24 липня ц. р. відбулася п'ятдесят восьма сесія Ковельської міської ради, яку вів міський голова Олег Кіндер.
Їй передувало нагородження з нагоди Дня торгівлі представників цієї сфери. Подяками міського голови за досягнуті успіхи, вагомий внесок у розвиток малого та середнього бізнесу, задоволення запитів споживачів, активну громадянську позицію відзначено Ольгу Хвищук, Дмитра Мулярчука, Андрія Максимука, Сергія Гейка.
Перед початком розгляду питань порядку денного відбулася так звана "розминка", під час якої депутати оголосили свої запити та звернення.
Зокрема, Юрій Конащук повідомив про те, що до нього звернулася група ковельчан з приводу факту шахрайства у ставленні до них з боку колишнього директора ТзОВ "Ковельський житлово-будівельний комбінат" О. М. Вовка.
Колективне звернення жителів м. Ковеля та Ковельського району, постраждалих від дій директора Ковельського ЖБК Вовка О. М., адресоване міському голові Олегу Кіндеру, депутатам Ковельської міської ради, озвучила представник ошуканих ним громадян Любов Сахарова.
Сумнозвісна історія щодо Ковельського ЖБК давно всім відома. Кілька десятків ковельчан уклали договори підряду про дольову участь у будівництві багатоквартирних будинків у м. Ковелі по вул. 40 років Перемоги, 10 та С. Бандери, 10 із ТзОВ "Ковельський житлово-будівельний комбінат" в особі Вовка О. М.
За договорами ТзОВ "Ковельський житлово-будівельний комбінат" повинен був збудувати будинки і передати мешканцям у власність квартири в 2009 році. Відповідно до узгодженого графіка оплати громадяни сплатили кошти на повну вартість будівництва (вартість внесків – від 95 до 270 тис. грн.).
Однак, як зазначено у зверненні, умови договорів з боку Ковельського ЖБК не були виконані. На місці запланованого будівництва лише вириті котловани та закладено фундамент. Разом з тим ухвалою Господарського суду Волинської області порушено провадження про банкрутство підприємства, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, у заставі яких знаходяться земельні ділянки.
Судова тяганина продовжується ось уже чотири роки. На цей час справа розглядається у Камінь-Каширському районному суді. У своїх "митарствах" ковельчани звинувачують й колишнього міського голову Сергія Кошарука, адже, за словами заявників, тодішнє керівництво міської ради зовсім не цікавилося і не контролювало того, що не виконувалися умови договорів. Окрім того, як зазначили потерпілі, на особисте звернення громадян до мера С. Кошарука з приводу цієї проблеми реагування не було, від міської ради жодних звернень у Ковельську міжрайонну прокуратуру не надходило.
Виявом їхнього гніву стали вигуки "Ганьба!" на адресу екс-мера Сергія Кошарука та плакат із відповідним написом, піднятий групою постраждалих у сесійній залі.
Саме тому люди, котрі ще й досі не отримали ні житла, ні вкладених у нього коштів, звернулися до міського голови з проханням посприяти у написанні двох позовів до Господарського суду Волинської області. Позивачі вимагатимуть розірвання договорів "купівлі-продажу" земельних ділянок по вул. 40 років Перемоги, 10 та С. Бандери, 10 у зв'язку з невиконанням О. М. Вовком умов договорів "купівлі-продажу", а витребувані земельні ділянки передати у комунальну власність Ковельської міської ради з подальшою передачею їх потерпілим.
У свою чергу, міський голова Олег Кіндер доручив юридичному відділу міськвиконкому підготувати два цивільних позови до Господарського суду Волинської області на підставі даного звернення жителів м. Ковеля та Ковельського району.
Сергій Кошарук озвучив депутатський запит, у якому просив міського голову та депутатів посприяти у виділенні приміщення для організації координаційного пункту надання допомоги ковельчанам, які несуть службу в силових формуваннях, що залучені до дій в АТО. Враховуючи нинішню політичну ситуацію у країні та у зв'язку із саморозпуском обласного осередку Партії регіонів, С. Кошарук запропонував створити такий координаційний пункт в приміщенні, яке зараз займає Ковельська міська організація Партії регіонів. Однак для підтримки цього депутатського запиту забракло голосів у залі.
Народні обранці підтримали інший депутатський запит Сергія Кошарука щодо звернення ковельчан, які просять надати роз'яснення стосовно забудови в районі міського водосховища.
Першим депутати розглянули питання "Про дозвіл на виготовлення детальних планів території". Даний проект рішення підготовлений з метою забезпечення підвищення соціальних стандартів для військовослужбовців, які призвані Ковельським ОМВК по заходах часткової мобілізації та виконують завдання по здійсненню антитерористичної операції на Сході України, стимулювання військовослужбовців в особливо небезпечний час.
Як відомо, на початку липня у засобах масової інформації прозвучало повідомлення про ініціативу Міноборони та Голови Держземагентства України Сергія Рудика щодо надання земельних наділів військовослужбовцям, сім'ям загиблих військових та учасників антитерористичної операції на Сході України.
Запрошена на сесійне засідання головний спеціаліст юридичного відділу Волинського обласного управління Держземагентства України Ірина Козак пояснила депутатам, а також присутнім того дня на сесії матерям, дружинам, рідним учасників АТО, що Держземагентство має повноваження розпоряджатися ділянками лише сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів. Тож усі бажаючі, яких зацікавила така пропозиція, можуть звертатися до обласного управління, де кожного проконсультують, нададуть потрібну інформацію.
Проте така перспектива не надто обнадіяла рідних тих ковельчан, які виконують свій військовий обов'язок у зоні АТО, адже вони бажають отримати земельні ділянки в межах міста.
Депутат міської ради Юрій Конащук, у свою чергу, зауважив, що Ковельська міська рада задекларувала свою позицію з цього приводу і, незалежно від ініціативи Міноборони та Держземагентства, також має стимулювати військовослужбовців в особливо небезпечний для країни час, зокрема й шляхом виділення земельного наділу.
Міською владою в межах власної компетенції вживаються заходи щодо визначення резервних територій міста Ковеля для задоволення потреб військовослужбовців для індивідуального житлового будівництва, ведення садівництва тощо.
Тож, зважаючи на вищесказане, міська рада дозволила розроблення детального плану території в районах вулиць Вавилова, Лісової, Зерова, Чумацької, Сірка, а також садівничого масиву "Урожай" і вирішила зарезервувати вказані території міста з метою забезпечення земельними ділянками для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд, ведення садівництва, індивідуального дачного будівництва усіх мешканців міста Ковеля, які призвані Ковельським ОМВК по заходах часткової мобілізації з початку 2014 року та виконують завдання по здійсненню АТО на Сході України.
Враховуючи те, що резерви вільних територій міста, придатних для будівництва, є дуже обмеженими, міські депутати схвалили звернення до депутатів Ковельської районної ради, Люблинецької селищної та Білинської, Дубівської, Зеленської, Колодяжненської, Мощенської сільських рад щодо надання земельних наділів учасникам антитерористичної операції на Сході України.
На сесії внесено зміни до рішення міської ради від 30. 01. 2014 р., № 48/37 "Про міський бюджет на 2014 рік", затверджено Програму матеріально-технічного забезпечення військових частин, у яких проходять службу жителі м. Ковеля. У ній, зокрема, йдеться про те, що у зв'язку з різким ускладненням внутрішньополітичної обстановки, втручанням Російської Федерації у внутрішні справи України, зростанням соціальної напруги в Україні, захопленням незаконно створеними збройними формуваннями проросійського спрямування за підтримки військових підрозділів збройних сил Російської Федерації будівель органів державної влади, аеропортів, суходільних та морських транспортних комунікацій, органів військового управління, військових частин та установ Збройних Сил України в східних областях України, виникла нагальна потреба у введенні у дію системи територіальної оборони, утворенні в області батальйону територіальної оборони, матеріально-технічному забезпеченні цього батальйону, а також військової частини А 2331.
З причини недостатнього наповнення та дефіциту Державного бюджету виникає потреба у здійсненні додаткового фінансування Програми з обласного бюджету та інших джерел, які не заборонено законодавством.
Програма передбачає комплексне розв'язання проблем матеріально-технічного забезпечення особового складу військових частин, у яких проходять службу жителі м. Ковеля, засобами захисту, зв'язку, живлення, предметами речового майна і військового спорядження, медикаментами, медичним обладнанням.
Сесія розглянула ряд питань щодо регулювання земельних відносин у місті.
Депутати погодили зміни до інвестиційної програми Ковельського управління водопровідно-каналізаційного господарства "Ковельводоканал", взяли до відома інформації про роботу виконавчого комітету протягом другого кварталу 2014 року, відділу внутрішньої політики, організаційної роботи та зв'язків з громадськістю виконавчого комітету міської ради, а також Ковельського МВ УМВС України у Волинській області щодо недопущення несанкціонованої торгівлі в м. Ковелі.
Вікторія ЗІНЧУК.
Залишити коментар