів, аби й далі разом будувати міцну Українську державу", – наголосив Ігор Васильович.
Також перед учасниками заходу виступили голова районної ветеранської організації Валентина Січкар, станичний Ковельської районної станиці братства вояків ОУН-УПА ім. Клима Савура Сергій Козуля, який нещодавно повернувся із Сходу, та учасник АТО Сергій Літвинович.
Виступаючі побажали міцного здоров'я та благополуччя учасникам бойових дій, воякам УПА, котрі ще зовсім юними вступили у кривавий бій з ворогами, здійснивши цим самим неоціненний подвиг в ім'я прийдешніх поколінь.
Музичні зичення для ветеранів адресували аматори художньої самодіяльності району.
По закінченню урочистості учасники заходу взяли участь в мітингу з нагоди Дня пам'яті та примирення, який відбувся біля пам'ятника жертвам Другої світової війни у Ковелі.
Оксана МОРОЗ.
НА ЗНІМКАХ: під час Години пам'яті “1939-1945 рр. Пам'ятаємо. Перемагаємо" у центральній районній бібліотеці.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
8 травня ц. р. у Ковелі з нагоди Дня пам'яті та примирення біля Братської могили на міському кладовищі відбулася поминальна молитва, в якій взяли участь представники духовенства УПЦ КП, ветерани, представники міської влади, політичних партій та громадських організацій, депутати, мешканці міста.
До присутніх звернувся голова міської ради ветеранів Віталій Подолянчук. Він подякував за те, що ковельчани бережуть пам'ять про героїв і щороку приходять на це святе місце, де поховані ті, кому завдячуємо перемогою над нацизмом у Європі.
До пам'ятного місця присутні поклали квіти та вінки. По тому панахиду відслужили представники духовенства УПЦ КП на чолі з деканом Ковельського міського деканату УПЦ КП Анатолієм Александруком.
Відразу після цього громадськість вирушила до пам'ятника жертвам Другої світової війни, біля якого відбувся мітинг.
"7 травня 1945 року німецький генерал Йодль від імені основного агресора у ставці Дуайта Ейзенхауера в Реймсі підписав умови капітуляції Німеччини. А вже 8 травня близько опівночі в передмісті Берліна Карлсгорсті, делегація представників від Франції, Англії, США та СРСР затвердили акт про беззастережну капітуляцію збройних сил Німеччини. Це була демонстрація примирення та пам'яті, і саме у цей день у всьому світі вшановуються жертви Другої світової війни", – такими словами розпочали урочистості, присвячені Дню пам'яті і примирення, ведучі.
До учасників мітингу звернувся міський голова Олег Кіндер, котрий у своєму виступі зазначив: "Символічно, що в цей день ми зібралися біля першого в Європі пам'ятника жертвам Другої світової війни. Адже через десятиліття після закінчення війни важливо, щоб люди старшого покоління, які пройшли через страшні випробування, знайшли примирення в своїх душах, думках та серцях.
Минуло сім десятиліть, і знову наше найбільше прагнення – це повернути мир і спокій в Україну. Щодня ми з острахом чекаємо повідомлень зі Сходу і щоразу сподіваємось, що вогнище конфлікту вдасться загасити і, нарешті, наші хлопці повернуться до своїх рідних домівок. У Ковелі ветерани України та Німеччини біля цього пам'ятника подали один одному руки. І обов'язково настане час, коли знову в Україну прийде мир, і зруйновані мости порозуміння й примирення між сусідніми народами вдасться відновити".
Подякував ветеранам за їхній подвиг та героїзм голова райдержадміністрації, депутат облради Віктор Козак. Він сказав, що Україна була ласим шматком для фашистських загарбників, а тому лихоліть війни зазнала чимало. Героїчну боротьбу з окупантами вели патріоти на всіх фронтах. Наші земляки були в їх числі.
На жаль, на Ковельщині залишилось лише 46 фронтовиків і чотири учасники національно-визвольного руху. Завдяки їм сімдесят років наші кордони були непохитні. Та сьогодні знову до нас прийшла війна. Тепер сини, онуки та правнуки цих сивочолих ветеранів стали на захист нашої країни. У цій боротьбі Ковельщина втратила вже десятьох своїх героїв. Тож наш обов'язок – пам'ятати про це і разом іти до перемоги”, – зокрема, зазначив Віктор Козак.
Від імені голови облдержадміністрації Володимира Гунчика висловив вдячність тим, хто віддав своє здоров'я і життя за те, щоб зупинити фашистську навалу, хто боровся за волю та незалежність України, заступник голови ОДА Сергій Кошарук.
Своєрідним нагадуванням про чорне марево війни є пам'ятник жертвам Другої світової війни, який споруджено у Ковелі з ініціативи українського фонду "Єднання" та німецької Спілки догляду за військовими похованнями. Тож слово мала автор проекту, директор художньої школи Олена Цьомик.
Естафету мужності й відваги, відданості Батьківщині нині приймає молоде покоління. Щирі слова синівської шани й подяки звучали для ветеранів від учня 11 класу СШ № 3 Владислава Мороза.
Хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам'ятника жертвам Другої світової війни вшанували присутні кожну невинну душу, загиблу в часи війни, кожного воїна, який боровся за свободу, кожне серце, яке билося за Україну.
Вікторія ЗІНЧУК.
НА ЗНІМКАХ: під час панахиди біля Братської могили (ліворуч) та мітингу з нагоди Дня пам'яті та примирення біля пам'ятника жертвам Другої світової війни (праворуч).
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар