Понад тридцять питань було включено в порядок денний чергового засідання міськвиконкому, яке відбулося нещодавно.
Про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Ковеля за перший квартал 2014 року поінформував начальник відділу економічного розвитку Андрій Товстига. Він зазначив, що основні зусилля органів виконавчої влади та місцевого самоврядування були спрямовані на забезпечення сталого економічного, соціального та культурного розвитку міста, стабільну роботу систем забезпечення життєдіяльності міста.
Так, оборот роздрібної торгівлі за січень-березень 2014 року склав 365,752 млн. грн., що на 5,4 % більше у порівняльних цінах, ніж за відповідний період 2013 року.
Підприємства-юридичні особи за січень-березень 2014 року реалізували споживчих товарів через роздрібну торгову мережу та заклади ресторанного господарства на суму 167,192 млн. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року товарооборот у порівняльних цінах збільшився на 3,3 %.
За усіма каналами реалізації середньомісячний оборот роздрібної торгівлі в розрахунку на одного жителя міста за січень-березень 2014 року склав 529,4 грн.
За січень-березень промислові підприємства міста реалізували промислової продукції на 52,2 млн. грн. Обсяг реалізованої промислової продукції в розрахунку на одного жителя міста складає 757 грн.
У звітному періоді забезпечено виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ. На виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери з нарахуванням спрямовано 31 452,1 тис. грн.
За спожиті бюджетними установами енергоносії та комунальні послуги з міського бюджету спрямовано 6 605,7 тис. грн.
Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ та по розрахунках за спожиті бюджетними установами енергоносії і комунальні послуги відсутня.
Заслухавши інформацію начальника фінансового управління міськвиконкому Валентини Романчук "Про підсумки виконання міського бюджету за перший квартал 2014 року", виконавчий комітет міської ради відзначив, що за підсумками роботи у першому кварталі 2014 року надходження коштів до бюджету міста склали 77146,6 тис. грн.
Зокрема, власні надходження загального фонду бюджету становили 15658,7 тис. грн., або 100,6 відсотка до планового показника на перший квартал, до спеціального фонду – 6824,1 тис. грн. (109,1 відсотка). Загалом, порівняно з відповідним періодом 2013 року, обсяг фінансових ресурсів міста збільшився на 1842,4 тис. грн., або на 2,4 відсотка. Зокрема, ріст надходжень спеціального фонду становить 157,4 тис. грн. (2,4%), офіційних трансфертів (дотацій, субвенцій) – 2594,3 тис. грн. (5 %). Однак, на 909,3 тис. грн. менше отримано власних доходів загального фонду.
На засіданні міськвиконкому також було розглянуто питання "Про підготовку міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2014 – 2015 років". З інформацією стосовно цього виступив начальник відділу комунального господарства Олександр Балак. Доповідач детально висвітлив, що з початку весни вже зроблено і що ще належить зробити в плані підготовки міського господарства до наступної зими.
Він повідомив, що на підприємствах і в установах Ковеля вже розроблені передзимові заходи. Для оперативного управління та контролю за їх виконанням створено міський штаб із координації дій з підготовки господарства та соціальної інфраструктури міста до роботи в наступний осінньо-зимовий період. Підсумки зробленого в порядку контролю щомісячно аналізуватимуться на засіданні міськвиконкому.
Далі було заслухано інформацію про утримання в належному стані територій міста Ковеля. Інформуючи з цього приводу, в. о. начальника Ковельського МВ УМВС України у Волинській області Іван Тусь розповів, як керовані ним працівники виконують поставлені завдання щодо підтримання в належному порядку та недопущення торгівлі в невстановлених місцях, зокрема, в районі привокзальної площі, де з настанням теплої пори із навколишніх сіл прибуває велика кількість громадян, які мають на меті збути сільськогосподарську продукцію. Для розміщення такої кількості торгуючих на ринку інколи буває недостатньо торгових місць, тому люди збувають свій товар просто з асфальту, розкладаються біля вокзалу, між контейнерами, вважаючи, що там швидше продадуться.
Іван Гаврилович зазначив, що ліквідація стихійної торгівлі на привокзальній площі можлива лише за чіткої взаємодії міліції та органів самоврядування, зокрема, облаштування місця, де могла б здійснюватись впорядкована торгівля домашніми продуктами харчування, виділена під торгові павільйони біля м'ясного павільйону та продуктового магазину.
Реагуючи на критику з приводу бездіяльності міліції у цьому напрямку, яку висловив на засіданні міськвиконкому міський голова Олег Кіндер, доповідач запевнив, що проблему стихійної торгівлі буде розв'язано до кінця цього місяця.
На засіданні були розглянуті й інші питання життєдіяльності міста.
Вікторія ЗІНЧУК.
Залишити коментар