В приміщенні центральної районної бібліотеки відбувся «круглий стіл» на тему "Євроінтеграція України: реалії, необхідність, перспективи". Свої думки з приводу актуальної теми, яка викликала широкий резонанс у суспільстві, висловили представники виконавчої влади та місцевого самоврядування, депутатського корпусу райради, підприємств, установ, громадськості.
Розпочав розмову за «круглим столом» голова райдержадміністрації Сергій Матяшук, який зауважив, що Президент України Віктор Янукович у своєму зверненні до українського народу, а також під час зустрічі з журналістами чітко роз’яснив позицію України та свою позицію. "Віктор Янукович однозначно сказав, що курс України – до євроінтеграції, і він незмінний. Але потрібен час, щоб вирішити важливі питання і з гідністю увійти до Європи. Я підтримую позицію Президента, бо ми повинні йти в Європу незалежними", – сказав С. Матяшук.
На підтримку євроінтеграції України виступив заступник генерального директора ПАТ "Ковельмолоко" Юрій Комар, зазначивши при цьому наступне: "Що б ми не говорили – добре Євросоюз чи погано, але нас чекають важкі часи. Якщо ми будемо співпрацювати з Євросоюзом, нам буде непросто через те, що в 2014 році Євросоюз знімає квоти на виробництво молока, тож їхні виробники просто "завалять" молоком, але воно буде якісним і дешевим. Тому нам буде дуже важко виживати в тих умовах. Але ми повинні йти в Євросоюз, бо ця багатовекторність мене дивує, ми стоїмо, наче на роздоріжжі".
Що ж до розвитку молочної галузі України в цілому, Юрій Васильович зазначив таке: "Власники підприємств протягом 20 років вкладали кошти в сучасне обладнання, модернізували підприємства, але ніхто не працював з молоком. І зараз склався парадокс: заводи модернізовані, а з чого робити продукцію? Ми цю галузь розвалили, і рано чи пізно треба повертатися до неї".
Депутат районної ради (Партія регіонів) Галина Рябко теж підкреслила, що Україна тримає курс на євроінтеграцію. "У своєму зверненні Президент України Віктор Янукович чітко і конкретно сказав, що ніхто не зупинив процес євроінтеграції, лише призупинили переговори, тому що поспішати нема чого. Цей крок треба добре обдумати. Наш Президент наче між двома вогнями. Ми не повинні втратити Росію, бо як закриються кордони, де збуватимемо продукцію? Де брати гроші для соціальних виплат, коли закриватимуться підприємства і не буде доходів? Не хочемо ми втратити і Євросоюз. Про це треба добре кожному подумати, тож дуже правильна і чітка позиція Президента, адже за Президентом стоять люди".
Своє бачення ситуації в державі висловила і голова Ковельської районної організації Товариства Червоного Хреста України Людмила Стахорська.
"Звичайно, хотілось би, щоб наші діти і онуки жили так, як живуть європейці. В Європі ми повинні бути, якщо не сьогодні, то завтра, але треба зорієнтуватися так, щоб при цьому було, як сказав Президент під час зустрічі з журналістами, найменше негативних наслідків для населення України", – зауважила голова Ковельської міської профспілкової організації працівників державних установ Єва Савич.
"Україну поки хочуть взяти Асоційованим членом ЄС, в такому статусі ми можемо перебувати ще двадцять років. Це Європа не для нас, а для тих дітей, які вийшли на Майдани, – вони будують майбутнє для себе. Іти чи не йти в Євросоюз? Однозначно: треба йти. І цим дітям, які вийшли на Майдан, треба лише подякувати за відстоювання своєї позиції", – таку точку зору висловив директор ТзОВ "Ідея" Віктор Козак.
Серед тих, хто долучився до розмови під час «круглого столу», – начальник управління Пенсійного фонду України в м. Ковелі та Ковельському районі Інна Самолюк: "В контексті нинішніх подій в державі я згадую 90-ті роки, коли Україна стала незалежною. Тоді ми почали перейменовувати вулиці, скидати пам'ятники, і разом з тим вулиці залишалися без освітлення, дороги – без ремонту і т. д. Сьогодні ми говоримо, що хочемо в Євросоюз, йдемо туди, але які в нас заробітні плати, пенсії? Яка в нас економіка?
Ми, українці – горда нація і повинні в Європу йти не молодшим братом, так як і в Митний союз, а йти гордим членом. І Європа має просити Україну вступити в Євросоюз, а не ставити нам умови. Ми маємо відстоювати національні інтереси і, в першу чергу, захистити свою економіку".
Заступник голови райдержадміністрації, депутат районної ради Андрій Мигуля у своєму виступі сказав про транскордонне співробітництво Ковельщини, розповів про напрацювання в рамках укладених угод між Ковельською районною державною адміністрацією та повітами Республіки Польща.
Світлана ЛЯШУК.
Залишити коментар