Під головуванням заступника голови Ковельської районної ради Галини Коляди у п'ятницю, 21 березня ц. р., відбулася тридцять четверта сесія районної ради.
На початку пленарного засідання сесії Галина Степанівна зачитала вірш, що надійшов у виконавчий апарат Ковельської районної ради, присвячений депутатам районної ради. Далі присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять усіх громадян, чиє життя обірвалося під час акцій протесту у Києві.
Потому головуюча зачитала повідомлення депутатської фракції "ВО "Батьківщина" у районній раді з приводу членства окремих депутатів у цій фракції та оголосила її персональний склад.
Галина Коляда також поінформувала про створення в районній раді депутатських груп. Одна з них має назву "Єдність", до якої увійшло 27 обранців громади. Головою об'єднання став Володимир Хомік (фракція "Народна партія"). Депутатська група "Єдина Ковельщина" об'єднала 11 депутатів. Її очолив позафракційний Петро М'якота.
При формуванні порядку денного сесії за поданням голови фракції "Українська Народна партія" Лідії Козулі депутати внесли на розгляд сесії питання "Про обрання голови Ковельської районної ради".
Перед розглядом питань порядку денного заслухано депутатські запити і запитання.
Депутат Віктор Лук'янчук озвучив звернення жителів Зеленської сільської ради з приводу відведення у власність земельної ділянки площею 1,5 гектара жителю села Озерне Ковельського району для створення і ведення фермерського господарства. В іншому його запиті йшлося про погану оглядовість на одному з автошляхів, що потребує безпечного облаштування.
Запит Дмитра Андрухіва стосувався оплати за виготовлення закордонних паспортів. Лідія Козуля попросила надати на 2014 рік щомісячну доплату до пенсії ветеранам ОУН-УПА та вдовам загиблих фронтовиків Другої світової війни по 300 гривень кожному. Микола Рибак запропонував виділити з районного бюджету фінансову допомогу сім'ї із Ситович, у якої в результаті пожежі, що трапилася 12 березня ц. р., полум'ям знищено житловий будинок.
Ольга Рудик апелювала до керівництва Львівської залізниці з приводу того, що в Любитові товарний потяг на тривалий час перекриває рух на залізничному переїзді, а це створює незручності жителям Любитова.
Володимир Андросюк озвучив звернення жителів села Ломачанки Кричевичівської сільської ради з приводу систематичних перебоїв в електропостачанні. З аналогічним зверненням від мешканців села Кухарів виступив Михайло Киденько. Він також наголосив на необхідності ямкового ремонту дороги до цього села.
Сергій Повар звернувся до голови постійної комісії з питань регламенту, місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики, захисту прав людини, забезпечення законності, боротьби із злочинністю Юрія Поліщука щодо неетичної поведінки одного з депутатів районної ради.
Анатолій Корнійчук порушив питання безпеки павільйонів на зупинках громадського транспорту, адже внаслідок руйнування однієї з таких конструкцій в Луцьку загинула людина.
Депутат Ярослав Василюк озвучив звернення жителів Радошинської сільської ради, які просять збільшити кількість рейсів за маршрутом "Ковель-Байківці".
Працюючи згідно із затвердженим порядком денним, насамперед депутати розглянули питання про суспільно-політичну ситуацію в Україні. Депутати заслухали інформацію військового комісара Ковельського об'єднаного міського військового комісаріату Василя Суща.
Василь Федорович поінформував присутніх про виконання Указу в. о. Президента України "Про часткову мобілізацію" в Ковелі та Ковельському районі, про кількість військовозобов'язаних осіб, які перебувають на обліку у військовому комісаріаті. Велике "спасибі" військовий комісар висловив сільським і селищним головам району, депутатському корпусу, керівникам підприємств, установ, організацій, підприємцям, усім небайдужим людям за технічну та фінансову допомогу у проведенні мобілізаційних заходів.
Він відзначив високий рівень патріотичної свідомості ковельчан, адже вже у перші дні оголошення в країні часткової мобілізації до військкомату звернулося близько 850 добровольців.
Звертаючись із запитанням до Василя Суща, депутат районної ради, голова Асоціації фермерів Волині Віктор Лук'янчук поінформував, що фермери Волині зібрали понад 40 тонн продуктів для української армії.
Другим питанням депутати розглянули "Про обрання голови Ковельської районної ради". Як ми уже повідомляли читачам у минулому номері газети, на посаду голови ради Лідія Козуля (голова фракції "Українська Народна партія") запропонувала колегу по фракції Ігоря Верчука. Жодних інших кандидатур більше висунуто не було.
За результатами таємного голосування Ігоря Верчука обрано головою районної ради, за що проголосували 34 депутати. Всього участь в голосуванні взяв 51 депутат, 10 чоловік не підтримали його кандидатуру, 7 бюлетенів лічильна комісія визнала недійсними.
Далі депутати взяли до відома інформацію "Про стан законності та заходи щодо її зміцнення за 2013 рік", з якою до трибуни вийшов Ковельський міжрайонний прокурор Василь Лопоха. Розглядаючи питання, обранці громади працювали у форматі "запитання-відповіді". Зокрема, депутат Андрій Броїло поцікавився, чи вживає прокуратура заходів щодо захисту інтересів вкладників Ковельської філії "Брокбізнесбанк", адже відомо, що банк призупиняє діяльність.
На це прокурор відповів, що на сьогоднішній день будь-яких звернень з цього приводу в прокуратурі немає. Свої запитання озвучили Віктор Лук'янчук, Ольга Рудик, Анатолій Корнійчук, Дмитро Андрухів, Сергій Повар.
На сесії ухвалили рішення з питань "Про виконання Програми економічного і соціального розвитку Ковельського району за 2013 рік", "Про звіт про виконання районного бюджету за 2013 рік", затвердили Програму економічної підтримки місцевих засобів масової інформації в Ковельському районі на 2014-2017 роки та порядок надання і використання коштів районного бюджету на фінансування цієї програми, Положення про Почесну грамоту Ковельської районної ради та Подяку голови Ковельської районної ради.
Також було розглянуто та ухвалено проект рішення "Про ефективність проведених заходів щодо розроблення схем землеустрою", з якого інформував в. о. начальника управління Держземагентства у Ковельському районі Олег Пушкарьов.
Дискусію в залі викликало питання "Про внесення змін до рішення районної ради від 3 лютого 2014 року № 30/2 "Про районний бюджет на 2014 рік", з якого інформувала начальник управління фінансів райдержадміністрації Тетяна Марчук. "Каменем спотикання" стало питання розподілу вільного залишку бюджетних коштів. Голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та контролю за використанням майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району Микола Гайдучик озвучив рекомендації комісії щодо розподілу частини цих коштів для фінансування різних потреб у районі.
Сергій Повар повідомив про позицію депутатської групи "Єдність" утриматися від розподілу коштів до тих пір, доки не буде призначений новий голова райдержадміністрації, який разом із новообраним головою райради, спільно з депутатами мають визначитися щодо цієї проблеми.
Ряд депутатів не погодилися з цим. Свої думки висловили Анатолій Корнійчук, Борис Андріюк, Володимир Пархонюк, Петро М'якота. Микола Гайдучик у виступі зазначив: "Це не мої пропозиції, це пропозиції комісії. Я хотів би, щоб ми з повагою ставилися до виборних органів нашої районної ради".
Голова районної ради Ігор Верчук теж вважає, що до думки комісії потрібно прислухатися, якщо ця думка справді відповідає волі депутатів більшості.
І все ж пропозиція бюджетної комісії не знайшла підтримки більшості депутатів, після чого окремі обранці громади залишили сесію. Депутати ухвалили проект рішення, поки що спрямувавши кошти лише на погашення кредиторської заборгованості, яка зареєстрована в органах державного казначейства станом на 1 січня 2014 р.
У "Різному" Сергій Повар запропонував на кожній сесії надавати слово представникам від селищних, сільських рад, адже ці люди безпосередньо працюють з населенням Ковельщини.
Світлана ЛЯШУК.
Залишити коментар