10 липня ц. р. відбулося друге пленарне засідання п'ятдесят сьомої сесії Ковельської міської ради.
Перед її початком вручено Подяки міського голови за активну участь у підготовці та проведенні культурно-масових, спортивних заходів з нагоди 70-річчя визволення міста від фашистських загарбників і Дня Ковеля та вагомий особистий внесок у створення достойного іміджу рідного міста працівникам культури та спорту, комунальних підприємств.
Протягом того часу, поки не проводилось друге пленарне засідання, зібралося багато питань, які потребували нагального вирішення. Тож під час роботи обранці розглянули понад п'ятдесят питань.
Спочатку депутати розглянули питання, які стосувалися регулювання земельних відносин у місті. Зокрема, депутати надали дозвіл на складання проектів землеустрою щодо відведення та надання земельних ділянок, на розроблення документації із землеустрою, прийняли рішення про безоплатну передачу у приватну власність земельних ділянок, поновлення договорів оренди землі та ін.
Народні обранці проголосували за внесення змін та доповнень до рішень міської ради від 26 грудня 2013 року "Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності м. Ковеля, що підлягають приватизації у 2014 році" та від 22 травня 2014 року "Про безоплатну передачу енергооб'єктів", затвердили рішення виконавчого комітету, внесли зміни до рішення міської ради від 30 січня 2014 року "Про міський бюджет на 2014 рік".
З метою створення нормальних умов життєзабезпечення міста міська рада вирішила підтримати звернення до Прем'єр-міністра України Яценюка А. П. щодо розподілу субвенцій для погашення заборгованості з різниці в тарифах на послуги з водопостачання та водовідведення.
Депутати також підтримали Звернення до Президента України Порошенка П. О., Голови Верховної Ради України Турчинова О. В., Прем'єр-міністра України Яценюка А. П. щодо сприяння забезпеченню своєчасного проведення платежів органів місцевого самоврядування Державною казначейською службою України.
Були прийняті рішення й з ряду інших питань порядку денного.
Загалом, роботу депутатів на сесії можна охарактеризувати як злагоджену та конструктивну. Більшість рішень були прийняті одностайно, проте, зважаючи на відсутність того дня на засіданні в. о. начальника Ковельського МВ УМВС України у Волинській області Івана Туся, його інформацію щодо недопущення несанкціонованої торгівлі в м. Ковелі народні обранці вирішили заслухати на наступній сесії.
Приводом для дискусій у сесійній залі стали питання, що розглядалися у "Різному".
Спершу депутати заслухали проміжний звіт голови тимчасової контрольної комісії міської ради з питань перевірки фінансово-господарської діяльності Ковельського управління водопровідно-каналізаційного господарства "Ковельводоканал", депутата міської ради Олександра Артишука. Підставою для створення цієї комісії стало звернення окремих підприємців, громадськості міста до депутатів міської ради, міського голови з вимогою дати оцінку діяльності нинішнього керівника Ковельського УВКГ.
Олександр Артишук озвучив результати проведених перевірок контролюючими та правоохоронними органами, які разом з депутатами міськради і представниками громадських організацій також долучилися до роботи комісії.
Оскільки відповідні заходи з перевірки фінансово-господарської діяльності Ковельського водоканалу і його керівника на підставі звернення тимчасової комісії міської ради будуть проводитись й надалі, то О. Артишук звернувся до міського голови Олега Кіндера з проханням продовжити роботу комісії до отримання вичерпних відповідей за результатами цих перевірок.
Натомість голова ради комітету Всеукраїнського об'єднання громадського спротиву Микола Печенюк, котрий прокоментував щойно заслуханий проміжний звіт роботи тимчасової контрольної комісії, під час свого виступу висловив іншу думку і наполіг на тому, щоб депутати міської ради, міський голова не відкладали це питання “на потім”.
Міський голова Олег Кіндер пообіцяв сприяти вирішенню цієї проблеми й, зважаючи на пропозицію голови тимчасової контрольної комісії міської ради, погодився продовжити її роботу до серпня цього року.
Жвавим обговорюванням супроводжувалося й питання щодо дотримання чинного санітарного законодавства Ковельською філією державного підприємства "Укрветсанзавод". З цією інформацією виступила начальник Ковельського управління Держсанепідемслужби Іванна Буско, котра зазначила, що це – єдине на Волині підприємство з утилізації та переробки відходів тваринного походження, неякісних харчових продуктів і продовольчої сировини.
За її словами, для забезпечення запобігання виникненню екологічних, епідеміологічних та епізоотичних загроз Ковельський ветсанзавод потребує постійного оновлення технологічного обладнання, на що власних коштів у підприємства немає.
Також проблемою цього підприємства є його функціонування у теплу пору року, оскільки в процесі біологічного розпаду і термічної обробки сировини тваринного походження утворюється і виділяється в атмосферу велика кількість речовин із неприємним запахом.
Як повідомила І. Буско, фахівцями лабораторії державної установи "Волинський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України" були проведені певні дослідження якості атмосферного повітря на промисловому майданчику цього підприємства й прилеглих до нього територій. Було встановлено, що концентрат шкідливих речовин не перевищує гранично допустимої норми.
Проте, чи впливають на стан здоров'я ковельчан хімічні речовини та гази, які виявлено у повітрі, встановити не вдалося, адже, як пояснила санітарний лікар, лабораторія державної установи "Волинський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України" не акредитована для проведення таких досліджень. За її словами, їх здійснюють в Інституті гігієни та медичної екології м. Києва.
Депутати цікавились думкою доповідачки стосовно вирішення цієї проблеми шляхом закриття ветсанзаводу на час проведення необхідних досліджень. Проте відповідь керівника Ковельського управління Держсанепідемслужби не всіх задовольнила. Адже, за її словами, для закриття цього державного підприємства потрібні підстави, яких сьогодні недостатньо.
У свою чергу, міський голова Олег Кіндер зауважив, що підставою для закриття заводу є хоча б те, що він знаходиться на відстані 400 метрів від житлових будинків, тобто у межах санітарно-захисної зони заводу, який, як повідомила перед цим І. Буско, належить до першого класу небезпеки (санітарно-захисна зона від нього становить тисячу квадратних метрів).
Адже таким чином порушуються затверджені державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів, згідно з якими у санітарній зоні не допускається розміщення житлових будинків, гуртожитків, освітніх та дитячих закладів, спортивних споруд, лікувально-профілактичних та оздоровчих установ та ін.
Довгий час займався вирішенням цього питання депутат обласної ради Віктор Радчук, котрий того дня взяв участь у сесії. За його словами, найкращий варіант виходу з проблеми – роздержавлення цього підприємства, закриття якого, на його думку, може призвести до виникнення екологічних проблем в області.
Врешті, міський голова Олег Кіндер вніс пропозицію рекомендувати головному лікарю головного управління Держсанепідемслужби у Волинській області, Ковельському міськрайонному управлінню Держсанепідемслужби провести перевірку Ковельської філії державного підприємства "Укрветсанзавод". У разі порушення ним норм санітарного законодавства буде розглянуте питання щодо закриття заводу. Результати проведеної роботи будуть заслухані на серпневій сесії міської ради.
Одне з важливих питань, що розглядалося на сесії, стосувалося звернення підприємців-перевізників легкових таксі від 26 червня 2014 року. Оскільки порушені у ньому питання, в основному, належать до компетенції Державтоінспекції, то з роз'ясненнями виступив інженер з організації дорожнього руху відділення ДАІ (з обслуговування міста Ковеля та району) УДАІ УМВС України у Волинській області Сергій Прокопчук, котрий, зокрема, повідомив про те, що за останній час було складено 256 протоколів про порушення правил стоянки, вісім з яких – на таксистів.
Як він пояснив, знаки для стоянки таксі були зняті законно, на підставі змін до Правил дорожнього руху, прийнятих у 2013 році. Також у дорожньому законодавстві не прописано пункту про те, що дорожні знаки можуть належати комусь особисто, тож ніхто не має права розпоряджатися ними на свій розсуд.
З цього питання виступив перший заступник міського голови Анатолій Трофимук, котрий, між іншим, зазначив, що для того, аби розв'язати конфлікт, підприємців-таксистів запросили взяти участь у конкурсі на право користування облаштованими стоянками таксі, та жодної пропозиції від них не надійшло. Не знайшов у них підтримки й варіант стосовно облаштування стоянки таксі біля вузла поштового зв'язку замість тієї, що розташована біля магазину "Вечірній". Проте міська влада й надалі готова розглянути всі пропозиції, які надійдуть від таксистів, і прийняти рішення у межах чинного законодавства, підсумував вищесказане він.
Зрештою, депутати підтримали пропозицію міського голови Олега Кіндера, котрий доручив відділенню ДАІ (з обслуговування міста Ковеля та району) УДАІ УМВС України у Волинській області надати офіційну відповідь на звернення таксистів, яка буде оприлюднена у місцевій пресі (така інформація опублікована в газеті "Вісті Ковельщини" 15 липня ц. р.).
Вікторія ЗІНЧУК.
Залишити коментар