В редакції газети "Вісті Ковельщини" перший заступник голови райдержадміністрації Михайло СТИРАНКА (на знімку) відповідав на запитання громадян, які надійшли на "гарячу" телефонну лінію.
Впродовж години Михайло Васильович уважно слухав і дав детальні роз'яснення та вичерпні відповіді майже на тридцять запитань.
Сьогодні пропонуємо увазі читачів найцікавіші запитання і відповіді, озвучені під час "гарячої" лінії з гостем редакції.
-- Доброго дня, жителі вулиці Макаренка звертаються до Вас з такою проблемою: у нас на вулиці по два-три рази на тиждень на цілий день вимикають світло.
Таїса ЗАВІРЮХА,
вул. Макаренка, 46.
-- Це не зовсім моя компетенція, але я адресую звернення до міськвиконкому та Ковельської філії ПАТ "Волиньобленерго".
-- Телефоную до Вас з приводу підтоплення у Голобах вул. Вокзальної та Перемоги. Що ж буде, як підуть дощі? В підвалі не буде куди й картоплі покласти.
Зоя ГОЛУБОВА.
смт Голоби.
— За сприяння облдержадміністрації, Кабінету Міністрів України для Ковельського району виділені значні кошти для здійснення протипаводкових заходів з капітального ремонту лісогосподарської меліоративної мережі, для здійснення протипаводкових заходів з капітального ремонту внутрішньогосподарської меліоративної мережі щодо захисту від шкідливої дії вод і запобігання підтопленню населених пунктів та сільськогосподарських угідь.
Що стосується Голоб, то я думаю, що при перерозподілі коштів селище у список об'єктів обов'язково включать. У мене є відповідна документація. Обсяг робіт — 130 тисяч. Роботи заплановані та будуть виконані після визначення джерела фінансування.
— Маємо ще одне наболіле питання: у Голобах не зупиняються потяги. Раніше зупинялися і «Ковель-Москва», і «Ковель-Сімферополь», і «Ковель-Одеса», що було дуже зручно для мешканців селища.
— Питання складне, опрацюю його разом із залізничниками, але, звичайно, на рівні району його важко вирішити. Треба просити допомоги в області. Адже справа не в одному потязі, є затверджений графік руху залізничного транспорту.
— Під час зустрічі з голобчанами Степан Івахів пообіцяв, що цього літа допоможе зробити дорогу до нового кладовища по вул. Шевченка в Голобах. Чи буде відремонтована дорога?
— У поточному році зробити ремонт дороги не є можливим, оскільки перелік доріг до кладовищ, ремонтні роботи по яких заплановані на 2013 рік, був сформований ще на початку поточного року на підставі пропозицій сільських та селищних рад району та у межах виділених коштів субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам і коштів обласного бюджету.
Так, по Голобській селищній раді у квітні 2013 року за кошти обласного бюджету проведений поточний ремонт під'їзду до кладовища в селі Нужелі, на що передбачалось 50 тис. грн.
Дорога до нового кладовища в Голобах проходить по вул. Шевченка та відноситься до доріг комунальної власності. Дорога (протяжність — 980 м) має відрізки як з білощебеневим покриттям, так і частково є ґрунтовою.
Для проведення капітального ремонту цієї дороги, зокрема для влаштування асфальто-бетонного покриття, потрібна значна сума коштів (близько 1 млн. грн.). Ні в селищному, ні в районному бюджетах такі кошти не передбачені.
Проведення ремонту вищезгаданої дороги буде можливим за умови включення її у перелік доріг комунальної власності, які потребують першочергового проведення ремонту у 2014 році за рахунок коштів субвенції з Державного чи обласного бюджетів, на підставі подання пропозицій Голобської селищної ради та у разі наявності відповідного фінансування.
Цього року в нас діяла комплексна програма капітальних та поточних ремонтів доріг до кладовищ. Старалися розраховувати її так, щоб в кожній сільській чи селищній раді охопити один об'єкт. По Голобській селищній раді одна дорога до кладовища була відремонтована. Зараз фінансування по цій програмі практично вичерпано, роботи виконані. Наразі складається список об'єктів на фінансування наступного року.
— Я — із Гулівки, Сачук Лідія Адамівна, приймаю молоко. Підприємство "Рожищемолоко" не розрахувалося за вересень минулого року з деякими нашими людьми. Сума заборгованості — понад три тисячі гривень.
— Так, в районі дійсно є проблеми по розрахунках за здане молоко ПрАТ "Рожищенський сирзавод". Як повідомили його представники, заборгованість за молоко по Ковельському району, в тому числі і по вашому селу, буде виплачена до 15 вересня 2013 року.
— "Гаряча» лінія? Із села Зеленого Вас турбують жителі вулиць Молодіжної, Ковельської щодо питання відводу води від житлових будинків та городів. Надсилали заяву і в Луцьк. Чи вирішилось наше питання?
— Проектно-кошторисна документація Зеленським сільським головою оформлена. Кошторисна вартість робіт становить 130,909 тис. грн. На даному етапі фінансуються об'єкти, по яких була виготовлена проектно-кошторисна документація в минулому році. Фінансування робіт з водовідведення об'єктів, по яких були вишукувальні роботи і оформлена документація в поточному році, буде проводитися, швидше за все, наступного року.
— Михайле Васильовичу, Вас турбують жителі села Солотвина Майданської сільської ради. Допоможіть нам зробити 10 кілометрів дороги. Село віддалене, автобус приходить ввечері, водій ночує і вранці їде.
— Цей відрізок дороги відноситься до доріг місцевого значення, перебуває на балансі Служби автомобільних доріг у Волинській області та обслуговується філією "Ковельський автодор" ДП "Волинський облавтодор".
Згідно з інформацією Служби автомобільних доріг у Волинській області, у 2013 році по Ковельському району передбачені кошти з Державного бюджету лише на експлуатаційне утримання доріг державного та місцевого значень.
В перелік першочергових об'єктів з ремонту автодоріг місцевого значення, що розташовані на території Ковельського району, вищезгадана дорога не включена в зв'язку з тим, що на даний час існує гостра необхідність ремонту більш проблемних доріг.
Враховуючи обмежене фінансування дорожньої галузі, провести капітальний ремонт дороги Новий Мосир—Майдан у 2013 році немає можливості. Виконання ремонтних робіт по цій дорозі буде розглянуте у разі наявності відповідного фінансування у 2014 році.
— Михайле Васильовичу, дуже хвилює приміщення РАГСу у Ковелі. Будинок обшарпаний, не має привабливого вигляду. Такий заклад повинен бути «візиткою» міста, та й молодятам було б приємніше фотографуватися на фоні ошатного будинку.
Валентина ПРИЧЕПА.
м. Ковель.
— Згадане Вами питання, Валентино Петрівно, є актуальним. Ми спільно з міською владою його опрацюємо.
— Телефонують до Вас з Городища. У нас в 2012, 2013 роках проводилися ремонти доріг. Вдячні Вам і сільському голові за турботу, адже приємно дивитися на благоустрій села, бо й на кладовище дорогу зробили, і селом нормально можна проїхати. А чи буде працювати така програма в 2014 році?
— Дякую за добре слово. Я вам поясню — ремонти доріг фінансуються з чотирьох джерел: обласний бюджет, державна субвенція обласному бюджету, державна субвенція місцевому бюджету (району), власні кошти сільської ради в залежності від кількості зареєстрованих на її території транспортних засобів. Звичайно, по всіх джерелах фінансування не припинятиметься, і ремонти обов'язково проводитимуться наступного року.
В область уже поданий список по об'єктах сільських рад, які потребують ремонту наступного року.
— Телефонує голова районної ветеранської організації Валентина Січкар. Я вирішила сьогодні порушити перед Вами такі питання. Серед соціальних ініціатив Президента — під'їзні шляхи до кладовищ. Знаю, що на Ковельщині проводяться роботи в цьому напрямку, але є багато сіл, у яких дороги до кладовищ у вкрай поганому стані. Як буде вирішуватись це питання у районі в подальшому? Наприклад, знаю, що була проблема в Жмудчому, в інших селах району.
— Вищезгадана дорога є ґрунтовою, відноситься до доріг комунальної власності і перебуває на балансі Поповичівської сільської ради.
У 2013 році за кошти субвенції з Державного бюджету місцевому бюджету в сумі 34,1 тис. грн. був проведений поточний ремонт під'їзду до кладовища в с. Жмудчому — зокрема, здійснено влаштування підстильних та вирівнювальних шарів основи з піску на відрізку дороги протяжністю 0,5 км.
— Не секрет, що багато пенсіонерів чимало коштів витрачають на ліки. Чи не можна розглянути можливість якось здешевити ліки в районі? Можливо, відкрити аптеки із дещо нижчими цінами? — продовжила діалог Валентина СІЧКАР.
— В даний час у Голобах функціонує аптека, яка відпускає ліки ветеранам різних пільгових категорій за зниженими цінами. Пенсіонери населених пунктів району мають можливість отримати ліки зі знижкою 5 відсотків в аптеках міста Ковеля.
— Ми здаємо молоко на "Ковельмолоко". Чи не можете посприяти, щоб нам трохи підвищили ціну на молоко?
Галина АНАКІНА.
с. Сільце.
— Щодо питання збільшення ціни за здане молоко повідомляю, що у серпні ПрАТ "Ковельмолоко" закуповувало молоко у власників особистих селянських господарств за ціною 2,20 грн. за 1 кілограм базисної жирності. Як повідомили представники ПрАТ "Ковельмолоко", на осінньо-зимовий період планується збільшення вартості одного кілограма молока у базисній жирності від 0,10 до 0,30 грн.
— У січні ми приватизовували земельні ділянки, але випадково нас зареєстрували на неправильну адресу. Звертався у відповідні служби, та питання не вирішено. До кого звернутися, щоб розв'язати проблему?
Іван КОЗЛЮК.
с. Старі Кошари.
— Постараємося оперативно відреагувати.
— Ще маю запитання з приводу дотації на ВРХ. Торік здавали худобу, обіцяли дотацію, якої поки немає. Крім цього, знаю, що тим, хто має в господарстві більше трьох корів, видають доїльний апарат.
— З питання дотації за здану худобу повідомляю, що Ви дійсно здали дві голови ВРХ живою вагою 769 кг та включені у відомість нарахування дотацій за здану на забій худобу на 1 грудня 2012 року і Вам нараховані кошти. На теперішній час вирішується питання виплати дотації фізичним особам за вирощені та продані на забій і переробку суб'єктам господарювання, які мають власні (орендовані) потужності для забою тварин, великоваговий молодняк ВРХ за 2012 рік з обласного бюджету.
Щодо надання доїльного апарату повідомляю, що відповідно до Постанови КМУ від 2 березня 2011 р., № 246 виплата часткового відшкодування витрат на установку здійснюється у межах фактичних витрат за закуплену фізичною особою, в тому числі у 2012 році, для власного користування нової установки індивідуального доїння вітчизняного виробництва за умови утримання у своєму господарстві не менш, як трьох ідентифікованих та зареєстрованих в установленому порядку корів, але не більш, як 5000 гривень за одиницю.
Фізична особа має право на часткове відшкодування витрат на установку один раз на п'ять років.
Вам необхідно подати для виплати часткового відшкодування витрат на установку до 1 числа наступного місяця та до 1 грудня поточного року управлінню агропромислового розвитку Ковельської райдержадміністрації:
— довідку, видану сільською радою, про кількість корів;
— копії паспортів великої рогатої худоби і ветеринарних карток до таких паспортів;
— копії платіжних документів та технічної документації на установку індивідуального доїння;
— копії паспорта особи і довідки про відкриття поточного рахунка в банку та документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку в паспорті). Контактний телефон 5-04-30. Подані документи розглядаються в порядку черговості їх надходження.
— Ми вже неодноразово порушували питання перед сільською радою і адміністрацією про необхідність відкриття в селі магазину, щоб люди могли придбати товари першої необхідності. Коли в селі буде магазин?
Юлія ПОЛІЩУК,
с. Черкаси.
— Знаю, що у Черкасах має намір відкрити магазин підприємець. З'ясую це. В іншому випадку будемо вирішувати питання через інших підприємців, а також розглядати можливість виїзної торгівлі.
— Дякую, будемо чекати позитивних результатів.
— У 1943 році в багатьох селах Ковельського району були насипані символічні могили Тарасу Шевченку, зокрема, в Скулині, Бахові. Як Ви гадаєте, чи не потрібно ті могили поновити з метою активізації патріотичного виховання підростаючого покоління?
Володимир КРАВЧУК.
— Звичайно, для патріотичного виховання це було б корисно. Проте це питання, насамперед, громадське. А коли громада організується, ми завжди готові допомогти, зокрема, технікою.
— Під час українсько-польського протистояння загинуло багато українців, зокрема, в Білашеві, Вороні, Будищі. Чи будуть там зведені пам'ятні знаки? - ще запитував Володимир КРАВЧУК.
— В Білашеві, наприклад, громада за підтримки народного депутата України Степана Івахіва збирає кошти для встановлення такого знака.
— Коли в нас будуть нормальні дороги за напрямком Ковель-Байківці, Радошин? В нас тут кар'єр, люди звідусіль приїздять, а дороги жахливі.
Ганна КОСЕЙ.
с. Радошин.
— Районна державна адміністрація неодноразово зверталась в Службу автомобільних доріг у Волинській області щодо проведення капітального ремонту ділянки автомобільної дороги, що проходить через села Мар'янівку, Радошин, Битень. Однак у зв'язку з обмеженим фінансуванням у 2013 році проведення капітального ремонту на вищевказаній ділянці дороги не заплановане.
Згідно з інформацією філії "Ковельський автодор" ДП "Волинський облавтодор" в серпні поточного року розпочаті роботи по експлуатаційному утриманню дороги Мар'янівка-Радошин — зокрема, проводиться вирівнювання профілю дорожнього покриття, ямковий ремонт та обрізка придорожніх насаджень, що обмежують видимість руху. Після завершення робіт на вищевказаній ділянці дороги аналогічні роботи будуть проведені на ділянці дороги Радошин-Битень, що веде до кар'єру.
Щодо ремонту дороги від Байківець до Радошина, то цей відрізок дороги відноситься до доріг місцевого значення, перебуває на балансі Служби автомобільних доріг у Волинській області та обслуговується філією "Ковельський автодор" ДП "Волинський облавтодор".
Згідно з інформацією Служби автомобільних доріг у Волинській області, у 2013 році по Ковельському району передбачені кошти з Державного бюджету лише на експлуатаційне утримання доріг державного та місцевого значень.
Враховуючи обмежене фінансування дорожньої галузі, провести ремонт дороги Байківці-Радошин у 2013 році немає можливості. Виконання ремонтних робіт по цій дорозі буде розглянуте у разі наявності відповідного фінансування на 2014 рік.
— Дякуємо. І ще нас хвилює відсутність медпрацівників у Байківцях, Мар'янівці.
— Це питання я опрацьовуватиму з керівником Ковельського МТМО.
Як повідомили в Ковельському МТМО, у зв'язку з декретною відпусткою завідувачки фельдшерсько-акушерського пункту села Байківці Чепенюк О.І. медичне обслуговування його жителів сьогодні здійснюється завідуючою ФАПом с. Мельниці Ніколайчук Т.М. на 0,25 посади.
Жителям с. Мар'янівки в кількості 46 осіб медичну допомогу з 2012 року в плановому порядку надає завідувач фельдшерсько-акушерського пункту села Битня Юрчик Ю.М. на 0,25 посади.
Невідкладна медична допомога жителям даних населених пунктів при потребі здійснюється пунктами (с. Поворськ, смт Голоби) екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ковельського відділення КЗ "ВОЦЕМДМК".
— Михайле Васильовичу, в Ковелі нещодавно подорожчав проїзд у "маршрутках". Чи не планується здорожчання проїзду в маршрутних автобусах, що курсують по району?
Оксана ВЕРЕМЧУК.
— Конкурси на визначення перевізників на приміських маршрутах оголошує обласне управління інфраструктури і туризму. Поки що передумов для збільшення плати за проїзд немає. Обласна влада сприяє тому, щоб ціни на проїзд, на комунальні послуги не збільшувалися.
Ми, жителі села Кривлина, Мирина, просимо, щоб нам поремонтували центральну дорогу, бо нею неможливо проїхати, одні ями.
Євгенія КЛИМОВЕЦЬ.
с. Кривлин.
— Звичайно, буду сприяти в тому, щоб Ковельський райавтодор на згаданому напрямку зайнявся ремонтом дороги.
— Михайле Васильовичу, скажіть, будь ласка, як Ви оцінюєте зміст нововведень, запропонованих в Концепції місцевого самоврядування?
Ольга ЛУСЬ.
— Безумовно, реформа вкрай необхідна. Основою реформування має бути розширення прав територіальних громад, децентралізація влади та нова якість адміністративних послуг населенню. У проекті Концепції поставлено за мету сформувати ефективне місцеве самоврядування і територіальну організацію влади, забезпечити надання владою якісних і доступних послуг населенню, а т
Залишити коментар