Ковельчанин Віктор Радчук депутатський мандат має вже втретє. Двічі обирався до Ковельської міської ради, з 2010-го року – депутат Волинської обласної ради, працює в постійній комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю.
Сьогодні Віктор РАДЧУК – наш співрозмовник.
– Вікторе Миколайовичу, як оцінюєте свою діяльність як депутата обласної ради?
– Термін каденції нинішнього складу обласної ради вже добігає кінця. Я завжди намагався працювати так, аби виправдати високу довіру громади, бути послідовним, ніколи не обіцяти того, чого не зможу зробити.
Наскільки ефективно та результативно працював, – судити людям. Але я тішуся, що за цей час вдалося вирішити на рівні області ряд суттєвих питань.
Звичайно, один в полі не воїн. Тож, користуючись нагодою, хочу подякувати колегам з обласної ради, депутатам міської ради, виконавчій владі Ковеля, громадським помічникам та активістам за спільну роботу на благо мешканців нашого краю.
– Як часто працюєте в окрузі, проводите зустрічі з людьми? З яких питань найчастіше звертаються до Вас?
– Переконаний, що безпосереднє спілкування з людьми є дуже важливим для обранця громади. Тож кожного першого вівторка місяця з 10-ї до 14-ї год. веду особистий прийом громадян в Ковелі за адресою: вул. Степана Бандери, 9.
На прийомах завжди людно. Звернення торкаються різноманітних сфер життя – благоустрою, забезпечення житлом, ремонту доріг, будинків, підтоплення, повернення банківських вкладів, законності тощо. Іноді приходять виборці не лише з мого виборчого округу, але ніколи не ділив людей на "своїх" і "чужих".
Серед особистих проблем, що турбують ковельчан, більшість пов'язані з фінансовою допомогою на лікування. Як і кожен депутат облради, маю депутатський фонд, спрямовую на допомогу й власні кошти. За цей рік надав матеріальну допомогу більш як двом десяткам людей.
Аби добре знати стан справ у різних сферах життєдіяльності Ковеля, стараюся систематично відвідувати пленарні засідання сесій міської ради. Маю конструктивну співпрацю з міською владою.
За зверненнями людей готую депутатські запити та звернення, озвучую проблемні питання з сесійної трибуни. Загалом, у цьому році підготував і направив в різні інстанції міста і області 25 депутатських звернень, запитів, листів. Деякі з них отримали позитивне вирішення, часом, на жаль, надходять формальні відписки.
– Про що конкретно йдеться у Ваших депутатських запитах?
– Наприклад, вже не один рік ковельчани нарікають на постійне забруднення повітря внаслідок діяльності ДП "Ковельський державний завод кормових додатків "Ветсанзавод". У травні цього року від обласної державної адміністрації я отримав відповідь на свій запит, в якій, зокрема, йдеться про заходи, що здійснюються ветсанзаводом для поліпшення екологічної ситуації. Однак наголошувалось, що власних обігових коштів підприємства для встановлення необхідного технологічного обладнання, придбання спеціального автотранспорту не вистачає.
Дирекція ДП "Ковельський державний завод кормових додатків "Ветсанзавод" звернулася з проханням до Міністерства аграрної політики та продовольства України про виділення коштів для повної модернізації підприємства згідно з кошторисною вартістю у сумі 5,98 млн. грн.
Тобто досі питання залишається, як-то кажуть, відкритим.
У вересні цього року я подав депутатський запит на ім'я голови Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика щодо колективного звернення інвесторів будівництва житлового будинку по вулиці Ватутіна, 70б.
У запиті зазначив наступне: "В місті Ковелі по вул. Ватутіна, 70б знаходиться незавершене будівництво другої секції багатоквартирного житлового будинку, яке велося відповідно до державної програми забезпечення молоді житлом на 2002-2012 роки, функції замовника якого покладені на департамент житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації. За розрахунками 2012 року залишок нереалізованих інвестицій становить 1,5 млн. гривень. У зв'язку з відсутністю фінансування в 2014 році припинені будівельні роботи, об'єкт не охороняється, і виникає загроза збереження майна. В даний час необхідно зробити перерахунок вартісних показників кошторису, щоб звернутися до Кабінету Міністрів України щодо виділення залишків коштів.
На неодноразові звернення виконавчого комітету Ковельської міської ради про вирішення цих питань департамент житлово-комунального господарства та будівництва Волинської облдержадміністрації не реагує.
Враховуючи те, що інвесторами вказаного будівництва є молоді сім'ї ковельчан, прошу Вас задовольнити прохання міського голови Кіндера О. О. і передати функції замовника будівництва житлового будинку в м. Ковелі по вулиці Ватутіна, 70б відділу комунального господарства виконавчого комітету Ковельської міської ради, а незавершене будівництво – у власність територіальної громади міста".
Відповідь на свій запит я отримав від першого заступника голови ОДА Сергія Кудрявцева.
Він поінформував, що функції замовника будівництва житлового будинку по вул. Ватутіна, 70б можливо передати відділу комунального господарства виконавчого комітету Ковельської міської ради після прийняття відділом комунального господарства міськвиконкому виконаних робіт та їх вартості (незавершеного будівництва) вищезгаданого об’єкта та взяття на себе зобов’язань забудовника по укладених з громадянами інвестиційних договорах.
Він також поінформував, що станом на 16 жовтня 2014 р. департамент житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації закінчує підготовку документів для передачі виконаних робіт та їх вартості (незавершеного будівництва) багатоквартирного житлового будинку по вул. Ватутіна, 70б у Ковелі відділу комунального господарства виконавчого комітету Ковельської міської ради.
Серед позитивних рішень на мої депутатські запити – повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість підприємцю з Ковеля тощо.
– Останні події в державі вплинули й на діяльність депутатського корпусу?
– Звичайно, як і на кожного українця зокрема. Щодо роботи в раді, можу відзначити, що кожен депутат усвідомлює велику відповідальність перед виборцями за свої рішення, тож працюють в раді злагоджено, виважено, незалежно від політичних переконань.
– Вікторе Миколайовичу, сьогодні багато говорять про децентралізацію влади, реформу місцевого самоврядування в Україні. Ваша точка зору з цього приводу.
– Так, реформа назріла давно, і сьогодні керівництво держави робить правильні кроки, щоб вона, нарешті, стала реальністю. Значна частина повноважень, які нині має центр, має бути передана на місця. Органи місцевого самоврядування повинні мати власні бюджети, які формуватимуться за рахунок бюджетних надходжень, які є в тій чи іншій громаді і які повністю залишатимуться на місцях. За певною формулою повинні надаватися державні субвенції. Ми ж бачимо, як працює місцеве самоврядування у Республіці Польща, де місцеві органи влади мають широкі повноваження, а контролюючі органи лише слідкують за законністю їхніх дій.
Треба докласти максимум зусиль, щоб якісні реформи впровадити якнайшвидше і наступні вибори у 2015 році провести вже до оновлених органів місцевого самоврядування.
Розмовляла
Світлана ЛЯШУК.
НА ЗНІМКУ: депутат Волинської обласної ради Віктор РАДЧУК.
Фото Ольги СТЕБЛЕВЕЦЬ.
Залишити коментар