Відбулася двадцять сьома сесія районної ради, яку вів її голова Петро Якубук. На початку пленарного засідання Петро Григорович привітав депутатів, які в міжсесійний період відзначили дні народження.
Традиційно депутатам було відведено час для оголошення запитів та запитань. Цим правом скористалися Віктор Лук'янчук, Сергій Повар, Ольга Рудик. Їх запитання, зокрема, стосувалися дозволу на придбання нарізної зброї особами, що були засуджені; матеріальної допомоги жителям Мельниці, які у вересні зазнали значних втрат від пожежі; неналежного ремонту покрівлі в дитячому садочку села Поворська.
Першим питанням порядку денного депутати розглянули "Про ситуацію, що склалася з євроінтеграційними процесами в Україні", про що ми інформували читачів в газеті від 5 грудня 2013 року. Після невеликої перерви депутати продовжили свою роботу, розглянувши більше десятка важливих питань соціально-економічного розвитку Ковельського району.
Було внесено зміни і доповнення до Програми економічного і соціального розвитку Ковельського району на 2013 рік, затвердженої рішенням районної ради від 30 листопада 2012 року, № 21/2. Також внесено зміни до рішення районної ради від 26 грудня 2012 року, № 22/5 "Про районний бюджет на 2013 рік".
Перш, ніж затвердити проект рішення "Про хід виконання районної Комплексної програми профілактики правопорушень і злочинів на 2012-2015 роки, затвердженої рішенням районної ради від 09.12.2011 року, № 12/7", депутати поставили чимало запитань заступнику начальника сектора дільничних інспекторів міліції Ковельського міськвідділу внутрішніх справ Петру Соловенюку, який інформував із згаданого питання. Зокрема, депутати вкотре висловили занепокоєння проблемою фальсифікованих спиртних напоїв, цікавилися, чи виявляють правоохоронці канали надходження фальсифікату в район.
– На сьогодні за ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення складено більше 10 протоколів, за якими вилучено понад 150 літрів спирту. До адміністративної відповідальності за ст. 176 притягнуто 181 особу, вилучено 905 літрів самогону і 353 літри самогонної закваски. Порушено дві кримінальні справи за ст. 204 Кримінального кодексу України, за якими теж вилучено понад 500 літрів спирту, – поінформував Петро Анатолійович.
Крім цього, депутати поцікавилися у представника міліції, чи складалися протоколи з приводу незаконного видобутку піску, незаконної вирубки лісів та незаконної заготівлі металобрухту в Ковельському районі.
Вищезгадане рішення депутати ухвалили з внесеними доповненнями, зокрема, визнали недостатньою роботу Ковельського МВ УМВС України у Волинській області щодо виконання окремих заходів Програми.
Далі депутати прийняли відповідні рішення, розглянувши хід виконання ще кількох місцевих програм – районної цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2012-2016 роки, затвердженої рішенням районної ради від 28.09.2012 року, № 20/5; Програми поводження з твердими побутовими відходами у Ковельському районі на 2013-2016 роки, затвердженої рішенням районної ради від 26.12.2012 року, № 22/10; Програми соціального захисту населення Ковельського району на 2011-2014 роки, затвердженої рішенням районної ради від 14.12.2010 року, № 2/17; районної цільової Програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі "Власний дім", затвердженої рішенням районної ради від 21.02.2007 року, №9/6.
Не погодились обранці громади надати згоду на отримання ТОВ "Сапротрейд" спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування корисних копалин місцевого значення — сапропелю із озер на території Тойкутської та Уховецької сільських рад. Відповіді на запитання депутатів щодо діяльності цього підприємства давав директор товариства Євген Пономаренко.
Однак, попри його аргументи, вирішено, що питання ще не повністю підготовлене, тож проект рішення не набрав достатньої кількості голосів депутатів. Свої думки висловили депутати Борис Андріюк, Тетяна Марчук, Володимир Андросюк, Лідія Козуля та ін.
Не знайшов необхідної підтримки депутатського корпусу ще один проект рішення – "Про створення тимчасової контрольної комісії Ковельської районної ради щодо виявлення на території Ковельського району осіб, які займаються виготовленням і збутом самогону та інших спиртних напоїв". Таке питання на минулій сесії райради ініціював депутат Віктор Лук'янчук.
На сесії депутати підтримали рішення про вступ Ковельської районної ради до місцевої Асоціації районних та міських рад, прийняли Звернення Ковельської районної ради до Голови Верховної Ради України В. Рибака щодо підтримки законопроекту №2609а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення безпечної експлуатації сільськогосподарської техніки)", розглянули інші питання порядку денного.
Світлана ЛЯШУК.
Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” з метою скасування техогляду сільськогосподарських машин, належного і сталого розвитку аграрних відносин районна рада вирішила:
1. Ухвалити Звернення Ковельської районної ради до Голови Верховної Ради України В. Рибака щодо підтримки законопроекту №2609а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення безпечної експлуатації сільськогосподарської техніки)».
2. Виконавчому апарату районної ради спрямувати текст Звернення Голові Верховної Ради України В. Рибаку та забезпечити опублікування його в громадсько-політичній газеті “Вісті Ковельщини”.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань сільського господарства, соціального розвитку села, регулювання земельних відносин, екології, раціонального використання природних ресурсів.
Петро ЯКУБУК,
голова районної ради.
Ми, депутати Ковельської районної ради, стурбовані ситуацією, яка склалась останнім часом в аграрному секторі економіки, зокрема, ставленням влади до сільського товаровиробника та сільського населення.
Українське село відіграє дуже важливу роль в житті нашої держави. Старанна праця селян не тільки гарантує харчову безпеку держави та забезпечує українців достатньою кількістю продуктів харчування, але й останнім часом сільськогосподарська продукція стала основним експортним продуктом України. І все це відбувається на фоні майже повної відсутності допомоги сільському господарству з боку держави. Більш того, замість підтримки та збільшення дотацій на село, сільськогосподарського виробника обкладають додатковими безпідставними поборами.
Одним з таких поборів на теперішній день є плата за технічний огляд сільськогосподарської техніки. Замість постійного контролю за дотриманням належного стану сільськогосподарської техніки та її безпечної експлуатації проводяться формальні заходи. При цьому власники такої техніки повинні не тільки оплатити технічний огляд, але й нести витрати, пов'язані з доставкою сільськогосподарської техніки для проведення контролю.
Вже кілька років ми, депутати Ковельської районної ради, намагаємося привернути увагу народних депутатів до цієї несправедливості, щоб Верховна Рада скасувала непотрібний техогляд.
Нарешті у Верховній Раді народним депутатом Івахівим Степаном Петровичем та його колегами був зареєстрований проект Закону №2609а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення безпечної експлуатації сільськогосподарської техніки)», який має на меті відмінити техогляд сільськогосподарської техніки.
І тому ми, депутати Ковельської районної ради просимо Вас, Володимире Васильовичу, поставити до порядку денного найближчого пленарного засідання законопроект №2609а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення безпечної експлуатації сільськогосподарської техніки)».
Ми розуміємо, що сьогодні своєї черги чекають сотні законопроектів, але десятки тисяч селян вже кілька років чекають, коли врешті з них припинять брати останні гроші за непотрібний техогляд. Це дуже важливий для нас законопроект, і тому ми щиро сподіваємося на Вашу допомогу та підтримку.
Ухвалено рішенням районної ради від 2 грудня 2013 року, №27/14.
Залишити коментар