Суспільно-політична ситуація, що склалася останніми днями в Україні, особливо кровопролиття, яке сталося 30 листопада ц. р. під час сутичок "Беркуту" з демонстрантами на мітингу на Майдані Незалежності, не залишили байдужими ковельчан. Саме тому міським головою Олегом Кіндером було прийняте рішення про скликання 2 грудня 2013 року позачергової сесії міської ради.
На порядок денний було внесене одне-єдине питання: "Про політичну ситуацію в Україні".
Відкриваючи засідання, міський голова Олег Кіндер, зокрема, наголосив: "Застосування грубої сили до громадян України, які в мирний спосіб прийшли виступити на підтримку Угоди про асоціацію України з ЄС та заявити свій протест проти різкої зміни зовнішньополітичного курсу України і, як наслідок, всенародний громадянський спротив зобов'язує нас, як вищий представницький орган міста, висловити свою позицію, підтримавши усі демократичні сили, які сьогодні стоять на київському майдані і в усіх містах України.
Проігнорувавши прагнення українського народу до євроінтеграції та відмовившись підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, влада в особі Президента, Прем'єр-міністра та їхнього оточення позбавила Україну права на вибір, вкрала мрію мільйонів українців жити в цивілізованій європейській державі.
30 листопада за прямим наказом влади вчинено злочин проти студентів, фактично дітей – наших дітей, котрі вийшли на київський Євромайдан із мирною акцією протесту, аби захистити своє європейське майбутнє.
Та ніч увійде в історію України як чорна, драматична сторінка. Вона ніколи не зітреться з пам'яті громадян, які прийшли висловити свою позицію. Це була мирна демонстрація, яка перетворилась на криваве побоїще".
– Мені приємно, що Ковельська міська рада підтримала європейський вибір нашого народу, висловивши свою позицію у прийнятому 12 листопада цього року зверненні до керівництва держави щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, – зазначив далі у своєму виступі міський голова. – Ковель – європейське місто. Я не бачу в нас іншого шляху, крім євроінтеграції. Тому цілком природними є прагнення ковельчан усіма можливими методами рухатися в напрямку до Євросоюзу, аби жити в нормальній європейській державі. Таке прагнення виявило півмільйона українців, які вийшли минулої неділі на Євромайдан у Києві. Тому нині маємо єднатися задля досягнення спільних цілей, задля майбутнього нашого і наших дітей.
Сформувавши робочі органи і затвердивши порядок денний роботи сесії, депутати приступили до розгляду питання "Про політичну ситуацію в Україні".
Із доповіддю виступив секретар міської ради Михайло Гетьман.
– Щодо останніх подій в Україні, то я, як і більшість ковельчан, глибоко вражений тим, що відбулося на столичному Майдані вночі на 30 листопада. Це було просто знищення молодих людей, які в мирний спосіб висловили свою позицію, – сказав, зокрема, він. – Проте цього могло б і не статися, якби Президент і Кабінет Міністрів прислухалися до звернень, прийнятих територіальними громадами нашої держави.
Михайло Олександрович розповів про атмосферу, яка панувала у столиці, де він разом із групою ковельських мітингувальників перебував минулої неділі, про настрій киян, котрі вийшли на Майдан Незалежності, щоб підтримати ідею європейської асоціації і налаштовані ігнорувати відзначення новорічних свят біля ялинки, встановленої ціною крові їхніх співвітчизників.
Як було зазначено, серед демонструючих у Києві – багато представників студентської молоді. Не винятком в цьому плані став і Ковель, де під стінами міської ради того ж дня зібралися вихованці міських навчальних закладів, які виявили свою громадянську позицію на підтримку євроінтеграції України. Поспілкувавшись з ними, секретар міської ради Михайло Гетьман закликав учнівську молодь повернутись до навчання, а їхніх батьків – не відпускати своїх дітей без супроводу дорослих на масові зібрання.
Впродовж останніх вихідних на київському Євромайдані разом з іншими ковельчанами перебував міський голова Олег Кіндер, котрий у співдоповіді наголосив, що наше місто не може стояти осторонь тих процесів, які відбуваються в країні.
"Наше спільне завдання зараз – забезпечити все необхідне, щоб ковельчани могли вільно висловлювати свою громадянську позицію і не допустити жодного насилля, не піддаватися на спроби провокацій", – сказав мер, а також зауважив, що міська влада бере на себе відповідальність за мешканців Ковеля, які мають бажання приєднатися до Євромайдану у Києві і тому попросив узгоджувати усі дії з Ковельським міськрайонним штабом національного спротиву (голова Віра Федосюк), який знаходиться за адресою: вул. Степана Бандери, 9.
На пленарному засіданні народні обранці мали змогу висловити свої думки стосовно останніх подій у державі. Депутати Олена Євсюк, Святослав Степанюк, Роман Ляшук висловили критику на адресу Уряду та Президента України, звинувативши владу у кровопролитті на Майдані Незалежності у Києві.
Депутат Володимир Матвєєв говорив про необхідність мирного врегулювання конфлікту, консолідації суспільства і влади у розв'язанні проблем економічного і соціального розвитку України, закликав усіх бути пильними і не піддаватися на провокації.
Після обговорень за проект рішення проголосували 28 депутатів з присутніх у залі, двоє – утримались.
Це ж рішення секретар міської ради Михайло Гетьман зачитав того дня на ковельському вічі-Євромайдані на центральній площі біля Будинку рад, за яке одноголосно проголосували усі учасники народного віча.
Оплески були нагородою за виступи міського голови Олега Кіндера, депутатів міської ради Романа Ляшука, Святослава Степанюка, Ігоря Ткачука, Віктора Бичковського, Віри Федосюк, ковельчанина Богдана Кисляка, учасників мітингу в Києві на Майдані Незалежності Галини Лічман та інших, у тому числі – рішуче налаштованої молоді.
Перед присутніми виступив також начальник Ковельського міськвідділу УМВС України у Волинській області Анатолій Оксентюк, котрий запевнив мітингуючих, що міліція не проти мирних акцій, попросив негайно повідомляти правоохоронців про випадки провокацій.
Подібні віча присутні вирішили проводити на центральній площі міста щодня, починаючи з 15-ої години. Отож, на ковельському майдані люди стоятимуть доти, поки не будуть виконані вимоги: євроінтеграція, відставка Януковича, Азарова, покарання винуватих за пролиту кров.
Вікторія ЗІНЧУК.
Перебуваючи на посту Президента України, В. Янукович, особисто проголосивши курс на євроінтеграцію, не підписав відповідні міжнародні угоди на саміті у Вільнюсі 28-29 листопада 2013 року, чим перекреслив сподівання мільйонів українців на краще майбутнє.
За мовчазної згоди Президента та вказівкою міністра МВС В.Захарченка відбувся злочин – кривавий розгін мирних демонстрантів на Майдані Незалежності у місті Києві у ніч проти 30 листопада 2013 року. За понад 22 роки Незалежності України це – найкривавіша операція з боку перевертнів у погонах, які, забувши честь і гідність мундира, демонстративно нищили не лише студентську молодь, а й жінок та дітей. Ми розцінюємо це як державну зраду, спрямовану на ліквідацію державності України.
Беручи до уваги звернення депутатів Ковельської міської ради щодо висловлення свого протесту проти дій Президента України, керуючись ст. 25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", міська рада, виражаючи волю територіальної громади міста Ковеля,
ВИРІШИЛА:
1. Підтримати ініціативу громадян щодо протидії злочинному антидержавному режиму Януковича.
2. За антинародні дії вимагати від Президента України Віктора Януковича подати у відставку з поста Президента України.
3. Вимагати негайної відставки Кабінету Міністрів України, Генерального прокурора та притягнення до кримінальної відповідальності міністра МВС Віталія Захарченка.
4. Дане рішення опублікувати у засобах масової інформації.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на секретаря міської ради М. Гетьмана.
Олег КІНДЕР,
міський голова.
Залишити коментар