Днями у Ковелі голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик зустрівся з керівництвом району, сільськими та селищними головами Ковельщини, депутатами обласної, районної рад, громадськістю.
Насамперед керівник виконавчої влади області зазначив, що Президент України Петро Порошенко нещодавно задекларував програму реформ "Стратегія-2020".
Україна обрала курс на євроінтеграцію, а для цього потрібні реформи. Згідно з цією програмою, зазначив виступаючий, волиняни повинні готувати реформи в області.
Громаду Ковельщини Володимир Петрович поінформував про стратегію розвитку "Волинь-2020", запросивши місцеві громади активно долучатися до її розробки. Він поінформував про створення в області робочої групи з напрацювання стратегії "Волинь-2020".
Для формування стратегії розвитку області Кабінетом Міністрів відведено шість місяців.
При напрацюванні пропозицій потрібно враховувати перехід до децентралізації влади. "Рано чи пізно буде прийнято рішення, і значна частина повноважень, які сьогодні має центр, буде передано на місця, – зазначив Володимир Гунчик. – Перші такі кроки робляться. Сьогодні в районних центрах створено центри надання адміністративних послуг. Кабінет Міністрів вже скоротив 28 представництв центральної влади у регіонах. Таким чином, вступає в дію перший етап, коли ми з вами маємо можливість отримати ці повноваження на місцях.
Однак сьогодні існує стереотип, коли люди розраховують на те, що "зверху" нададуть допомогу, вирішать питання бюджетного фінансування, що дозволить відремонтувати ФАП, школу, зробити частину дороги. У програмі, яку задекларував Президент, йдеться про те, що це мають бути повноваження сільських, селищних рад, але для цього їм потрібно передати всі бюджетні надходження, які знаходяться в даній громаді.
Маємо проаналізувати, які повноваження сільські та селищні ради готові взяти на себе, а які – не готові.
До прикладу, 90 відсотків сільських доріг потрібно ремонтувати. Я не думаю, що сьогодні сільська рада готова профінансувати ремонт цих доріг. Тож, напевно, ці повноваження можуть бути делеговані сільській, селищній раді через відповідний період часу. Повинен бути перехідний етап".
Наголошувалось, що бюджет області, Програма розвитку краю мають формуватися "знизу", адже громада найкраще знає, що потрібно зробити на місцях. Володимир Гунчик навів приклад сусідньої Польщі, де основою самоврядування є гміна (сільська, селищна рада).
Щодо адміністративно-територіальної реформи, Володимир Гунчик підкреслив: "Не може бути на Волині 16 районів. Це для такої області величезна кількість людей, які сидять у кріслах управлінців. Реалізуючи цю реформу, потрібно враховувати інтереси регіонів, економіку кожного регіону".
Голова облдержадміністрації наголосив, що готовий до співпраці з сільськими громадами і чекає пропозицій щодо стратегічного розвитку Волині. На завершення зустрічі Володимир Гунчик відповів на запитання присутніх.
Світлана ЛЯШУК.
Залишити коментар