Нещодавно в редакції газети "Вісті Ковельщини" голова Ковельської райдержадміністрації Сергій МАТЯШУК провів "гарячу" телефонну лінію.
Протягом години запитання від мешканців Ковеля та району за заздалегідь повідомленим номером телефону надходили безперервно. Сергій Васильович уважно вислухав та занотував усі прохання, зауваження, пропозиції. На деякі звернення гість редакції відповів співрозмовникам одразу. З питань, які потребували додаткового вивчення, дав відповідні доручення. Пропонуємо увазі читачів репортаж із "гарячої" телефонної лінії з коментарями компетентних служб.
– Добрий день, Сергію Васильовичу! З Люблинця турбують. Знаємо Вас як порядну, хорошу людину, допомагаєте таким, як ми. Я від імені пенсіонерів, людей старшого віку хочу просити Вашої допомоги, щоб змінити рух "маршруток", які їздять в Люблинець. Дорогу нам зробили, за що дякуємо районній і місцевій владі. Але хотілося б, щоб маршрут автобусів проходив ближче до приватного сектора, зокрема, вулицями Будівельників, 1 Травня, 17 Вересня. Ми вже п'ять років порушуємо це питання, але нам відповідали, що не було дороги. На сьогоднішній день дорога вже є, тож просимо нам допомогти.
Валентина ПАСАМАН,
депутат Люблинецької
селищної ради.
Це питання порушували й інші мешканці селища.
– Добре, постараємося Вам допомогти, але дане питання потребує детального вивчення за участю фахівців дорожньої організації та представників ДАІ, оскільки проектом вулиці не передбачено "кишеню" для зупинки та місце розвороту автотранспорту. В разі позитивного вирішення вищезазначених питань ми звернемося до облдержадміністрації з проханням внести зміни до схеми руху маршрутів, що дозволить покращити транспортне сполучення.
– Дзвонить із села Черкас Марків Михайло Павлович. Вже майже рік, як тримаю на дотацію теля, а дотацію за догляд жодного разу не отримав. Є в реєстрі, ідентифіковане.
– Розберемося, не пропадуть Ваші гроші.
27 грудня 2013 року управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації на Ваш рахунок, відкритий у АТ "Ощадбанк", перераховані кошти дотації за серпень та листопад.
– Тепер ще питання. Ми в селі власними силами будуємо церкву. Зверталися до Вас за фінансовою допомогою на будівництво, Ви пояснили, що не передбачено, але обіцяли допомогти лісом.
– Хай підійдуть Ваші представники, конкретніше обговоримо дане питання.
– Добрий день! Турбують Вас з села Лапнів Тойкутської сільської ради. Перш за все, бажаю Вам здоров'я, добра на роботі і в сім'ї! У мене три прохання. У нас в Лапнях немає вуличного освітлення. До сільської ради входить чотири села, але тільки в Лапнях немає. Якщо можна, допоможіть нам.
– Допоможемо з освітленням. Тойкутська сільська рада в бюджеті на 2014 рік передбачила необхідні кошти для виготовлення проектно-кошторисної документації та виконання будівельних робіт із влаштування вуличного освітлення у Вашому населеному пункті. Передбачається встановлення 22-х ліхтарів.
– У 2000 році ми в Лапнях взяли паї, але до цього часу не можемо виробити державних актів. Зараз наші документи знаходяться в Луцьку в інституті землеустрою.
– Вам необхідно звернутися в ДП "Волинський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" за адресою: м. Луцьк, вул. Винниченка, 63 і укласти договір на виконання робіт та виготовлення документації із землеустрою. Крім цього, відповідно до Закону України "Про Державний земельний кадастр" Вам потрібно звернутися до Державного кадастрового реєстратора за адресою: м. Ковель, вул. Грушевського, буд. 14 для реєстрації земельної ділянки.
Разом з тим, хочу зазначити, що з 1 січня 2013 року у зв'язку з набранням чинності Закону України "Про Державний земельний кадастр", державні акти на право власності на землю не видаються. Натомість документом, що посвідчує право власності, є свідоцтво про право власності на нерухоме майно, отримане у територіальному органі Державної реєстраційної служби (Держреєстрі) за адресою: м. Ковель, вул. Драгоманова, 22.
– У нас підведений газопровід до села, а до вулиці нашої — буквально 8 метрів. Чи не можна провести газ в селі?
– Порядок такий, що за державні кошти підводять газопровід до села, а далі Вам треба організовувати кооператив і проводити газ до кожного будинку.
– Чому у нас в Колодяжному не працює вуличне освітлення?
ФІЛІПЧУК.
с. Колодяжне.
– Розберемося.
Колодяжненська сільська рада повторно провела перевірку роботи вуличного освітлення, несправні світлоточки відремонтовані. На даний час в с. Колодяжному всі світлоточки вуличного освітлення працюють у встановлений період доби.
– Вас турбує жителька села Колодяжного. Мій сусід займається випалюванням кольорових металів. І ці небезпечні випари йдуть на моє подвір'я, а це шкодить моєму здоров'ю. Допоможіть, будь ласка.
– Зрозумів Вашу проблему. До Вас будуть направлені фахівці Державної екологічної інспекції, Ковельського міськвідділу УМВС України у Волинській області задля вирішення питання.
– Сергію Васильовичу, я Вам хочу щиро подякувати за те, що допомогли нам отримати гроші за майнові паї. Доброго Вам здоров'я і успішної роботи!
Зінаїда ГЛАДИШУК,
ветеран праці.
с. Білашів.
– Дякую і Вам. Це мій обов'язок.
– Скажіть, у нас є такі органи, які наглядають за ціноутворенням? Чому ж в аптеку вже зайти не можна? Ліки дуже дорогі, лікар виписує ліків на 500-600 гривень, а що ж пенсіонеру залишається на прожиття?
Антоніна ЗІНЧУК,
пенсіонер.
м. Ковель.
– Добре, зрозумів Ваше прохання, будемо старатися допомогти.
– Звертаються до Вас "діти війни" з Ковеля та Ковельського району. Коли ми отримаємо виплату, яку присудили суди? Вже два роки минуло. Відповідь прошу дати через газету "Вісті Ковельщини".
– Управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі та Ковельському районі виконує усі судові рішення щодо "дітей війни" у межах покладених судом зобов'язань, з урахуванням повноважень, наданих чинним законодавством, та нараховує відповідні доплати до пенсій.
Проте відповідно до статті 7 Закону України "Про соціальний захист «дітей війни» фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією даного Закону, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету. Державним бюджетом України на 2013 рік передбачено, що положення Закону України "Про соціальний захист «дітей війни» застосовуються, виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України.
Конституційний суд України рішеннями від 26.12.2011 р., № 20-рп/2011 та від 25.01.2012 р., № 3-рп/2012 уточнив порядок реалізації встановлених законами України соціальних прав громадян. А саме: зазначив, що Верховна Рада України визначила Кабінет Міністрів України державним органом, який має забезпечувати реалізацію згаданих прав, тобто йому надано право визначати порядок та розміри соціальних виплат, виходячи з наявного фінансового ресурсу Державного бюджету та бюджету Пенсійного фонду України.
Рішеннями підкреслено, що суди загальної юрисдикції України під час вирішення справ щодо соціального захисту прав громадян повинні застосовувати нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, прийняті на підставі і на виконання Бюджетного кодексу України, інших законів України, в тому числі Закону про Державний бюджет України на відповідний рік.
Таким чином, органи Пенсійного фонду мають законодавчі підстави проводити виплати пенсій "дітям війни" тільки відповідно до Постанов Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 р., № 745 (з 23.07.2011 р.) та від 28.12.2011 р., № 1381 "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" (з 01.01.2012 р.). Підвищення до пенсії проводиться у розмірі 7 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого Законом, для осіб, які втратили працездатність. З 1 грудня 2013 року дане підвищення становить 66,43 грн. і виплачується щомісячно у складі пенсійної виплати.
Сума доплати "дітям війни", нарахована за рішеннями судів, включається у додаткові відомості на виплату пенсій. Слід зазначити, що управлінням щомісячно опрацьовуються суми нарахування за рішенням судів "дітям війни" та готуються додаткові відомості для їх виплати. Виплата даних коштів буде проведена у разі наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2014 рік.
В даний час для забезпечення виконання рішень судів у справах "дітей війни" у повному обсязі управлінню Пенсійного фонду України в місті Ковелі та Ковельському районі необхідно додаткових коштів в сумі майже 4 мільйони гривень.
– У нас по вулиці Патріарха Мстислава вже з півроку стовпи стоять, а лампи як погоріли, так ніхто не міняв їх. Тут діти ходять до школи, а дуже темно. Чи не могли б Ви посприяти, щоб хоч на свята вкрутили лампи?
Житель вулиці
Окружної міста Ковеля.
– Я зрозумів Вашу проблему, хоча її вирішення не в моїй компетенції. Ми спрямуємо Ваші звернення для вирішення у Ковельську міську раду.
– Житель мікрорайону "Ковель-ІІ" (район ветсанзаводу) Іван Вам телефонує. У нас світло часто мерехтить, часто буває спад напруги. Як вплинути, щоб поставили додатковий трансформатор?
Інше питання. У нас від початку вулиці Грабовського до вулиці Симоненка зовсім немає тротуарів. Ходимо по проїжджій частині. Як це виправити? Заплануйте хоч навесні чи влітку такі роботи провести.
– Я передам Ваші прохання міському голові Олегу Кіндеру.
– З Мельниці турбує Вас інвалід ІІ групи Любов Василівна. Скажіть, будь ласка, до якого часу нам будуть вимикати світло? Куди нам звертатися? Півсела світло має, бо від Голоб лінія, а півсела – від Поворська. На тиждень по два-три рази відключають. (З приводу цього питання телефонували й інші жителі села).
– Добре, я розберуся з цим.
Згідно з інформацією, наданою Ковельською філією ПАТ "Волиньобленерго", відключення електропостачання в с. Мельниці Ковельського району проводилось у зв'язку з плановою обрізкою дерев вздовж лінії електропередач ПЛ-10 кВ.
– Ще таке питання. Ми в селі проклали вуличний газопровід, а підвідного газопроводу до села ще й досі немає. Коли буде газ?
– Будівництво підвідного газопроводу до Мельниці, Кривлина заплановано на 2014-ий рік.
– Добре, дякую.
– Коли Партія регіонів йшла на вибори до місцевих органів влади (у першій п'ятірці до районної ради були Борис Андріюк, Галина Рябко і т. д.) у їх програмі було чітко виписано: будівництво дитячого садочка у Волі-Ковельській. Що в цьому питанні «просувається»?
Юрій МУЗИЧУК.
с. Воля-Ковельська.
– Питання, яке Ви порушуєте, перебуває на контролі. Сьогодні на території Зеленської сільської ради проживає 196 дітей дошкільного віку. В с. Зеленому функціонує дошкільний навчальний заклад, який розрахований на 16 місць, наповнюваність даного закладу нині становить 30 дітей. Ще є 30 не задоволених заяв від батьків на влаштування в дошкільний навчальний заклад. У 2014 році ми плануємо відкрити додаткову групу у цьому дошкільному закладі.
У с. Волі-Ковельській проживає 109 дітей, з них – 46 дітей віком від 2 до 6 років. Будівництво дошкільного закладу в с. Волі- Ковельській на 45 місць є необхідним. Кошторис зроблений, місце відведено. Будемо старатися будувати.
– Ще одне запитання. На водосховищі, яке колись перебувало в оренді, були самовільно побудовані будівлі. Згідно з рішенням Зеленської сільської ради та рішення Львівського вищого арбітражного суду розірваний договір. На сьогоднішній день Зеленська сільська рада зобов'язала демонтувати самовільне будівництво, але будівлі так і залишилися. Влада контролює цю ситуацію?
– Ви правильно сказали, що є рішення суду, і якщо будівлі, котрі ще залишилися, добровільно не знесуть, виконавча влада через певний період часу офіційно знесе ці забудови, які без документів побудовані.
– Сьогодні у Волі-Ковельській є більше, ніж 204 господарства і 103 забудовники, в той же час діє лише один медпункт.
– На території Зеленської сільської ради будуємо ФАП, там буде амбулаторія сімейної медицини. Розроблена проектно-кошторисна документація, проведена експертиза.
– Добре, дякую.
– Сергію Васильовичу, хочу подякувати Вам та депутатам районної ради за матеріальну і моральну допомогу! Справа у тому, що в лютому 2013 р. виникла пожежа у моєму власному будинку. Було завдано дуже великих збитків. Районна рада не залишилась осторонь моєї біди і допомогла мені грошовою допомогою. Хочу привітати всіх депутатів районної ради, Вас особисто з Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай біда обходить Ваші оселі. Щиро Вам всім вдячна!
Надія ДІХТЯРУК.
с. Поворськ.
– Дякую, хай все і у Вас буде добре.
– Наш будинок культури в аварійному стані. Ми зробили проектно-кошторисну документацію на проведення ремонтних робіт і нам обіцяли, що буде включено в бюджет. Чи дійсно включений ремонт в бюджет?
Тетяна.
с. Малий Порськ.
– Поповичівською сільською радою, на балансі якої знаходиться даний об'єкт, у ПП "Ковелькомунпроект" замовлено проектно-кошторисну документацію на проведення капітального ремонту приміщення клубу.
Проведення ремонтних робіт в клубі с. Малий Порськ буде включено в проект бюджету на 2014 рік при наявності фінансування.
– Чи буде поновлена символічна могила Тараса Шевченка в Скулині, яка була насипана в 1942 році?
Депутати районної ради, члени Партії регіонів, створюють районний осередок від Кличка. Це є проект райдержадмініс
трації чи ініціатива депутатів?
Володимир КРАВЧУК.
– Це питання перебуває на контролі. У 2014 році ми відзначаємо важливу ювілейну дату – 200-річчя від дня народження видатного поета Тараса Шевченка. Я думаю, ми спільно з громадськістю його вирішимо.
А щодо другого питання, то вперше чую таку інформацію.
– У 2011-му році землі нашого села Кривлина взяв в оренду досить багатий інвестор. Тоді безробітним обіцяли роботу, хорошу зарплату, добру проплату за оренду земельних та майнових паїв. Прошу Вас дати мені відповідь, коли інвестор розрахується зі мною за земельний пай? Назвіть мені хоч одну людину, яка працевлаштована в ТзОВ "В. Прометей" села Кривлина?
Степан Івахів балотувався до Верховної Ради з нашого округу, обіцяв пенсіонерам у всьому допомагати. Навіть виділити гроші на зрізання аварійних дерев в селі Кривлині. Тепер свої обіцянки він забув. Я за нього не голосувала, мій кандидат був Ігор Гузь. Але до мене приходять пенсіонери і просять, щоб подзвонила до Івахіва, бо обіцяв прийняти дерева, які загрожують життю людей. Але чомусь люди не звертаються до Мельницької сільської ради. Дерева аварійні в селі Кривлині треба п
рийняти, тож виясніть ці питання, Сергію Васильовичу, і дайте відповідь.
Дякую.
Євгенія КЛИМОВЕЦЬ.
с. Кривлин.
– Я зрозумів Ваше питання, ми розберемося.
3 січня 2014 року ТзОВ "В. Прометей" виплатило кошти орендної плати за користування Вашим земельним паєм.
Що стосується працевлаштування жителів с. Кривлина у ТзОВ "В. Прометей", то на даний час господарство повністю забезпечене працівниками, і потреби в залученні додаткових робітників немає.
Щодо зрізання аварійних дерев в селі Кривлині. 3 липня 2013 року Кабінет Міністрів України схвалив проект Постанови "Про внесення змін до Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах", розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Зміни до Порядку нададуть право інвалідам, одиноким та багатодітним матерям, пенсіонерам та іншим незахищеним верствам населення звернутися до органів місцевого самоврядування щодо безкоштовного видалення аварійних, сухостійних і фаутних дерев на їх земельній ділянці, що перебуває у приватній власності, та на присадибній ділянці.
– Я прочитав звіт голови Ковельської районної ради Петра Якубука. Але там розказано тільки про видатки, а де ж гроші в районі беруться, цікаво? Район же досі дотаційний? Який відсоток?
Гордій СИЧУК.
с. Луківка.
– На сьогоднішній день район дотаційний на 78,9 відсотка. Видатки району покриваються за рахунок коштів, одержаних з Державного бюджету.
– Турбують Вас з дорожньої організації "Кодет". У нас вже протягом трьох місяців (вересень, жовтень, листопад) не платять зарплату, кажуть, казначейство грошей не перераховує.
– Зрозумів Вашу проблему, я поспілкуюся з Вашим керівництвом.
* На час виходу газети&nb
Залишити коментар