Ряд важливих питань було розглянуто під час сімнадцятої сесії районної ради, яку вів голова районної ради Петро Якубук. У роботі сесії взяли участь голова Ковельської райдержадміністрації, депутат обласної ради Іван Смітюх, працівники відділів райдержадміністрації, установ та організацій, селищні та сільські голови.
На початку її роботи голова районної ради Петро Якубук від імені депутатського корпусу привітав з призначенням на посаду начальника відділу освіти райдержадміністрації Григорія Римарчука, а окремих депутатів – з днем народження, які вони відзначали у міжсесійний період.
Петро Якубук також виступив із заявою стосовно його членства в партії ВО “Батьківщина”.
– Я був і є відданим принципам і програмним засадам “Батьківщини”, – наголосив Петро Григорович. – Їм не зраджував і не буду зраджувати. Але я ніколи не буду говорити на «біле» – «чорне», і навпаки. Наша політична сила єдина і працює в інтересах територіальної громади. Заради цього у цій залі варто інколи забувати про партійну приналежність, хоч це не означає, що у такому разі хтось з нас відступає від ідеології своєї партії. Тому закликаю всіх до співпраці в ім’я України, заради служіння людям.
Депутати виступили із депутатськими запитами та запитаннями. Зокрема, Сергій Повар (фракція «ВО «Батьківщина») звернувся із депутатським запитанням до голови райдержадміністрації Івана Смітюха з приводу некоректного, як він вважає, звертання на адресу депутата, голови постійної депутатської комісії з питань сільського господарства, голови асоціації фермерів та приватних землевласників Волинської області Віктора Лук’янчука (фракція «ВО «Батьківщина»), що були висловлені ним на минулій сесії. Сергій Данилович поцікавився у керівника виконавчої влади району, чи не з’являлось у нього бажання попросити за це вибачення у депутата? Іван Смітюх визнав свою неправоту та вибачився перед В. Лук’янчуком.
Валерій Миронюк (фракція “Партія регіонів”) у своєму депутатському запиті запропонував підтримати звернення мешканців Городищенської сільської ради, котрі просять посприяти у будівництві дороги “Красноволя – Мощена”, адже у такому разі вони матимуть можливість значно швидше добиратися до м. Ковеля і, відповідно, економитимуть час та кошти на проїзд.
Микола Рибак (фракція «ВО “Батьківщина”) у депутатському запиті звернувся до керівників району з клопотанням про виділення близько 20 тисяч гривень (за підсумками виконання дохідної частини районного бюджету за перше півріччя 2012 року) на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель запасу та резервного фонду, що знаходяться за межами населених пунктів Ситовичівської сільської ради з метою проведення земельних торгів з продажу прав оренди під пасовище сільгосптовариству одного із сусідніх сіл району.
Обидва депутатські запити були підтримані.
У депутатів виникали запитання до голови райдержадміністрації Івана Смітюха. Зокрема, Анатолій Корнійчук (фракція “ВО “Батьківщина”) поцікавився ставленням керівника виконавчої влади району до фактів політичної діяльності, яку проводять в установах та організаціях Ковельщини окремі потенційні кандидати в депутати. Іван Смітюх висловив свою позицію з приводу цього: він проти цих явищ, але не має можливості заборонити таку діяльність. Тому, аби відслідкувати ситуацію, слід залучити до цього правоохоронні органи, адже благодійництво “під вибори” – це, на його думку, умовний підкуп окремими особами майбутніх виборців.
Затвердивши порядок денний, депутати розпочали його розгляд. Спочатку вони внесли зміни до районного бюджету на 2012 рік, врахувавши рекомендації постійної профільної комісії стосовно виділення 15 тисяч гривень Городищенській сільській раді на проведення заходів щодо відновлення вуличного освітлення в населених пунктах цієї сільської ради, а також пропозицію депутата Андрія Мигулі (фракція “Партія регіонів”) щодо спрямування додаткових коштів відділу освіти райдержадміністрації на проведення поточного ремонту позаміського закладу оздоровлення і відпочинку “Оберіг”.
З цього питання інформувала заступник начальника фінансового управління райдержадміністрації Світлана Карпюк, котра, зокрема, повідомила про те, що відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 4. 05. 2012 року “Про внесення змін до показників міжбюджетних трансфертів між обласним бюджетом та іншими бюджетами на 2012 рік” в бюджет району додатково виділено субвенцію з Державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям на суму 800 тис. грн.
Додатково виділено субвенцію з Державного бюджету на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам на суму 28 тис. 500 грн., а також субвенцію з обласного бюджету на суму 545 тис. грн. — на підвищення рівня матеріального забезпечення інвалідів І, ІІ груп внаслідок психічного розладу.
Збільшено бюджетні призначення Ковельській райдержадміністрації на суму 35 тис. 707 грн., які будуть спрямовані на заходи, передбачені районною соціальною Програмою оздоровлення та відпочинку дітей, районною цільовою Програмою підтримки індивідуального житлового будівництва на селі “Власний дім”, а також програмами розвитку малого підприємництва в Ковельському районі на 2011 – 2012 роки.
Під час розгляду питання про внесення змін і доповнень до Програми економічного і соціального розвитку Ковельського району на 2012 рік депутати зупинились на проблемі енергозабезпечення на селі, зокрема, тій, що стосується будівництва ліній електропередач, проведення електромонтажних робіт в населених пунктах району. Однак народні обранці вирішили детально вивчити це питання і розглянути його на наступній сесії.
Про стан розвитку фізичної культури та спорту в Ковельському районі депутатів ознайомив начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Ігор Ювченко.
У Ковельському районі, як він зазначив, зроблено чимало для розвитку фізичної культури і спорту, організації спортивно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходів. Представники району є постійними призерами та переможцями багатьох змагань обласного та всеукраїнського значення. Ковельщина в останні роки виховала спортсменів, котрі входять до складу збірних Волині і України з різних видів спорту.
Під час обговорення даного питання Ігор Верчук (фракція “Українська Народна Партія”) вніс пропозицію доручити управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту підготувати положення про встановлення іменної стипендії спортсменам та тренерам Ковельського району за високі досягнення у спорті.
Депутати прийняли даний проект рішення, врахувавши зміни та доповнення колег.
Ряд зауважень і запитань у депутатів виникло під час розгляду питання про стан збереження, використання та відтворення природних ресурсів на території Ковельського району, про що інформував головний спеціаліст — державний інспектор з охорони навколишнього середовища у Ковельському районі Держекоінспекції у Волинській області Володимир Романовський. Зокрема, народних обранців цікавили питання щодо вживання заходів, спрямованих на припинення потрапляння стічних вод в заплаву р. Турії, а також стосовно фактів незаконної вирубки лісу на території земель СЛАТ “Тур”, стану сміттєзвалищ у районі.
Чимало було запитань до посадовця стосовно одного з підприємств, яке на території Доротищенської сільської ради виготовляє деревне вугілля і, зі слів депутата Андрія Броїла (фракція «Українська Народна Партія»), забруднює атмосферне повітря.
Депутати взяли до відома подану їм інформацію попри те, що вичерпних відповідей на свої запитання вони таки не отримали.
На сесії виступила також головний спеціаліст відділу оперативного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства Державної інспекції сільського господарства у Волинській області Людмила Гаврилюк, котра розповіла про функції новоствореної служби, основним завданням якої є здійснення державного контролю за використанням та охороною усіх категорій та форм власності.
Районна рада вирішила взяти до відома інформацію начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Тетяни Матяшук “Про стан збереження пам’яток історії та культури на території Ковельського району. Було, зокрема, зазначено, що у районі зареєстровано 109 об’єктів культурної спадщини. Серед пам’яток історії і культури – переважно об’єкти, пов’язані з періодом Другої світової війни, серед пам’яток містобудування і архітектури – культові споруди XVIII – XX ст.
З метою утримання туристично-привабливих об’єктів відділом культури і туризму проводиться робота із залучення коштів на проведення ремонтних робіт. Пам’ятка архітектури Національного значення, найстаріший дерев’яний храм Волині – Дмитріївська церква в с. Гішині потребує капітального ремонту. За кошти обласного бюджету (25 тис. грн.) виготовлено проектно-кошторисну документацію для проведення вищевказаних робіт. В Державному бюджеті нинішнього року передбачено кошти в сумі близько 1 млн. грн. для проведення капітального ремонту цієї пам’ятки.
Проблеми сільського господарства депутати порушували під час розгляду питання про підсумки роботи агропромислового комплексу району у 2011 році.
Однією з найгостріших проблем, про яку йшлося, є зменшення поголів’я великої рогатої худоби. Як зазначив у своїй інформації начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Валерій Потапчук, на 1 січня 2012 року в господарствах усіх категорій утримувалось 22,2 тис. голів ВРХ (на 2% (-493) менше, ніж на 1 січня минулого року).
Спад поголів’я великої рогатої худоби відбувається як у сільськогосподарських підприємствах, так і в господарствах населення. Основною причиною зменшення поголів’я в населення є низькі реалізаційні ціни на молоко і м’ясо, а в господарств – нестабільна закупівельна ціна на продукцію тваринництва, нестача обігових коштів для проведення комплексу весняно-осінніх польових робіт, відсутність сприятливих умов кредитування, заборгованість переробних підприємств за здану продукцію.
Ольга Рудик (фракція “ВО “Батьківщина”) порушила проблему ціни на молоко, адже в умовах, коли падає закупівельна ціна на молоко, ціни на готову молочну продукцію зростають, зокрема, відзначила вона.
Чимало зауважень щодо роботи начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації В. Потапчука висловив Анатолій Корнійчук (фракція “ВО “Батьківщина”), котрий дорікнув йому у тому, що, перебуваючи на займаній посаді, він не виявив ряду ініціатив, спрямованих на поліпшення роботи агропромислового сектора. Погодилась з колегою Лідія Козуля (фракція “Українська Народна Партія”), котра назвала незадовільною роботу агропромислового комплексу у 2011 році, адже, на її переконання, в районі нічого не робиться для підтримки сільгоспвиробника.
При обговоренні ряд доповнень, які, на його думку, сприятимуть розвитку сільського господарства у районі, вніс Володимир Андросюк (фракція “ВО “Батьківщина”).
У результаті, врахувавши усі зауваження і пропозиції, даний проект рішення з внесеними до нього доповненнями та змінами депутати прийняли в цілому. Проте відправили на доопрацювання районну Програму “Ліси Ковельщини” на 2012 – 2015 роки.
Окрім цього, в ході пленарного засідання депутати внесли зміни та доповнення до районної цільової Програми підтримки індивідуального будівництва на селі “Власний дім”, затвердили план роботи Ковельської районної ради на друге півріччя 2012 року, технічні документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, призначених для продажу на земельних торгах, а також підтримали звернення Ковельської районної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо встановлення мінімальної закупівельної ціни на молоко.
Ряд актуальних питань депутати порушили у “Різному”.
Вікторія ТАРАСЮК.
Залишити коментар