23 жовтня ц. р. відбулася шістдесят друга чергова сесія Ковельської міської ради. Блок запитів та звернень розпочав Геннадій Кіндер, котрий одне із своїх звернень щодо надання дозволу на проведення містобудівного моніторингу задля правового пошуку шляхів вирішення питання про виділення земельних наділів учасникам АТО адресував голові Волинської облдержадміністрації Володимиру Гунчику.
Питання наповнення місцевого бюджету порушив В'ячеслав Шава, котрий поцікавився у першого заступника міського голови Анатолія Трофимука, чи переможцем аукціону, що проводився у м. Луцьку по вул. Ветеранів, 22, сплачено кошти у міську казну? Однак, як стало зрозуміло з відповіді, бюджет міста не отримав ці кошти, позаяк переможець конкурсу не звернувся до міської ради з метою укладання договору купівлі-продажу комунального майна.
Не задовольнившись наданою йому відповіддю, депутат наполягав на продовженні дискусії з посадовими особами міської ради та її виконавчого комітету, адже, на його переконання, сьогодні не можна ігнорувати порушені ним питання.
Серед озвучених ним проблем – стан утримання міських доріг, зокрема, що стосується порушень при встановленні на проїжджих частинах окремих вулиць "лежачих поліцейських".
Міський голова Олег Кіндер дав доручення своєму заступнику Петру Юрчуку в найкоротші терміни виправити існуючі недоліки.
Слово на сесії мала представник потерпілих від злочинних дій директора ТзОВ "Ковельський ЖБК" О. Вовка Любов Сахарова. Люди вкотре звертаються до депутатів Ковельської міської ради, міського голови Олега Кіндера з проханням допомогти їм вирішити проблему, що, як вони заявляють, виникла, у першу чергу, через бездіяльність колишнього міського голови С. Кошарука у справі незавершеного будівництва багатоповерхових будинків по вул. Степана Бандери, 10 та 40 років Перемоги, 10, які свого часу мало звести ТзОВ "Ковельський ЖБК".
Виступаюча повідомила про те, що потерпілі інвестори, жителі м. Ковеля та Ковельського району, звернулися з колективною заявою на ім'я голови Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика, в якій висловили своє негативне ставлення стосовно подання на призначення першим заступником голови Волинської ОДА Сергія Кошарука. Адже, за її словами, людина, яка допустила до того, що більше півсотні громадян, котрі, інвестувавши у вищезгадане будівництво власних 10 млн. грн., не отримали ні обіцяних їм квартир, ні вкладених у це коштів й, натомість, ось уже багато років відвідують судові інстанції, не може займати цієї посади.
Однак, зважаючи на відповідь правоохоронних органів, яку отримали за результатами перевірки, проведеної у вересні ц. р. за матеріалами цього колективного звернення, люди знову прийшли у сесійну залу з наступними вимогами: позбавити Сергія Кошарука статусу депутата міської ради, а також звернутися до В. Гунчика з проханням про відкликання подання на посаду першого заступника голови облдержадміністрації і звільнити його з посади радника голови ОДА з питань інноваційних та інвестиційних проектів.
Тож, реагуючи на звернення громадськості, міський голова Олег Кіндер доручив юридичному відділу міськвиконкому вивчити процедуру відкликання депутатів, аби згідно з чинним законодавством застосувати її відносно депутата Ковельської міської ради Сергія Кошарука.
З приводу діяльності екс-мера Сергія Кошарука були також зауваження у депутата Леоніда Панчука, до якого звернулися мешканці м. Ковеля з проханням вивчити питання щодо правомірності придбання земельної ділянки по вул. Театральній та стосовно його роботи в міському культурно-просвітницькому центрі.
Леонід Панчук говорив і про інші упущення в роботі колишнього міського голови, серед яких – факт приватизації БУ "Ковельпромбуд" дитсадка, який з часом був обміняний на 13 гектарів міської землі, ринкова вартість якої складає близько трьох мільйонів доларів США. Тож, з його слів, якби ці земельні ділянки свого часу були приватизовані чи продані з аукціону, то зазначена сума залишилася б у кишенях ковельчан.
У зв'язку з цим депутат підтримав пропозицію представника громадськості Любові Сахарової ініціювати питання про проведення процедури люстрації щодо держслужбовця Сергія Кошарука.
До слова, останній не був присутній на сесії міськради, тож того дня не мав можливості відстояти власну позицію.
Далі депутати перейшли до розгляду порядку денного, спершу прийнявши рішення з ряду питань, що регулюють земельні відносини в місті.
В ході сесії внесено зміни до рішення міської ради від 30. 01. 2014 р., № 48/37 "Про міський бюджет на 2014 рік", а також до ряду місцевих програм, заслухано звіт голови постійної комісії міської ради з питань дотримання прав людини, депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку Романа Ляшука про роботу очолюваної ним постійної комісії.
Далі депутати взяли до відома інформації про роботу виконавчого комітету міської ради протягом третього кварталу 2014 року, про роботу Центру надання адміністративних послуг, про роботу парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки у весняно-літній період.
На засіданні прийнято рішення про створення комунального закладу — "Дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 14", що розташований по вул. Відродження, 12а, а також затверджено статут цього комунального закладу.
З метою створення реабілітаційного центру для якісного забезпечення медичного лікування та реабілітації військовослужбовців міська рада прийняла звернення до Президента України та Міністра оборони України щодо якісного медичного забезпечення військовослужбовців.
Вікторія ЗІНЧУК.
Залишити коментар