Нещодавно в редакції газети “Вісті Ковельщини” під час “гарячої” телефонної лінії на телефонні запитання жителів Ковельщини відповідав заступник голови Ковельської райдержадміністрації Андрій МИГУЛЯ.
— Добрий день, Андрію Дмитровичу! В Люблинецькій школі мистецтв є нагальна потреба облаштувати паркан.
Жителька смт Люблинця.
— Я знаю, питання вивчатимемо. Але варто зауважити, що торік великі кошти виділені на перекриття даху цієї школи. Зараз проводиться перекриття Поворської дитячої музичної школи. Є напрацювання спільно з селищною радою щодо організації роботи в Люблинецькій школі мистецтв хореографічного класу.
— Тобто планується його відкриття?
— Так, з 1 вересня в Люблинецькій школі мистецтв має працювати хореографічний гурток.
— Це дуже добре. Всього найкращого Вам, до побачення.
— В Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки є велика «біла пляма», — зазначив Іван Сидорук з Ковеля. — Свого часу я, як всі зацікавлені відвідувачі, запитував: а хто жив у сірому будинку після смерті брата Лесі Українки Миколи Петровича Косача в 1937 році? Сьогодні мені відомо, що цей будинок дуже тісно пов’язаний із долею просвітянина Архипа Федчука, який був родом з Буциня. Як товариш Миколи Петровича, він придбав частину майна, землі і сірий будинок. Чому в музеї на сьогодні тема родини Федчуків не висвітлена належним чином?
— Я поспілкуюся із керівництвом Волинського краєзнавчого музею, а також із завідувачкою музею-садиби Лесі Українки Вірою Комзюк з цього приводу.
— До Вас телефонує із Світлого Сидорук Зінаїда Пилипівна. У нас в селі немає медичного пункту, його закрили. Я пенсіонерка, маю двоє хворих дітей. В селі багато людей похилого віку. Куди нам звертатися за допомогою?
— Зінаїдо Пилипівно, Ваш фельдшерсько-акушерський пункт не закритий, як і жоден сьогодні в районі. Він працює, але обслуговування покладене на завідуючу ФАПом села Ситович. В минулому році ми з адміністрацією Ковельського МТМО вирішували питання придбання скутера, щоб медик могла доїжджати в село.
Я знаю, що тема медичного обслуговування жителів Світлого звучала й у виступі депутата районної ради Миколи Рибака на сесії. Питання медичного обслуговування буде вирішено.
— Я — ДуБік Вікторія Прокопівна, інвалід другої групи, чоловік — інвалід першої групи. Проживаємо в Ковелі по вулиці Чубинського. Чоловік уже декілька років не може вийти на вулицю, адже живемо на другому поверсі, а пандуса чи іншої можливості вивезти його на вулицю, немає. Не маємо в квартирі й балкона.
Правда, є велика веранда, яку можна переобладнати хоч під невеликий балкон. Але потребуємо для цього матеріальної допомоги. Інвалідний візок у чоловіка теж в незадовільному стані, в ньому він ледве по квартирі пересувається.
— Хоч Ви живете у Ковелі, але райдержадміністрація постарається Вам допомогти.
P.S. За час підготовки “гарячої” лінії до друку голова райдержадміністрації Іван Смітюх, його заступник Андрій Мигуля вручили ковельчанину інвалідний візок. Вивчається питання облаштування балкона.
— В соціальних ініціативах Президента України багато сказано про поліпшення медичного обслуговування і, зокрема, про зниження цін в аптеках. Що передбачено в районі на цей рік для поліпшення медичного обслуговування учасників війни, інвалідів? — поцікавилася голова районної ветеранської організації Валентина Січкар з Голоб.
— У газеті «Вісті Ковельщини» від 5 квітня ц. р. опублікована моя стаття “Конкретні кроки до посилення соціального захисту людей”, з якої почерпнете детальну інформацію щодо соціальної політики Президента України Віктора Януковича.
Соціальні ініціативи уже підкріплюються коштами, додатково передбаченими в Державному бюджеті. Щодо поліпшення медичного обслуговування і, зокрема, зниження цін в аптеках, з цього приводу ще будуть проведені відповідні наради, “круглі” столи. Ми запросимо до участі в них Вас та представників ветеранських організацій району.
— Дякую, всього Вам доброго і подальшої співпраці.
— Андрію Дмитровичу, я живу в Ковелі, але часто доводиться бувати в Голобах. Відомо, що там склалася напружена ситуація з пияцтвом та наркоманією. Яка обстановка в цьому плані сьогодні, як влада вирішує ці проблеми?
Оксана ДЕМИДЮК.
м. Ковель.
— Подібна ситуація склалася не лише в Голобах, але й у районі та Україні в цілому. Передусім, проблема пияцтва тісно пов’язана з безробіттям. Працюємо з старшокласниками, у нас діють центр соціальних служб для молоді, служба у справах дітей. В районі діє програма, згідно з якою вивчаємо ці питання, проводимо лекторії в школах, зустрічі за участю відповідних обласних служб, психологів, соціологів. В кожній загальноосвітній школі є соціальні педагоги, психологи, які працюють над попередженням таких проблем у молоді.
Якщо говорити про Голоби, то щороку стараємося залучати людей до громадських робіт, благоустрою. Працює дільничний інспектор міліції на території селищної ради, мобільні групи у складі спеціалістів центру соціальних служб для молоді, служби у справах дітей, відділення кримінальної міліції у справах дітей Ковельського міськвідділу внутрішніх справ виїжджають на перевірки на дискотеки, в магазини.
Зокрема, й по Голобах зафіксовано продаж алкогольних напоїв неповнолітнім. Крім цього, селищна рада прийняла рішення обмежити продаж алкогольних напоїв до 22-ї години.
— Скільки коштує очищення озера Нечимного, скільки грошей вже освоєно, коли розпочнуться роботи з очищення водойми? Яка зараз глибина води в озері? — запитав Володимир Кравчук. — Добре було б провести «круглий» стіл, щоб обговорити цю тему.
Інше питання. Чи можна громадським організаціям, політичним партіям працювати над відновленням могил-пам’яток в селах?
— Проектом відновлення озера Нечимного займається міжрайонне управління водного господарства. А «круглий» стіл організуємо найближчим часом, де більш детально будуть обговорені питання із залученням фахівців.
Якщо ці могили — не пам’ятки національного значення, не пам’ятки архітектури, не перебувають в переліку державного реєстру, то ніхто не забороняє місцевій владі чи громадській організації допомагати у їх відновленні. Підійдіть до мене, поговоримо детальніше про ці об’єкти.
— Андрію Дмитровичу, у Жмудчому необхідно облаштувати належну дорогу до кладовища.
Валентина ОСТАПЧУК.
смт Голоби.
— Дійсно, там є проблема, її знає і районна, і місцева влада. Сьогодні в бюджеті сільської ради є наявні кошти, які можуть бути спрямовані на ремонт цієї дороги.
Під час “гарячої” лінії до Андрія Мигулі звернувся й інвалід першої групи, ліквідатор аварії на ЧАЕС Євген Рижко з Ковеля, який порушив ряд питань соціального характеру.
На його звернення Андрій Дмитрович пообіцяв звернутися в управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому, щоб ковельчанин отримав вичерпні відповіді на питання, що його хвилюють.
Записала Світлана ЛЯШУК.
НА ЗНІМКУ: заступник голови райдержадміністрації Андрій МИГУЛЯ під час “гарячої” лінії в редакції газети “Вісті Ковельщини”.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар