9-10 березня просвітницький простір Ковельщини був позначений поезією Тараса Шевченка і словами шанування на честь 202-ої річниці від дня народження поета.
Не применшуючи ваги міськрайонних заходів, на мою суб'єктивну думку, науково-практична конференція, організована управлінням міської освіти та КЗ НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. № 13 – колегіум", стала підсумковим Олімпом всіх урочистостей.
Фойє школи розквітло "Вінками слави Т. Шевченка". В конкурсі на кращий вінок взяли участь учні і вчителі всіх шкіл міста.
Актовий зал переповнений. Вагомість конференції і в тому, що у ній бере участь кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури інституту філології та журналістики СНУ ім. Лесі Українки Ольга Яблонська.
До участі в науково- просвітницькому форумі запрошено Людмилу Барановську, керівника секції української літератури Ковельської філії ВОМАН; протоієрея Івана Оринчака, настоятеля церкви Миколая Чудотворця УПЦ КП села Колодяжного; Ігоря Верчука, громадського діяча та автора цих рядків. Тезисно наведемо окремі думки виступаючих.
Світлана Верчук: “До всіх нас Шевченко приходить по-різному… Неможливо передбачити, що би з нами сталося, якби його не було… Він взяв відповідальність на себе за долю народу…”.
Людмила Барановська: “Мова містить інформацію про менталітет народу… Шевченко утверджував Україну та українство все життя. Україна – це невмирущий слово-образ. У ньому глибинна суть…”.
Ольга Яблонська: “Справжній митець зневаженої нації ніколи би не став придворним поетом. Авторитет Шевченка не кон’юктурний, який забезпечує кар'єру і милість влади, а "Кобзар" бунтівний, що підіймає дух український…”.
Вдумайся, шановний читачу, скільки в цих рядках глибокої філософії українства і значення ролі Шевченка!
Не менш цікавими були виступи юних науковців. Вони в своїх доробках презентували нові ідеї і погляди на роль Шевченка у сучасній дійсності. Це – Анна Миронюк (КЗ НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. № 13-колегіум”), Олександр Лаховський (КЗ НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. № 13-колегіум”), Катерина Зінчук (міська гімназія), Юлія Чипенюк (КЗ НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. № 11-ліцей”), Ульяна Ярош (СШ І-ІІІ ст. №3).
Своє бачення ролі Шевченка у сучасному світі висловили о. Іван Оринчак, Ігор Верчук та автор цих рядків. Гарно прозвучав вірш В. Симоненка у виконанні учня Любомира Ткачука. Урочисто, пафосно пролунав духовний гімн "Боже, великий, єдиний…" у виконанні вокальної групи студії естрадного співу "Зорепад", який підтримали, стоячи, учасники конференції.
Учасники інтерактивного конкурсу "Вінок слави Шевченка" були нагороджені Подяками управління освіти та книжковими подарунками. Нагороди вручила Світлана Верчук, завідувач методичного кабінету управління освіти.
Науково-практична конференція ще раз підтвердила, що апостол правди і свободи Тарас Шевченко – це геній і пророк, який вів за собою українців у ХІХ та ХХ століттях, і так само кличе за собою нас, вкотре знедолених, сучасних, у ХХІ ст.
...Колись там, на Кос-Аралі, солдата, який провинився словом чи вчинком, карали шпіцрутенами, пропускаючи через стрій.
Ніякими палицями і карою не зламати той дух Шевченків, який він вдихнув у нас. Сьогодні Поет веде нас через стрій бідності, російської агресії, війни на Сході, антисоціальної політики Уряду. Веде незламно, веде впевнено. Веде з вірою в омріяну нами і ним щасливу Україну.
Маємо йти за ним і вірити в своє омріяне європейське майбутнє!
Анатолій СЕМЕНЮК.
НА ЗНІМКАХ: під час науково-практичної конференції в НВК № 13.
Фото Олександра ЛЯШУКА.
Залишити коментар