25-та сесія Ковельської міської ради, яку вів її голова Олег Кіндер. Розгляду питань порядку денного традиційно передували звернення депутатів, які переважно стосувалися вирішення питань у комунальній сфері.
Депутат Леонід Панчук висловив вдячність міському голові від мешканців вулиць Загородньої, Будищанської, Вітовського та інших, де зроблено асфальтове покриття доріг. Крім цього, Леонід Борисович акцентував увагу на проблемі з електропостачанням в цьому мікрорайоні. А ще депутат говорив про потребу в облаштуванні вуличного освітлення у провулку Гагаріна.
Депутат Святослав Степанюк виступив із зверненням про те, що внаслідок дощів відбувся зсув грунту на вулицях Коперніка-Вавілова. Це створює небезпеку для руху автотранспорту, особливо в темну пору доби. Порушив депутат питання і по водовідведенню в районі вулиці Старицьких.
Віктор Пацалай просив посприяти в облаштуванні прибудинкової території будинків по вул. Володимирській, 146, 148, 150, адже їх мешканці скаржаться на відсутність асфальтового покриття проїжджої частини, пішохідних доріжок. Наголосив депутат і на тому, що по вулиці Варшавській слід облаштувати пішохідну доріжку та знак «Автобусна зупинка».
Ряд звернень від ковельчан отримав і депутат Роман Ляшук. Мешканців вул. Лугової турбує стан дороги, якою часто курсує вантажний транспорт. А жителі мікрорайону «Сільмаш» просять встановити колонку, аби у разі відключення централізованого водопостачання з тих чи інших причин, люди не залишилися без води.
Ряд питань порушили й депутати В’ячеслав Шава, Олександр Артишук, Анатолій Соболєв.
Проекти рішень, які розглядалися на сесії, попередньо були обговорені в депутатських комісіях та на колегії міської ради, тож в ході сесійного засідання рішення приймалися оперативно.
Зокрема, депутати підтримали клопотання Волинського обласного благодійного фонду «Майбутнє Волині» та ряду громадських організацій та прийняли рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Ковеля» засновнику фонду Івану Омелянюку. Він впродовж багатьох років надає матеріальну, фінансову, організаційну, спонсорську та меценатську допомогу ковельчанам.
На сесії внесено зміни до рішення міської ради від 29.12.2011 р., № 17/19 «Про міський бюджет на 2012 рік». Прийнято рішення «Про затвердження Положення про конкурс на право організації місць для паркування та справляння збору за паркування», «Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів в м. Ковелі» (ці рішення міської ради опубліковано у «Вістях Ковельщини» від 5 липня 2012 р.).
На сесії розглянуто блок питань, що регулюють земельні відносини в місті. Зокрема, своїм рішенням міська рада відмовила Центру поштового зв’язку № 4 Волинської дирекції УДППЗ «Укрпошта» в поновленні договорів оренди земельних ділянок по вул. Відродження, вул. Незалежності, вул. Володимирській та по бульварі Лесі Українки для розміщення кіосків, враховуючи лист відділу містобудування та архітектури від 21 травня 2012 року про необхідність демонтажу встановлених споруд.
В ході сесії депутати відхилили протест Ковельського міжрайонного прокурора на рішення Ковельської міської ради № 23/4 від 24.05.2012 р. «Про припинення комунального закладу «Дитячо-юнацька спортивна школа управління освіти виконавчого комітету Ковельської міської ради» шляхом ліквідації».
Було розглянуто й інші питання порядку денного.
Світлана ЛЯШУК.
Минулого четверга відбулася 26-та позачергова сесія міської ради, яку вів міський голова Олег Кіндер.
Як завжди, на початку сесійного засідання депутати мали можливість виступити з депутатськими запитами та зверненнями.
Зокрема, Анатолій Соболєв звернув увагу на проблему щодо непростої екологічно-епідеміологічної ситуації, що склалась на річці Турії в районі водосховища.
Роман Ляшук порушив питання стосовно заміни несправного світлофора, встановленого на перехресті в районі ЗОШ № 7.
В’ячеслав Шава виявив занепокоєння з приводу неналежної роботи РЖКП-1. Адже до нього, як депутата, звернулися мешканці будинків по вул. Петра Могили, 4 та вул. Сурікова, котрі скаржаться на те, що до них вже кілька разів поспіль не приїжджає машина для вивозу сміття.
Василь Римарчук поцікавився тим, як вирішується питання стосовно фінансування ДП «Ковельський державний завод кормових додатків «Ветсанзавод», адже ковельчани продовжують скаржитись на неприємний запах, який є результатом діяльності заводу.
З цього приводу міський голова Олег Кіндер повідомив про те, що на звернення міської ради до Прем’єр-міністра України, Міністра аграрної політики та продовольства України щодо вирішення цієї проблеми, надійшла відповідь, у якій, зокрема, зазначено, що у 2012 році на ковельський «Ветсанзавод» коштів не передбачено. У свою чергу, міською радою підготовлено лист, в якому повідомляється про те, що у такому разі завод опиниться під загрозою закриття, позаяк перебуває у державній власності, і міська влада не може вплинути на роботу цього підприємства.
Після уточнення порядку денного депутати приступили до розгляду питань.
Розглянувши листи «Управління житлового будівництва» Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», Головного управління містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Волинської облдержадміністрації, міська рада вирішила припинити право користування «Управління житлового будівництва» Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» земельними ділянками площею 5339 кв. м та площею 1378 кв. м по вул. Ватутіна, 70-б в зв’язку з передачею функцій замовника будівництва Головному управлінню містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Волинської ОДА.
Сесія внесла зміни до міського бюджету на 2012 рік, а також до рішення міської ради від 26. 01. 2012 р., № 18/9 «Про затвердження плану підготовки проектів регуляторних актів на 2012 рік».
На сесії прийнято й інші рішення. Зокрема, депутати дали дозвіл РЖКП-1 на отримання овердрафтового кредиту для забезпечення стабільності в роботі підприємства, з метою підтримання житлового фонду в належному стані і підготовки до зимового періоду, для забезпечення своєчасної виплати заробітної плати. Для поповнення обігових коштів та забезпечення стабільної роботи підприємства міська рада дала дозвіл КП «Добробут» на відкриття відновлювальної кредитної лінії.
Далі сесія внесла доповнення до Програми економічного і соціального розвитку міста Ковеля на 2012 рік.
У зв’язку з прийняттям Верховною Радою України Закону «Про засади державної мовної політики» депутати підтримали звернення Ковельської міської ради до Президента України Віктора Януковича («за» проголосували 25 депутатів, двоє утримались).
Вікторія ТАРАСЮК.
Ухвалення Верховною Радою України провокативного авантюрного та антидержавного за своєю суттю законопроекту №9073 «Про засади державної мовної політики» викликає глибоке обурення Ковельської громади і є свідченням остаточної деградації представників центральної влади в Україні.
Ми побачили політиків, завдяки яким за два роки у Верховній Раді відбувся Конституційний переворот, були прийняті Харківські угоди, Податковий кодекс, обмеження пільг «афганцям» та «чорнобильцям», нарешті – українська мова – все це тільки мала частина злочинів, вчинених владою за участю депутатів.
3 липня 2012 року – один із найганебніших днів у новітній історії суверенної України. Діюча влада, у всьому наслідуючи дії російського царату та совєцького тоталітарного режиму, поставила собі за мету знищити українську націю – відібрати нашу історію, культуру, віру, мову.
Їм не до снаги модернізувати та реформувати державу, їм не до душі дбати про добробут народу. Вони сприймають українців як плебеїв, електоральну бездумну, німу масу, їхня мета – остаточно змаргіналізувати націю, перетворити у безправну, безсловесну групу.
Ми не можемо допустити цього! Сьогодні кожен свідомий ковельчанин має виступити проти зрусифікованих, продажних політиків.
Те, що сталося у стінах Верховної Ради, коли україноненависники разом зі зрадниками – «тушками» по-шахрайськи проголосували у другому читанні за цей антиукраїнський Закон, не є випадковістю. Це наслідок того, що відбувається у нашій країні протягом останніх 20 років. Ми розплачуємося за свою пасивність, «толерантність», «політкоректність», поблажливе ставлення до ворогів усього українського.
Влада нахабно проігнорувала численні мітинги та пікети громадян, звернення громадських організацій, заяви інтелігенції проти даного законопроекту. Вона також проігнорувала численні офіційні звернення представницьких органів влади різних рівнів.
З огляду на вищесказане, Ковельська міська рада вимагає від Президента України ветувати законопроект №9073 «Про засади державної мовної політики».
Прийнято на двадцять шостій позачерговій сесії міської ради 05.07.2012 р.
Залишити коментар