28 листопада ц. р. відбулась сорок четверта сесія Ковельської міської ради.
На початку засідання, за традицією, відбулось нагородження.
За досягнуті успіхи, професійну майстерність, впровадження високих стандартів у надання телекомунікаційних послуг та з нагоди Дня працівників радіо і телебачення та зв'язку Подяками міського голови та цінними подарунками відзначено групу ковельчан. Серед нагороджених – Вадим Наконечний, Павло Никитюк (Ковельська радіотелевізійна станція Волинської філії Концерну РРТ), Юлія Гузь (КП "UAinet), директор ТзОВ "Телевізійний Центр "Ковель" Ігор Тарасенко, Людмила Томчук, Ірина Дубій (цех телекомунікаційних послуг № 10 м. Ковеля філії ПАТ "Укртелеком").
З нагоди 12-ї річниці від дня створення кримінально-виконавчої інспекції нагороджено старшого інспектора Ковельського міськрайонного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції Маргариту Чуль, інспектора підрозділу Сергія Кедича.
Відзнаки та подарунки також отримали юні митці – переможці конкурсу для дітей з особливими потребами "Змалюю світ своїми кольорами" – Валерія Жмуйда (третє місце), Анастасія Волосюк (друге місце), Богдан Лавринчук (перше місце).
Під час відведеної для цього півгодини депутати озвучили низку запитів та звернень, спрямованих на захист інтересів міської громади. Зокрема, Геннадій Кіндер підготував звернення, у якому пропонує на черговій грудневій сесії міської ради відмінити рішення від 20 грудня 2012 року, № 32/36, згідно з яким до 20 грудня ц. р. керівництво Західної філії ДП "Гріненерго" на розгляд сесії міської ради було зобов'язане надати виготовлену та погоджену у встановленому порядку землевпорядну документацію на будівництво теплоенергостанції на території промислової зони "Технопарк".
Віра Федосюк зробила запит щодо незаконного функціонування магазину "Беліссімо" по вул. Івасюка, за який одноголосно проголосували депутати.
Народні обранці не підтримали депутатський запит Сергія Кошарука, в якому він, зокрема, звертається до міського голови та депутатів міської ради з проханням "відійти від практики неефективного використання майна ковельської громади і почати реалізовувати комунальне майно виключно у тих ситуаціях, коли з інших джерел немає можливості наповнити бюджет розвитку".
Ігор Ткачук у своєму зверненні озвучив прохання мешканців Ковеля-ІІ до початку зимової негоди облаштувати пішохідний перехід під залізничними мостами між цим мікрорайоном та центром міста. Інше його звернення стосувалося проблеми жителів вул. Айвазовського, які декілька останніх років потерпають від весняних повеней і просять вивчити питання щодо можливості проведення системи водовідведення.
Сформувавши порядок денний, депутати перейшли до розгляду питань.
Спочатку депутати прийняли рішення "Про виконання міського бюджету за дев'ять місяців 2013 року", а також внесли зміни до рішення міської ради від 27. 12. 2012 р., № 32/44 "Про міський бюджет на 2013 рік".
Депутати розглянули ряд питань, що регулюють земельні відносини в місті, затвердили розпорядження міського голови.
Сесія затвердила Статути комунальних закладів "Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа імені Євгена Кондратовича" та "Дитячо-юнацька спортивна школа управління освіти виконавчого комітету Ковельської міської ради Волинської області" у новій редакції, внесла зміни до окремих місцевих програм гуманітарного напрямку.
У зв'язку із виділенням додаткових коштів з міського бюджету для встановлення засобів обліку витрат та регулювання споживання води і теплової енергії в житлових будинках депутати внесли зміни до "Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства м. Ковеля на 2011–2014 роки".
На сесії заслухано звіт постійної комісії з питань освіти, культури, охорони здоров'я, материнства і дитинства, соціального захисту населення, спорту і фізичної культури, в справах сім'ї і молоді та релігії.
Народні обранці взяли до відома ряд інформацій: про роботу виконавчого комітету міської ради протягом 2013 року, позашкільних закладів міста, відділу обліку, розподілу та приватизації житла виконавчого комітету міської ради, а також про організацію спортивно-масової роботи в місті.
З метою визначення обґрунтованості запланованих капіталовкладень та витрат у структурі інвестиційної складової тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення за регульованим тарифом на принципах економічної доцільності, а також цільового використання коштів, розглянувши звернення Ковельського управління водопровідно-каналізаційного господарства "Ковельводоканал", міська рада вирішила погодити інвестиційну програму Ковельського управління водопровідно-каналізаційного господарства "Ковельводоканал" на 2014 рік.
Далі депутати затвердили містобудівну документацію "Внесення змін до генерального плану міста Ковеля", розроблену Державним підприємством «Державний інститут проектування міст "Містопроект" (м. Львів), а також внесли доповнення до плану підготовки регуляторних актів на 2013 рік.
У "Різному" міський голова Олег Кіндер повідомив про те, що після проведення позачергового засідання виконавчого комітету міської ради в кращий бік змінилась ситуація із платежами Держказначейства, яке не здійснює проплати міського бюджету. І хоч по захищених статтях розрахунки були проведені повністю, та все ще серйозні проблеми маємо з проплатами по незахищених статтях.
Зокрема, це стосується комунального господарства, адже не в повній мірі вирішеним залишається питання підготовки до зими (у неналежному стані знаходиться техніка, не вистачає паливно-мастильних матеріалів). Більше 2 мільйонів гривень заборгували за ремонт доріг, що гальмує в подальшому їх будівництва, капітальний й поточний ремонт.
Нагадаємо, що на позачерговому засіданні міськвиконкому, що відбулося 13 листопада ц. р., було прийняте рішення на 44-ту сесію міської ради запросити керівництво Волинської облдержадміністрації та Головного управління Державної казначейської служби у Волинській області. Проте, незважаючи на серйозність ситуації, що склалася у Ковелі з вини Держказначейства, з незрозумілих причин ніхто із запрошених не з'явився на сесію.
Вікторія ЗІНЧУК.
Залишити коментар