В п'ятницю, 23 травня ц. р., відбулася тридцять шоста сесія Ковельської районної ради, яку провів її голова Ігор Верчук.
Хвилиною мовчання депутати вшанували світлу пам'ять українських військовослужбовців, в тому числі й волинян, які загинули на Сході України.
Далі Ігор Верчук повідомив, що до складу регіональної ради підприємців в області, утвореної розпорядженням першого заступника голови облдержадміністрації, включено депутата районної ради Володимира Пархонюка.
Традиційно депутати озвучили свої запити та запитання.
Депутат Віктор Лук'янчук наголосив, що грейдерування доріг місцями наносить шкоду автошляхам. Значно більше користі було б, якщо "підсипати" дороги відповідними засобами.
Також В. Лук'янчук озвучив звернення жителів села Дубового з приводу невиплати заробітної плати працівникам місцевого сільськогосподарського товариства.
Борис Андріюк просив вивчити питання про можливість перенесення трудового архіву Ковельського району з селища Люблинця в Ковель.
Депутат Петро М'якота у виступі поскаржився, що на свої депутатські запити отримує відписки і неправдиву інформацію. Вніс пропозицію опрацювати питання переведення у Вербській школі декілька класів у другу зміну і відкрити в школі-садочку ще хоча б дві групи.
Петро Іванович також попросив голову райради озвучити в залі відповідь компетентних служб на депутатський запит щодо видобутку піску на території Білинської сільської ради. Наприкінці сесії Ігор Верчук таку інформацію озвучив.
Депутатський запит Ольги Рудик стосувався нарікань жителів району щодо проблем з приводу процедури розтину тіла померлих. В іншому запиті Ольга Андронівна просила врегулювати питання, щоб в квитанціях за сплату земельного податку фізичними особами поряд із сумою вказувалася площа земельної ділянки, за яку людина сплачує цей податок.
Анатолій Корнійчук просив включити на наступну сесію обговорення відповіді на один з його депутатських запитів.
Далі депутати працювали згідно із затвердженим порядком денним. Першим розглянули питання "Про інформацію Державної інспекції сільського господарства у Волинській області щодо контролю за використанням земель сільськогосподарського призначення суб'єктами господарювання на території Ковельського району". Інформацію письмово надала перший заступник начальника інспекції С. Соколовська.
Однак депутати все ж хотіли заслухати на сесії Світлану Соколовську або когось із представників інспекції особисто. "Бо чи доцільно нам ходити на сесію, якщо нас сьогодні не чують?", – запитував депутат Борис Андріюк.
Віктор Лук'янчук зазначив, що питання актуальне і потребує доопрацювання, тож запропонував перенести його на наступну сесію та розглянути за участю представника Державної інспекції сільського господарства у Волинській області. Таку пропозицію колеги підтримали.
Наступним розглядалося питання "Про роботу Ковельського Центру первинної медико-санітарної допомоги в 2013 році та використання бюджетних коштів Ковельським МТМО у 2013 році".
Інформував головний лікар Центру ПМСД Ковельського МТМО Василь Курило. Депутати Микола Рибак, Лідія Козуля, Анатолій Корнійчук, Віктор Лук'янчук та інші поставили йому ряд запитань і висловили свої пропозиції.
Серед підтриманих – пропозиція Бориса Андріюка передбачити в бюджеті на 2015 рік кошти для придбання службового житла для молодих лікарів району, а також доповнення Володимира Хоміка, щоб до співфінансування цієї важливої справи залучити кошти сільських, селищних бюджетів. Рішення в цілому депутати ухвалили одноголосно.
Наступні питання "Про внесення змін до рішення районної ради від 11.12.2008 року, № 24/12 "Про делегування окремих повноважень районної ради районній державній адміністрації", "Про підсумки роботи агропромислового комплексу району в 2013 році", "Про інформацію щодо проведення комплексу весняно-польових робіт в 2014 році" не набрали достатньої кількості голосів і ухвалені не були.
Депутати внесли зміни до Програми розвитку архівної справи у Ковельському районі на 2012-2014 роки, затвердженої рішенням районної ради від 28.09.2012 року, № 20/7.
Не було підтримано більшістю депутатів питання "Про внесення змін та доповнень до Регламенту Ковельської районної ради, затвердженого рішенням районної ради від 14.12.2010 року, № 2/2". Чимало пропозицій озвучено при розгляді питання "Про План роботи Ковельської районної ради на ІІ півріччя 2014 року", але в цілому проект рішення депутати не ухвалили, що викликало здивування голови районної ради Ігора Верчука.
Далі депутати розглядали Звернення Ковельської районної ради до Державного агентства лісових ресурсів України щодо збереження лісових насаджень від несанкціонованих вирубок. Нагадаємо, що це Звернення не було ухвалене на минулій, 35-й позачерговій сесії, хоч тоді його підтримала частина депутатів.
На 36-й сесії навколо цього питання знову виникло багато дискусій та спорів. Окремі депутати наголошували на актуальності такого Звернення та виступали на його підтримку, серед них – Лідія Козуля, Сергій Повар, Микола Рибак, Віктор Лук'янчук. Зокрема, Лідія Козуля звернулася до колег так: "Я дивуюся нашим депутатам, яких обирав народ Ковельщини і якому болить проблема лісу, його знищення. Не підтримати цього Звернення – тоді я не розумію, для чого ви йшли в депутати і кого ви захищаєте".
Анатолій Корнійчук заявив, що голосуватиме проти цього Звернення, а підтримає лише дієву роботу. Наприклад, запропонував створити комісію, яка б здійснювала контроль за вивезенням лісу. Деякі обранці громади не погоджувалися з окремими тезами тексту Звернення.
Депутат Віктор Лук'янчук запропонував проголосувати питання в поіменному режимі, а результати голосування оприлюднити в газеті "Вісті Ковельщини", що й було підтримано. Однак в залі на час голосування залишилося всього 28 депутатів. Тож головуючий повідомив, що кворум відсутній (для кворуму необхідна присутність як мінімум 31 депутата).
За результатами більш як тригодинної роботи сесії з дванадцяти питань, які, крім «Різного», вносились до порядку денного, депутати ухвалили рішення лише з трьох. В ході пленарного засідання голова депутатської групи "Єдність" Володимир Хомік навіть висловлював пропозицію оголосити в сесійному засіданні перерву, щоб краще підготуватися до сесії, а тоді провести її. Микола Гайдучик висловив точку зору, що керівництву районної ради потрібно докласти усіх зусиль, аби забезпечити участь в пленарних засіданнях більшої кількості депутатів для ефективної роботи.
Петро М'якота переконаний, що "головуючому не треба ділити, а об'єднати депутатів і знайти спільну мову з усіма".
Лідія Козуля висловила таку думку: "Біда в державі, а ми ще робимо біду в себе, на сесії районної ради. Існує просто змова для того, щоб зірвати сесію районної ради".
Голова райради Ігор Верчук підсумував засідання та закрив сесію.
Світлана ЛЯШУК.
Залишити коментар