Минулого вівторка, 25 лютого ц. р., депутати Ковельської районної ради зібралися на тридцять другу, позачергову сесію районної ради. Головувала на засіданні заступник голови районної ради Галина Коляда, оскільки голова райради Петро Якубук напередодні подав заяву до депутатського корпусу на звільнення із займаної посади.
У сесійному залі того дня були присутні представники Правого Сектора Волині, керівник якого Павло Данильчук перед початком пленарного засідання виступив з трибуни, озвучивши позицію цієї організації.
Він зазначив, що Правий Сектор, що існує як громадський рух, виступає за налагодження громадського порядку і стабілізацію ситуації в області. Виступаючий поінформував, що в місті Луцьку громадою створено громадський люстраційний комітет. Керівник Правого Сектора пояснив, що організація вимагає звільнення по всій вертикалі керівників виконавчої влади, правоохоронних, контролюючих та інших структур.
Щодо Ковельської районної ради, то Павло Данильчук від імені Правого Сектора запропонував обрати на посаду голови Ковельської райради депутата Віктора Лук'янчука.
"Ми хочемо, щоб ця людина була обрана головою Ковельської районної ради. Він є авторитетом для багатьох людей. Нашу позицію ви почули, сподіваюся, ви до неї прислухаєтесь і нормально проголосуєте", – сказав Павло Данильчук.
Виступ Павла Данильчука викликав невдоволення ряду депутатів та присутніх, суть виступів яких полягала в тому, що ковельчани здатні самостійно приймати рішення без будь-яких вказівок. "Ми самі собі дамо раду", – сказав депутат Ігор Верчук.
Виступили також депутат Петро М'якота, координатор Ковельського міськрайонного штабу Національного спротиву Віра Федосюк та член цієї організації Микола Печенюк. Після цього представники Правого Сектора покинули сесійну залу.
Далі позачергова сесія розпочала свою роботу. На початку засідання присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять Небесної Сотні.
Заступник голови районної ради Галина Коляда озвучила повідомлення голови депутатської фракції Партії регіонів в районній раді Галини Рябко про розпуск цієї фракції в районній раді.
Обравши робочі органи сесії, депутати перейшли до затвердження порядку денного. У розданому депутатам проекті рішення серед інших зазначалося питання про обрання голови Ковельської районної ради. Однак, як повідомила Галина Коляда, на засіданні голів депутатських фракцій "ВО "Батьківщина", "Фронт Змін", "Українська Народна партія", "Наша Україна", "ВО "Свобода" вирішено це питання в порядок денний 32-ї позачергової сесії не вносити, оскільки воно ще недостатньо узгоджене.
Депутат Петро М'якота запропонував все ж розглянути того дня питання про обрання голови райради, але депутати цього не підтримали.
Першим було розглянуто питання "Про заяву голови Ковельської районної ради". Заяву Петра Якубука до депутатів районної ради щодо звільнення із займаної посади за власним бажанням озвучив керуючий справами виконавчого апарату районної ради Андрій Броїло.
Під час обговорення питання депутат Юрій Мельник нагадав, що Петро Якубук був обраний у 2010 році як кандидат від опозиційних сил, однак не виправдав виявлену довіру.
Своїм рішенням обранці громади взяли до відома заяву Петра Якубука та достроково припинили його повноваження як голови Ковельської районної ради. При цьому Петро Якубук залишається депутатом райради.
В ході своєї роботи депутати заслухали інформацію заступника Ковельського міжрайонного прокурора Ткачук Н. Л. про роботу за період з листопада 2013 року по теперішній час.
Наталія Леонідівна зазначила, що колектив Ковельської міжрайонної прокуратури засуджує насильство та кровопролиття. Вона запевнила, що прокуратурою не проведено жодних перевірок з метою тиску на окремих громадян, а також наголосила, що прокуратура завжди була і буде поза політикою.
Інформацію депутати взяли до відома, доповнивши проект рішення пропозицією рекомендувати Ковельському міжрайонному прокурору В. Лопосі написати заяву про відставку.
Розглянули депутати питання "Про інформацію в. о. начальника Ковельського МВ УМВС України у Волинській області Туся І. Г. про роботу за період з листопада 2013 року по теперішній час".
"Я хочу вас запевнити, що на сьогоднішній день працівники Ковельського міського відділу працюють в штатному режимі, реагують на всі заяви та повідомлення громадян, фізичних, юридичних осіб, керівників підприємств, установ, організацій. В Ковельському міському відділі кримінальних проваджень щодо подій, які мали місце на Євромайдані або щодо учасників Євромайдану, не було зареєстровано. І кримінальних правопорушень такого характеру в нас не було", – сказав Іван Тусь.
Депутат Олександр Юхимук поставив запитання керівнику міліції з приводу крадіжки піску з кар'єру на території Старокошарівської сільської ради, яка трапилася в лютому цього року.
Слово мав і начальник Ковельського відділення ДАІ Сергій Долінко, до якого депутати звернулися з проханням провести службове розслідування з приводу фактів тиску деякими співробітниками ДАІ на підприємців-перевізників з тим, щоб вони не давали автобуси для поїздок в Київ.
Депутати також взяли до відома інформацію начальника Ковельського МРВ УСБУ у Волинській області Шумиводи І. М. про роботу за період з листопада 2013 року по теперішній час.
В ході розгляду вищезгаданих питань ряд конкретних запитань правоохоронцям Ковельщини поставили Віктор Лук'янчук, який також виступив з пропозиціями до проектів рішень, Андрій Броїло, Ігор Верчук, Василь Олексюк.
За пропозицією депутата Петра М'якоти в порядок денний сесії внесено питання про скасування рішення районної ради від 14 грудня 2010 року "Про умови оплати праці голови районної ради та заступника голови районної ради", однак при голосуванні це рішення не знайшло підтримки більшості депутатів.
Активно виступали депутати у "Різному". Зокрема, депутат Юрій Поліщук, аналізуючи ситуацію в державі, зазначив, що "сьогодні в жодному разі ми не маємо права допустити повернення до будь-яких форм диктатури. Для цього потрібен тотальний контроль за владою як з боку представницьких органів влади, так і з боку громадськості".
Глибоко схвилював присутніх виступ депутата районної ради, активної учасниці Євромайдану Лідії Козулі, котра, як очевидець, розповіла про трагічні події під час акцій протесту в столиці.
Лідія Іванівна запропонувала перейменувати вулицю Ватутіна в Ковелі на вулицю героїв Небесної Сотні.
Депутат районної ради, керівник апарату райдержадміністрації Степан Топольський висловив стурбованість з приводу того, що від 24 лютого ц. р. робота виконавчої влади району фактично "паралізована".
"Вчора (24 лютого, – авт.) представниками Ковельського міськрайонного штабу Національного спротиву було відібрано заяви від першого заступника, заступника голови райдержадміністрації про звільнення із займаних посад. Після чого були опечатані кабінети голови райдержадміністрації та його першого заступника", — сказав він.
Степан Топольський зазначив, що за відсутності керівництва РДА нікому підписувати нагальні документи нормативно-правового характеру.
Петро М'якота у "Різному" вніс пропозицію обрати головою райради депутата Віктора Лук'янчука. "Хоче людина працювати, бачать люди, що йому можна і треба довірити, давайте дамо можливість йому працювати. Я особисто буду голосувати за цю кандидатуру". Однак головуюча на сесії Галина Коляда зазначила, що в «Різному» питання не голосуються.
У «Різному» також виступили Микола Рибак, Юрій Хороших, Віктор Лук’янчук, Андрій Броїло.
На сесії слово мали й представники громадськості, зокрема, координатор міського громадського формування з охорони громадського порядку "Охорона Порядку" Ігор Пініс.
Світлана ЛЯШУК.
НА ЗНІМКАХ: під час тридцять другої, позачергової сесії Ковельської районної ради.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар