Як повідомлялось на сторінках «Вістей Ковельщини», на минулому засіданні міськвиконкому затверджено нову структуру комунального закладу «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа ім. Євгена Кондратовича», яка буде працювати з нового навчального року.
З приводу цього свій коментар дав заступник міського голови Ігор ПРОКОПІВ:
– На цей рік на підтримку фізичної культури і спорту у Ковелі з Державного бюджету виділено лише 794, 9 тис. грн. Дві третини необхідних коштів додало місто. Разом це становить 2 млн. 3 тис. грн. Це значне навантаження на міський бюджет.
Тому затвердження нової структури комунального закладу «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа ім. Євгена Кондратовича» стало оптимальним рішенням на шляху збереження фінансів і робочих місць з подальшим створенням колективу однодумців, спільної метою для яких буде досягнення високих показників на спортивних аренах та залучення більшої кількості дітей і молоді до занять спортом.
Максимально врахувавши пропозиції відділу фізичної культури і спорту, міська рада визначила ті види спорту, які будуть і надалі культивуватися в місті. Є нова Програма підтримки пріоритетних видів спорту, яка, відповідно, передбачає додаткове фінансування.
Сподіваємось, що дві структури з об’єднанням в новому форматі зможуть виправдати задумане, створивши згуртований колектив однодумців із спільними планами та задумами.
Ми хочемо, щоб за спорт безпосередньо відповідав відділ фізичної культури і спорту виконавчого комітету міської ради. З цією метою відділення вільної боротьби, яке працювало при ДЮСШ, тепер функціонуватиме при КДЮСШ ім. Євгена Кондратовича. Тренування будуть проходити на тій самій спортивній базі, на якій проходили до цього часу.
Хороші умови будуть створені для волейболістів з тим, щоб цей вид спорту розвивався перспективно. 0,5 ставки тренера з волейболу ми забираємо в КДЮСШ ім. Євгена Кондратовича. Отож, тренери матимуть можливість залучити більше дітей до занять цим перспективним видом спорту. Шахи зберігаємо на тому самому рівні на базі КДЮСШ ім. Євгена Кондратовича, а футбол буде функціонувати на базі центру «Спорт для всіх». Велику надію покладаємо на веслувальну базу, аналогів якій в Україні немає.
Діти тренуватимуться там, де й тренувалися раніше, – на спортивних майданчиках і в школах. Частково лише зміниться тренерський склад.
За коментарем ми також звернулися до начальника управління освіти міськвиконкому Віктора БИЧКОВСЬКОГО.
– Об’єднання двох спортивних шкіл в одну комплексну дитячо-юнацьку спортивну школу ім. Євгена Кондратовича зосередить, образно кажучи, спорт в одних руках, — сказав Віктор Васильович. – Той поділ, який нині є, недоцільний, адже спортивна школа повинна знаходитись під одним керівництвом – відділу фізичної культури та спорту міськвиконкому, який безпосередньо відповідає за розвиток спорту у місті.
– Чи не позначиться «злиття» двох шкіл в одну на кількості дітей, котрі їх відвідують або ж хочуть туди вступити?
– Лише за умови, що кількість вихованців буде збережена, приймалося це рішення. У березні підписано відношення, в якому чітко обумовлене прохання щодо передачі з 1 вересня ц. р. дитячо-юнацької школи управління освіти на баланс відділу фізичної культури і спорту міськвиконкому. Проте це жодним чином не має обмежити заняття дітей спортом чи призвести до скорочення кількості вихованців школи.
Педагогічний і тренерський склад обох закладів теж буде збережений. Деякі зміни лише стосуватимуться секцій з футболу, які перебуватимуть на базі міського центру фізично-оздоровчого комплексу «Спорт для всіх». Окрім того, для тренувань створено всі умови в навчальних закладах міста.
Роз’яснив ситуацію і начальник відділу фізичної культури та спорту міськвиконкому Віталій ВОЛОСЮК.
– Наприкінці кожного року обласне управління у справах сім’ї, молоді та спорту підбиває підсумки роботи спортивних закладів області з усіх показників роботи – від кількості учнів у закладі, виконання спортивних розрядів і до участі спортсменів у чемпіонатах України, Європи та світу і зайнятих на цих змаганнях місць, – повідомив він. – Кожна дитячо-юнацька спортивна школа області (а їх на Волині 20) за підсумками роботи за рік отримує свій рейтинг.
І дуже прикре складалося враження, коли у «Матеріалах по підсумках роботи за рік», бачили, що Ковельська комплексна ДЮСШ займала переважно від 12 до 16 місця, а ДЮСШ управління освіти – якщо не останнє, то передостаннє місця.
З приходом на роботу в ДЮСШ управління освіти директора Володимира Олексюка дещо поліпшились показники. У 2011 році школа опинилася на 11 місці. Водночас комплексна ДЮСШ за своїми показниками не мала жодного залікового очка. Це навіть не нуль очок, коли спортсмени виступали на змаганнях, але не дали залікових очок, а взагалі прочерки, бо її вихованці не виступали на змаганнях (залік складають спортсмени, які на чемпіонатах України посіли з 1 по 12 місце).
– Як довелося чути під час останнього засідання міськвиконкому, не всі підтримують ідею об’єднання спортивних шкіл. У чому причина?
– Коли чотири роки тому було вирішено створити «Центр вільної боротьби» при ДЮСШ управління освіти, теж виникало багато суперечок стосовно доцільності цього. Але коли було постелено стаціонарно два борцівських килими, на яких у будь-який час займалися юні борці з усіх ДЮСШ міста, незалежно від підпорядкування (чи то управління освіти, чи то ДЮСШ «Спартак»), результат не забарився. Місто за минулий рік має кількох чемпіонів та призерів України з вільної боротьби як серед юнаків, так і серед школярів.
Щоб школи вийшли на новий рівень щодо показників роботи та увійшли до кращих ДЮСШ Волині, необхідно, так би мовити, дати для цього поштовх, тобто підсилити ці школи новими тренерськими кадрами з видів спорту, що є пріоритетними в місті, — скажімо, з кікбоксингу та веслування на байдарках і каное, де маємо високі спортивні результати.
Тож об’єднання двох шкіл в одну має на меті не скорочення чисельності дітей чи тренерських кадрів, а, навпаки: сконцентрує дитячий спорт в одному закладі. Усі відділення шкіл, кількість дітей не зміниться. Натомість буде збільшений тренерський потенціал.
– Проте певні зміни торкнуться дитячого футболу?
– Що стосується дитячого футболу ДЮСШ управління освіти, то тут справді відбудуться зміни. Позаяк ДЮСШ управління освіти не має своєї матеріальної бази і проводить тренування при навчальних закладах міста, то є думка створити «Центр футболу» при міському центрі фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» по вул. Тараса Боровця, 5, де є відповідна матеріальна база (спортивний зал, футбольне поле). Незабаром тут розпочнуться роботи з будівництва ще двох тренувальних футбольних полів. До речі, дитячі команди усіх вікових груп міського центру «Спорт для всіх» (тренери Микола та Роман Лиси) виступають у дитячій футбольній лізі Волині та України, молодіжна команда МФК «Ковель» складається з учнів центру, котрі грають і за дорослу команду МФК «Ковель».
Футбол буде “сконцентрований” в одному місці і в одних руках. Проте це не означає, що діти будуть займатися тільки в «Центрі футболу». Щоб охопити усіх дітей, заняття з юними футболістами й надалі проводитимуться в тих навчальних закладах, де проводились раніше (ЗОШ №№ 1, 7, НВК № 13).
Варто зупинитись й на проблемі фінансування. Оскільки школи фінансуються з одного бюджетного «кошика», то і фінансування не зміниться, а, навпаки, деякою мірою поліпшиться. ДЮСШ управління освіти, яка несе на собі «левову» частку виступів на змаганнях обласної спартакіади школярів (а це від 8 до 12 змагань на рік), не в змозі забезпечити участь у всіх видах змагань за браком коштів. На ці заходи щороку управління освіти виділяє лише 3 тис. грн., тому значну частину витрат бере на себе відділ фізичної культури та спорту, який би мав, в першу чергу, фінансувати свою школу – комплексну ДЮСШ. Отже, ця проблема відпаде автоматично.
Не варто боятися щось змінювати, адже все, що робиться в цьому плані, — тільки на краще. Як на мене, то це – крок вперед для підвищення рівня дитячого спорту у місті.
Оксана БІРУК,
Вікторія ТАРАСЮК.
Залишити коментар