Двадцять сьомого липня ц. р. відбулася дев’ятнадцята сесія Ковельської районної ради, яку вів голова районної ради Петро Якубук.
Розпочалася робота із традиційних депутатських запитів та запитань.
Зокрема, Віктор Лук’янчук (фракція «ВО «Батьківщина») поцікавився у представників Ковельської міжрайонної державної податкової інспекції причинами, які їх спонукали на адресу фермерського господарства «Край» надіслати листа, в якому просять надати інформацію щодо фактичного виду діяльності очолюваного ним підприємства, кількості працівників, їх заробітної плати, наявності орендованих і власних земель та ін., адже ці дані надаються щороку у відповідні інстанції, в тому числі й у податкову інспекцію.
Віктор Лук’янчук також вніс запит, в якому просить депутатів посприяти у заміні ліній електропередач в с. Мирині, які перебувають в край аварійному стані.
Наступний запит депутата спрямовано на адресу голови районної ради П. Г. Якубука та голови райдержадміністрації І. Є. Смітюха, у якому йдеться про необхідність вирішення питання щодо проведення ремонту дороги в с. Кривлині.
Ігор Верчук (фракція «Українська народна партія») поцікавився у заступника голови райдержадміністрації Андрія Мигулі долею фельдшерсько-акушерських пунктів в Партизанському, Світлому, Будищах, Шкураті, Мар’янівці, Діброві, на що отримав відповідь про те, що дані ФАПи на сьогодні працюють і згідно зі штатними розписами видатки на них передбачені у районному бюджеті.
Ольга Рудик (фракція «ВО «Батьківщина») своє запитання адресувала голові райдержадміністрації І. Є. Смітюху, у якого цікавилась тим, на якій підставі громадяни, які отримали державні акти на право власності на земельні ділянки (паї), повинні звертатися до райдержадміністрації із заявами про надання дозволу на виділення паю в натурі на місцевості та протягом якого часу такі звернення розглядаються?
Позаяк того дня очільник виконавчої влади району перебував на зустрічі із першим заступником Міністра аграрної політики та продовольства України, роз’яснення надав перший заступник голови райдержадміністрації Борис Андріюк, котрий повідомив про причини, які спонукали до цього, а також ознайомив з порядком розгляду заяв, зазначивши, що з цього приводу скарг від мешканців Ковельщини не надходило.
Ще одне запитання Ольги Андронівни стосувалося дороги, що проходить, зокрема, через с. Любитів. Маючи у минулому стратегічне для сільського господарства значення, ця дорога утримувалась у хорошому стані. Але зараз вона зруйнована, тому нею не може проїхати сільськогосподарська техніка.
Як пояснив Б. Андріюк, дана польова дорога протяжністю більше трьох кілометрів не знаходиться на балансі служби автомобільних доріг і не є комунальною власністю сільських рад, територію яких перетинає, тому кошти на її ремонт в бюджеті не передбачені. На його думку, аби знайти вихід з даної ситуації, потрібно створити кооператив, залучивши у ремонт дороги кооперативні кошти, а районна влада, в свою чергу, сприятиме у цьому.
Серед іншого депутат внесла запит голові районної ради П. Г. Якубуку та Уховецькому сільському голові В. М. Демидюку стосовно розгляду заяви жительки с. Уховецька Л. Я. Савлук про надання їй дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства.
Володимир Андросюк (фракція «ВО «Батьківщина») звернувся з депутатським запитом до голови РДА І. Є. Смітюха, в якому озвучив звернення жителів Старокошарівської сільської ради, які просять допомогти вирішити питання наведення порядку, що стосується обробітку земель СТзОВ «Ратнівський аграрій», яке бере в оренду земельні ділянки на території цієї сільської ради.
Микола Рибак (фракція «ВО «Батьківщина») свій депутатський запит спрямував голові райдержадміністрації І. Є. Смітюху та редактору газети «Вісті Ковельщини» М. Г. Вельмі, у якому просить зобов’язати відповідні служби району на сторінках міськрайонного видання надрукувати інформацію щодо підтвердження наявності ГМО в картоплі сорту «Беллароза».
Депутати підтримали депутатські запити своїх колег.
Розглядаючи питання порядку денного, депутати заслухали інформацію першого заступника голови райдержадміністрації Бориса Андріюка про хід виконання рішення районної ради від 9.07.2012 р., № 18/3 «Про ситуацію із забрудненням води в річці Турії», котрий, зокрема, доповів про результати роботи тимчасової комісії, яка працювала над встановленням причин забруднення річки Турії, що відбулося в цьому році та в результаті якого трапилася загибель риби у даній водоймі.
За процесом дослідження Турії присутні мали можливість спостерігати за допомогою мультимедійного проектора.
4 липня 2012 року до райдержадміністрації надійшла інформація про те, що напередодні жителі Бахова та Гішина спостерігали в річці Турії біля зазначених населених пунктів викиди на берег загиблої риби.
Загибель риби спостерігалась на протяжності від Бахова до Тойкута, що складає 18 км, зокрема: 3-5 липня – на ділянці від Бахова до Гішина; 6-7 липня – від Гішина до Доротища; 9-13 липня – від Доротища до Тойкута.
Під час обстеження встановлено, що річкова вода вище від випуску стічних вод з очищених споруд Ковельського УВКГ прозора, місцеві рибалки ловлять рибу, проте після каналу випуску стічних вод з очищувальних споруд вода набуває мутного забарвлення і неприємного запаху.
Окрім цього, Борис Миколайович поінформував депутатів про те, що загибель риби встановлена і в річці Стоході. Згідно з актом перевірки дотримання природоохоронного законодавства від 9 липня ц. р., складеного працівниками Головного державного управління охорони використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Волинській області, під час обстеження річки Стоходу на ділянці між с. Арсеновичами та с. Підріжжям протяжністю близько 14 км, виявлено велику кількість загиблих водних живих біоресурсів, зокрема, загиблу рибу в кількості 8400 штук.
Б. Андріюк зазначив, що в ході роботи тимчасової комісії проведено ряд контрольних заходів на ПАТ «Ковельмолоко», а також обстежено прибережну смугу річки. В результаті перевірки виявлено факт незаконного підключення до колектора підприємства від житлової забудови с. Вербки. Проте, провівши обстеження дна річки Турії в районі зливної труби, що йде від «КОМО», ніяких небезпечних речовин хімічного походження у воді не було виявлено.
Таким чином, ймовірною причиною загибелі риби в річках Турії та Стоході могло бути те, що в період з 27 червня до 3 липня температура повітря навколишнього середовища сягала 30-320 С, а рівень води в річці Турії коливався від 272 см до 283 см (при середньому рівні близько 200 см), що призвело до виходу річкової води у заплаву, потрапляння у неї болотної води, збагаченої органічними речовинами внаслідок розкладу залишкової фітомаси. При цьому на поверхні води утворилась плівка, яка складається з автохтонної органіки та перешкоджає доступу повітря до води.
Загати, велика кількість рослинності в Турії та багаточисельні повороти русла до 900 і більше значно сповільнюють рух річкової води, швидкість якої складає близько 400 м/год., що не дає можливості природній аерації води, і, в свою чергу, перешкоджає відновленню розчиненого кисню у воді.
Борису Миколайовичу було поставлено ряд запитань. Свої пропозиції та думки висловили Лідія Козуля (фракція «Українська народна партія») та Анатолій Корнійчук (фракція «ВО «Батьківщина»), після чого рішення було ухвалено. Ним створено тимчасову депутатську комісію у складі Лідії Козулі, Петра М’якоти, Миколи Рибака, Анатолія Корнійчука, Юрія Хороших, Юрія Мельника, Бориса Андріюка, Андрія Броїла щодо вивчення цієї проблеми, а також передбачено доповнити план заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків на території району.
Цим рішенням, зокрема, рекомендовано Ковельському УВКГ, Державній екологічній інспекції у Волинській області, управлінню охорони навколишнього природного середовища у Волинській області, державному закладу «Ковельська районна санітарно-епідеміологічна станція» вживати відповідних заходів у межах компетенції щодо запобігання забрудненню води в річці Турії; Ковельському міжрайонному управлінню водного господарства – розглянути питання щодо підготовки проектно-кошторисної документації для проведення робіт з очистки русла річки Турії на ділянці від с. Вербки до с. Гішина; Дубівській сільській раді забезпечити проведення заходів щодо обстеження вул. Партизанської села Вербки для виявлення несанкціонованих скидів каналізаційних вод в русло річки Турії та її заплави.
В ході роботи депутати внесли зміни і доповнення до Програми економічного і соціального розвитку Ковельського району на 2012 р., затвердженої рішенням районної ради від 23.12.2011 р., №13/5, а також вирішили здійснити делеговані сільськими, селищними радами державні повноваження по будівництву, реконструкції, ремонту та утриманню вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах за рахунок субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах в 2012 році.
Розгляд п’ятого питання порядку денного «Про внесення змін до рішення районної ради від 30 грудня 2011 р., № 14/2 «Про районний бюджет на 2012 рік» супроводжувався тривалим обговоренням, адже цілий ряд запитань звучали на адресу начальника фінансового управління райдержадміністрації, депутата районної ради Тетяни Марчук.
Зокрема, Юрій Мельник (фракція «ВО «Свобода») попросив детальніше роз’яснити один із пунктів рішення, в якому йшлося про надання коштів райдержадміністрації на утримання центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на суму 888 тис. грн. на покращення надання соціальних послуг найуразливішим верствам населення.
Як пояснила Т. Марчук, ці кошти з Державного бюджету виділені для обласного бюджету, звідки були спрямовані в сумі 888 тис. 474 грн. для Ковельського району як додаткова дотація місцевим бюджетам на покращення якості надання соціальних послуг найуразливішим верствам населення.
Згідно із законодавчими матеріалами, які надходили на адресу Ковельської райдержадміністрації і, зокрема, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, для Ковельського району пропонується у межах призначених асигнувань ввести 28 штатних одиниць соціальних працівників, розподілити кошти на утримання та організацію їхньої діяльності (заробітна плата, придбання обладнання та інвентарю, оплата послуг, видатки на відрядження та ін.).
Віктор Лук’янчук (фракція «ВО «Батьківщина») цікавився тим, які послуги мають надавати соціальні працівники і скільки коштів з цієї суми залишається власне на утримання найуразливіших верств населення? Як повідомила Т. Марчук, вони працюватимуть з сім’ями, які опинились у скрутних життєвих обставинах, людьми, котрі потребують сторонньої допомоги і т. д., а також у їхні обов’язки входитиме робота щодо виявлення та супроводу таких сімей тощо. Проте на інші цілі, окрім вищеназваних, ці кошти не передбачені. Сьогодні на посади соцпрацівників з передбаченої кількості прийнято 14 осіб.
У своєму виступі Андрій Мигуля (фракція «Партія регіонів») акцентував увагу на тому, що загалом у державі введено 12 тис. посад соціальних працівників, зокрема, 413 посад – у Волинській області. Тож, зважаючи на те, що у центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ковельської райдержадміністрації працює лише троє спеціалістів (для порівняння, в інших районах у центрах соціальних служб працює до 10 фахівців), то такій кількості працівників важко охопити весь Ковельський район. Адже за інформацією начальника районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юрія Мацана, на обліку перебувають 38 неблагополучних сімей, де проживає 103 дитини. За період роботи центру та новоприйнятих соціальних працівників виявлено 16 сімей, що опинились в складних життєвих обставинах.
Юрій Мельник (фракція «ВО «Свобода») запропонував вилучити зазначений пункт з даного проекту рішення і перенести це питання на наступну сесію, адже, на його думку, така ініціатива держави спрямована «під вибори», аби соцпрацівники, виконуючи свої обов’язки, могли за державні кошти проводити політичну агітацію в населених пунктах на користь провладної партії.
Заперечив колезі депутат Борис Андріюк (фракція «Партія регіонів»), котрий загострив увагу на тому, що за умови, якщо ці кошти або їх частина не будуть використані за призначенням до першого січня наступного року, то можуть повернутися державі. Тому, на його переконання, не слід відмовлятися від них, зважаючи на те, що придбані за них оргтехніка, обладнання та інвентар у будь-якому разі слугуватимуть потребам населення Ковельського району. Щодо політичної приналежності та поглядів новопризначених соцпрацівників, то вони не є членами Партії регіонів і призначалися на ці посади не за цими критеріями.
Після обговорення Юрій Мельник (фракція «ВО «Свобода») наполіг на пропозиції відтермінувати використання цих державних коштів і розглянути дане питання на сесії районної ради, що має відбутися у листопаді ц. р. Однак ця пропозиція не знайшла підтримки.
Проте депутати підтримали пропозиції Анатолія Ковальчука (фракція «Фронт змін»), які, зокрема, стосувалися встановлення механізму використання коштів додаткової дотації та критеріїв відбору фахівців соціальної сфери для роботи в центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які планують отримувати заробітну плату за рахунок коштів дотації Державного бюджету місцевим бюджетам, а також підготовки звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо зміни цільового призначення даної додаткової дотації та недопущення ведення соціальними працівниками агітаційної роботи.
В результаті, врахувавши зміни і доповнення, депутати прийняли даний проект рішення в цілому.
В процесі подальшої роботи сесії депутати внесли зміни та доповнення до рішення районної ради від 11.12.2008 р., № 24/10 «Про управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ району», затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, взяли до відома інформацію про хід проведення жнив у Ковельському районі.
При затвердженні списку присяжних Ковельського міськрайонного суду, керуючому справами районної ради Андрію Броїлу довелось відповідати на запитання депутатів Лідії Козулі та Ігоря Верчука (фракція «Українська народна партія»). Зокрема, їх цікавило, за якими критеріями проходив відбір кандидатів до списку присяжних, чи територіальні громади брали в цьому безпосередню участь та ін.
Відповідаючи на запитання, посадовець повідомив, що формувався цей список згідно з пропозиціями, які подали сільські і селищні голови, а також начальники окремих відділів райдержадміністрації. Окрім цього, Андрій Петрович доповів, що, крім затвердження списку радою, всі особи, внесені до нього, будуть проходити спеціальну перевірку у відділі інформаційних технологій УМВС України у Волинській області.
Депутати ухвалили звернення Ковельської районної ради до генерального директора В. В. Козака щодо зміни графіка руху потягів «Київ-Ковель» та «Ковель-Львів».
Були розглянуті й інші питання порядку денного.
Вікторія ТАРАСЮК.
Шановний Володимире Васильовичу!
Ми, депутати Ковельської районної ради, стурбовані ситуацією, що склалася з транспортним обслуговуванням населення Укрзалізницею. В зв’язку з введенням в дію нового графіка руху поїздів на 2012-2013 рр. стало проблематичним, в першу чергу студентам, доїжджати з Києва до Ковеля.
Справа в тому, що пасажирський поїзд № 97 «Світязь» сполученням Київ-Ковель, який відправляється з Києва в денний час, прибуває до Ковеля після першої години ночі, що, в свою чергу, створює проблему з подальшим доїздом до домівок тих пасажирів, які проживають в інших населених пунктах.
Аналогічна ситуація спостерігається з іншим залізничним сполученням. Через заміну пасажирського потяга № 359/360 «Київ - Львів» на швидкісний - № 91/92 значна частина населення Ковельського району залишилась без можливості доїзду до Львова, Києва. Це спричинено тим, що вищезазначений швидкісний потяг зупиняється лише на великих станціях, відстань між якими сягає 70–100 км.
Зважаючи на те, що цей потяг в обидва напрямки проходить через територію Ковельського району у нічний час, студенти, працівники окремих підприємств, заробітчани та інші мешканці значної частини населених пунктів району залишились без найшвидшого і найвигіднішого способу доїзду як до центру України, так і в західному напрямку.
Усе перераховане вище дає підстави стверджувати про існування системної проблеми в сфері пасажирських перевезень залізничним транспортом.
Залишити коментар