В рамках заходів, присвячених Дню пам'яті та примирення і 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі, в урочищі “Мар'їна роща”, поблизу села Мощеної, відбувся урочистий ритуал перепоховання останків 17-ти воїнів Другої світової війни.
Останки солдатів були виявлені ще минулого року в селах Городилець, Миляновичі Турійського району, Гішин Ковельського району, Мовчанів Локачинського району та Кадище Ківерцівського району під час пошукових робіт, що проводилися пошуковим загоном "Відродження" ДП "Волинські старожитності".
Командир пошукового загону "Відродження" Волинської обласної пошуково-дослідницької правозахисної історико-просвітницької громадської організації "Сумління" Вадим Дорофєєнко нині перебуває в зоні АТО.
Пошукові роботи здійснювалися відповідно до відкритого листа Інституту археології, дозволу Міністерства культури України, дозволу на здійснення ексгумації та перепоховання Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій, виданих на ім'я Олексія Златогорського.
Щороку пошуковці до Дня Перемоги готують скорботний, але надзвичайно необхідний захід – у полях, болотах та лісах віднаходять все нові і нові останки воїнів-визволителів. На жаль, ідентифікувати нікого із загиблих не вдалося. Згідно з військовим ритуалом і належними почестями землі були віддані останки 17 бійців, які воювали за рідну землю.
У церемонії перепоховання взяли участь голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Козак, представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, старший благочинний Ковельського району УПЦ протоієрей Володимир Ровінський та настоятелі храмів УПЦ, настоятель церкви ім. Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП с. Мощеної отець Василь Старевич, ветерани війни, представники Волинської обласної пошуково-дослідницької історико-просвітницької громадської організації "Сумління", дочірнього підприємства "Волинські старожитності", Ковельського об'єднаного міського військового комісаріату, Ковельської районної організації ветеранів України, учнівська молодь та громадськість.
"Ми зібралися, щоб віддати останню данину шани воїнам, які полягли у Другій світовій війні. Слава і вічна пам'ять відомим і безіменним героям, синам різних народів, що віддали своє життя за нашу країну", – сказав у своєму виступі Віктор Козак. Він подякував усім, хто був причетний до пошукових робіт і відданою працею виконав свій християнський обов'язок.
Голова Волинської обласної організації ветеранів України Олександр Булавін наголосив на важливості даного заходу, бо полеглі заслуговують того, щоб про них пам'ятали.
Ветеран праці Галина Халепа прочитала власноруч написаний вірш про трагічні події війни.
В пам'ять про полеглих захисників була відслужена панахида духовенством Ковельщини на чолі зі старшим благочинним Ковельського району УПЦ протоієреєм Володимиром Ровінським.
Полеглих на війні героїв провели в останню путь, вшанувавши їх пам'ять хвилиною мовчання.
Хор ветеранів війни та праці районного будинку культури "Червона калина" виконав пісню "Останній солдат".
Військовослужбовці та представники пошукового загону громадської організації "Відродження" з усіма належними почестями перепоховали полеглих на війні бійців, загиблих у боротьбі з нацизмом. А над місцем останнього спочинку захисників, віддаючи їм останню шану, пролунав військовий салют та прозвучав Державний гімн України. На могили загиблих воїнів були покладені вінки та квіти.
Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації.
Степан СКОКЛЮК.
НА ЗНІМКАХ: під час перепоховання останків воїнів в урочищі “Мар’їна роща”.
Фото з архіву відділу.
Залишити коментар