Відбулася двадцять четверта сесія Ковельської районної ради, яку вів її голова Петро Якубук. На розгляд депутатів було внесено низку актуальних питань щодо різних сфер життєдіяльності району. Їх обранці громади уважно розглянули та по кожному прийняли відповідні рішення.
На початку засідання усі присутні в залі хвилиною мовчання вшанували пам'ять депутата районної ради Лева Каліша, який відійшов у Вічність 8 квітня ц. р.
Згідно з регламентом був відведений час для оголошення депутатських запитів та запитань.
Зокрема, депутат Юрій Мельник (фракція "ВО "Свобода") звернувся із запитом щодо електрифікації нових вулиць у селі Дубовому та підключення новобудов до мережі електропостачання, з приводу чого мешканці села неодноразово зверталися до Ковельської філії ПАТ "Волиньобленерго". Інший запит депутата стосувався земельних та майнових паїв колишнього колгоспу "Україна".
Микола Рибак (фракція "ВО "Батьківщина") виступив із запитом щодо необхідності визначення реального обсягу ремонтних робіт меліоративної канави села Ситович, бо окремі території села підтоплює.
Віктор Лук'янчук (фракція "ВО "Батьківщина") вкотре наголосив на необхідності заміни лінії електропередач в селі Мирині, адже, попри обіцянки влади, досі нічого не зроблено. Крім того, він поцікавився станом справ із заготівлею молока в районі.
Галина Рябко (фракція "Партія регіонів") озвучила прохання мешканців багатоповерхових будинків по вул. Ватутіна, 111А, 110Б, 110В та селища льонозаводу надати допомогу в ремонті вулиці, яка є єдиним під'їзним шляхом до їхніх будинків.
Ігор Верчук (фракція "Українська Народна партія") порушив ряд питань, що стосуються збереження історичної спадщини. Зокрема, звернувся до правоохоронних органів з приводу того, що одне з поховань в районі військової частини ("купол") розграбоване, звідти вивозять грунт.
Ольга Рудик (фракція "ВО "Батьківщина") виступила із наступним запитом: через поле, яке є власністю членів фермерського господарства і знаходиться в межах Старокошарівської сільської ради, Ковельською філією ПАТ "Волиньобленерго" прокладається лінія електропередач. Але роботи на земельній ділянці, яка належить членам фермерського господарства, проведені без погодження з власниками і без їх згоди. "Хто дав дозвіл на проведення робіт і чому це питання не погоджувалось із власниками земельних ділянок?", – запитала депутат.
Петро М'якота (Соціалістична партія України) озвучив запит щодо добудови Вербківської школи-садочка.
Далі депутати перейшли до розгляду питань порядку денного. Проекти рішень районної ради були попередньо опрацьовані на засіданнях профільних постійних комісій, тож депутати працювали у форматі "запитання-відповіді", а деякі рішення ухвалені без зауважень.
Насамперед, народні обранці розглянули проект рішення "Про виконання Програми економічного і соціального розвитку Ковельського району за 2012 рік, затвердженої рішенням районної ради від 23.12.2011 року, № 13/5", з якого доповідав заступник голови Ковельської райдержадміністрації Андрій Мигуля. Звіт викликав ряд запитань депутатів.
Зокрема, Анатолій Ковальчук (фракція "Фронт Змін") цікавився подальшою газифікацією населених пунктів району. Анатолій Корнійчук (фракція "ВО "Батьківщина") у виступі говорив про недостатній рівень охоплення дітей району дошкільною освітою, довезення школярів до навчальних закладів, реформування закладів охорони здоров'я, стан розвитку культури тощо.
В ході своєї роботи депутати внесли доповнення до Програми економічного і соціального розвитку Ковельського району на 2013 рік, затвердженої рішенням районної ради від 30.11.2012 року, № 21/2.
Під час обговорення інформації про виконання рішення районної ради від 28.09.2012 року, № 20/11 "Про стан готовності господарств та організацій району до роботи в осінньо-зимовий період 2012-2013 років" обранці громади акцентували увагу на необхідності кращої організації роботи під час очищення населених пунктів району від снігу.
Депутати також внесли зміни до рішення районної ради від 26.12.2012 року, № 22/5 "Про районний бюджет на 2013 рік", взяли до відома інформацію управління агропромислового розвитку Ковельської РДА про роботу щодо створення культурних пасовищ на території Ковельського району для випасу громадської худоби, затвердили Програму зайнятості населення Ковельського району на період до 2017 року, районну Програму правової освіти населення на 2013-2016 роки, Програму розвитку місцевого самоврядування у Ковельському районі на 2013-2015 роки.
Активно виступали обранці громади під час розгляду проекту рішення "Про хід виконання Програми запобігання і боротьби з підтопленням земель в населених пунктах Ковельського району на 2010-2015 роки", затвердженої рішенням районної ради від 26.02.2010 року, № 34/9, та використання коштів, отриманих з обласного бюджету на ліквідацію наслідків підтоплення населених пунктів району в 2012 році. Анатолій Корнійчук, Ольга Рудик, Віктор Лук'янчук, Микола Рибак (фракція "ВО "Батьківщина"), Лідія Козуля (фракція "Українська Народна партія") озвучили з цього приводу свої запитання, зауваження та пропозиції.
На сесії прийнято звернення Ковельської районної ради до Міністерства внутрішніх справ України щодо збільшення штатної чисельності дільничних інспекторів міліції, які обслуговують території Ковельського району, звернення районної ради до Верховної Ради України щодо ухвалення нової редакції Закону України "Про вищу освіту" та звернення районної ради до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо виплати дотації за продані на забій у 2012 році м'ясопереробним підприємствам молодняк великої рогатої худоби та свині.
У "Різному" депутати озвучили ще ряд проблем, які турбують жителів Ковельщини, серед яких – боротьба з самогоноварінням та незаконним обігом спирту, стихійними сміттєзвалищами, ремонт доріг.
Розглянувши всі питання порядку денного, двадцять четверта сесія районної ради завершила роботу.
Світлана ЛЯШУК.
Залишити коментар